Pastaruoju metu gyvenant ypatingai jautriame ekonominiame laikotarpyje išaugusi infliacija priverčia susispausti ir taupyti. Atsisakome nebūtinų pirkinių, galbūt kelionių ir renkamės pigesnius pirkinius, ieškome geresnių pasiūlymų net ir kasdieniniams poreikiams tenkinti (jie ir sudaro didžiausias mūsų išlaidas), tačiau galime pamiršti apie suvartojamą energiją, jos kiekį ir, kas gali padėti sutaupyti tiek sunaudojamos elektros, tiek vandens buityje, biuruose, gamybos ar prekybos pramonėje.

 

        Kodėl auga elektros suvartojimas?

 

Jei jūsų namų ūkis, biure dirbančių darbuotojų kiekis nepakito ar patiko nežymiai, tačiau suvartojamas elektros kiekis sparčiai šoktelėje, pirmiausia atkreipkite dėmesį į savo vandens kokybę. Kietas vanduo gali sukelti didesnį elektros suvartojimą, jei jūsų elektros prietaisai, kiti įrengimai apsineša kalkėmis, jos nėra pašalinamos, prietaisams veikti reikia daugiau energijos, net arbatinukas, kuriame kaitinate vandenį, apsinešęs kalkėmis tiesiog ilgiau virins vandenį, o to pasekoje ir suvartosite daugiau elektros.

Tokias problemas gan paprasta išspręsti įsigijus ir sumontavus tinkamus vandens filtrus. Šiuolaikiniai vandens filtrai ne tik patys tausoja energiją, tačiau ir iš vandens pašalina nereikalingas medžiagas (kalcio ir magnio perteklių, kurie ir sudaro kalkes), tačiau palieka ir reikalingus elementus, būdingus švariam vandeniui. Neverta baimintis, kad vanduo neteks savo naudingųjų savybių, nes atlikus vandnes tyrimą ir pritaikius tinkamus vandens filtrus, vandens kokybė tik pagerės ir akivaizdžiai sumažinsite suvartojamos elektros kiekį.

          Švarus vanduo – švarūs namai

Svarbu žinoti vieną dalyką, kad kokybiškas vanduo yra bekvapis, beskonis ir bespalvis. Įsipilkite į stiklinę vandens ir atidžiai įvertinkite, ar visi įvardinti rodikliai atitinka jūsų geriamą vandenį. Dar vienas rodiklis, kad galbūt jums reikia vandens filtrų – tai kvapai ir kalkės vonioje ar tualete. Besikemšantys vamzdžiai, nuosėdos ant paviršių sukelia nemalonius kvapus ir purvą. Taip, su chemikalais juos galima išvalyti, bet tai bus trumpas sprendimas. Ilgalaikis sprendimas minimizuoti maksimaliai savo laiką praleistą nuolaitiniam valymui ir šveitimui – tai vandens filtrai. Jokio kito efektyvesnio būdo turėti patogesnę ir švaresnę buitį tiesiog nėra.

          Vandens filtra, jūsų maistas, oda ir plaukai

 

Nustebtumėte pajautę pagamintų patiekalų skonį kai naudojamas minkštas ir švarus vanduo. Negana to, kad visos naudingosios vandens savybės išlieka, dėl kokybiško vandens, jūsų maistas taip pat taps dar skanesnis ir įgaus visai kitas spalvas.

Jei vanduo kalkėtas, galite įsivaiduoti, kad plaudami tokiu vandeniu daržoves, jūs tiesiog jas tokias ir valgote – su kalkių nuosėdomis. Jos nėra kenksmingos, tačiau jautresniam organizmui gali sukelti virškinimo problemų, sukelti galvos skausmus, nemalonius odos susirgimus, niežėjimą. Plaunant plaukus kietu vandeniu, jis dar labiau sausina plaukus, o per daug geležies turintis vanduo purvina ir gadina paviršius ir drabužius.

Nebesvarstykite, kas jums svarbiau. Už gerą sveikatą ir ekonomiją svarbiau nieko nėra.

 

Straipsnis paruoštas pagal aquafilter.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *