Gali būti sunku priimti svarbius sprendimus, kai nesuprantate proceso, todėl kremavimo tyrimai ir susidomėjimas šiuo procesu yra svarbūs, kai miršta artimas žmogus. Nors galbūt nežinote tikslių tradicinių laidotuvių detalių, nesunku įsivaizduoti, ko tikėtis. Tai nebūtinai taikoma kremavimo procesui. Nors tokia praktika egzistuoja jau seniai (apie 2000 metų), ji gali būti šiek tiek paslaptinga. Taip yra todėl, kad dauguma žmonių niekada nemato, kas vyksta užkulisiuose. Žinojimas, kaip vyksta kremavimas, gali padėti sumažinti nerimą, kurį daugelis žmonių patiria kremavimo proceso metu, kai laukia artimo žmogaus kūno. Kas yra kremavimas ir kokios laidojimo paslaugos reikalingos?
Ką svarbu žinoti, jei norite kremuoti artimojo palaikus?
Šiuolaikiniuose krematoriumuose kremavimui naudojamos tik pramoninės krosnys. Šis procesas trunka apie 2-3 valandas. Krematoriumas užtikrins, kad velionis būtų tinkamai identifikuotas ir būtų saugus, nes mirusieji yra globojami ir gerbiami. Daugelis patalpų leidžia mirusiųjų šeimoms stebėti kremavimą. Paprastai vietų skaičius ribotas, todėl geriausia pasiteirauti krematoriume, kiek žmonių gali dalyvauti. Kremavimas sumažina kūną iki pagrindinių elementų, kai kūnas veikiamas atvira liepsna, šiluma. Tai vyksta specialiai sukurtoje krosnyje, vadinamoje krematoriumu arba retorta. Daugumoje krematoriumų reikalingas konteineris kūnui laikyti, pavyzdžiui, karstas ar kartoninė talpa, urna, tinkanti kremavimui. Kremuoti palaikai dažnai vadinami „pelenais“, bet iš tikrųjų dažniausiai yra kaulų fragmentai.
Patikimas krematoriumas turi griežtas procedūras, užtikrinančias tinkamą jūsų artimojo palaikų paruošimą, jame atliekamos atitinkamos kremavimo paslaugos. Pirmas žingsnis, kurį turite atlikti yra įsitikinti, kad pasirinkta įmonė turi leidimą pasirūpinti kremavimu. Identifikavimo taisyklės skiriasi priklausomai nuo miesto ir pasirinkti krematoriumo. Daugeliu atvejų jūsų užpildyti dokumentai suteikia krematoriumui jūsų įgaliojimą, kad jūs sutinkate su krematoriumo taisyklėmis. Formoje taip pat bus prašoma informacijos, pavyzdžiui, kas surinks palaikus ir kokio tipo konteineris bus naudojamas. Naudojami įrankiai apibrėžia konkrečias pripažinimo procedūras, pagrįstas pramonės rekomendacijomis. Įprastos tapatybės nustatymo procedūros apima šeimos narių tapatybės patikrinimą. Tada uždedama metalinė ID žyma ant kūno. Ji išliks tokia pati viso proceso metu. Po kremavimo prie palaikų pritvirtinamos identifikavimo etiketės.