Papuošalai su brangakmeniais labai mylimi ir dažnai pasirenkami kiekvienos dailiosios lyties atstovės. Bet, ar žinote, kodėl jie taip vertinami ir kokią įdomią istoriją slepia?

Ką svarbu žinoti apie brangakmenius?

Brangakmeniai – tai mineralai, kurie daugybę metų naudojami ne tik grožio tikslais, bet ir dėl tam tikrų gydomųjų savybių. Pradinėje būklėje rasti mineralai gali pasirodyti visai nepatrauklūs, tačiau po apdirbimo atsiskleidžia jų spalva ir blizgesys. Brangakmeniai pjaustomi, raižomi, poliruojami ir derinami su įvairiais papuošalais. Vertinami dėl grožio, stiprumo ir retumo.

Brangakmeniai susidaro gilesniame Žemės paviršiaus sluoksnyje, todėl juose gali būti inkliuzų (kitų mineralų pėdsakų). Tai mažos dėmelės ar įtrūkimai ant akmens. Žvelgiant per mikroskopą galima sužinoti labai daug informacijos apie mineralo geologinę padėtį ir kilmę. Štai smaragdai turi daugiau inkliuzų, o akvamarinas ar topazas – mažiau, nei kiti brangakmeniai. Inkliuzai – įrodymas, kad gaminys yra tikras, o ne dirbtinis.

Istorija

Papuošalai su brangakmeniais egzistavo nuo pačių seniausių laikų. Žmonės puošėsi jais ne tik prieš 15 000 metų, kaip daugelis galvoja. Štai deimantai atsirado prieš daugiau nei 4 milijonus metų ir yra laikomi vienais seniausių iki šiol atrastų brangakmenių.

Papuošalai su brangakmeniais žinomi nuo neandertaliečių laikų. Tai įrodo archeologiniai radiniai, rasti viename pietryčių Ispanijos urve. Buvo rastos kriauklytės su mažomis skylutėmis, kuriose buvo įdėti hematitai.

Egiptas – viena pažangiausių civilizacijų savu laiku išrado įvairias amatų technikas, kurios papuošalų gamyboje naudojamos iki pat šių dienų. Tai graviravimas, auksavimas ir sidabravimas. Šie metodai egiptiečiams leido gaminti visiškai naujas papuošalų rūšis. Jie iš Afganistano arba Turkijos pirko tokius brangakmenius, kaip turkis ar karneolis ir kūrė įspūdingus papuošalus.

Romėnai taip pat labai vertino įvairius brangakmenius, nors papuošalų gamyba ir neužsiėmė. Štai perlai net buvo naudojami kaip atsiskaitymo priemonė už prekes ar paslaugas. Vėliau papuošalai su brangakmeniais tapo tikru elegancijos simboliu. Populiariausi buvo: opalas, smaragdas, safyras ir rubinas.

Pabaigai

Brangakmeniai turi labai gilius istorinius pėdsakus. Taip yra ne veltui. Nuo neandertaliečių laikų iki pat šių dienų jie vilioja ir traukia visus savo grožiu bei spindėjimu. Brangakmeniai kiekvienam papuošalui suteikia išskirtinės estetikos. Jie yra magiški – kiekvienas, net ir iš tos pačios krištolo šeimos esantis, akmenukas yra unikalus ir išskirtinis.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *