Mėgstate leisti laiką gamtoje? Jums patinka aktyvus laisvalaikis? Tuomet plaukimas baidarėmis yra puikus variantas Jums norint aktyviai praleisti savaitgalį, linksmai paminėti šventę, o gal tiesiog surengti draugų ar kolegų susitikimą. Vasarą, kai Lietuvą lepina puikūs orai, labai populiaru plaukimai  ir baidarių stovyklavietės Aukštaitijoje. Kokios jos gali būti ir kaip pasiruošti tokiam baidarių žygiui?

Privačios stovyklavietės

Aukštaitijoje siūloma labai daug įvairių baidarių maršrutų. Čia galima leistis baidarių žygius tokiomis upėmis kaip Žeimena Lakaja, Kiauna ir kitomis. Kiekvienas, ieškantis tinkamo ir įdomaus maršruto, ras, ką išsirinkti. Jau esate plaukę šioje Lietuvos dalyje? Tuomet kitam kartui rinkitės kitą upę ar kitą maršrutą ir pamatysite, kad žygis ir vėl nustebins bei pradžiugins naujomis patirtimis.

Labai dažnai baidarininkams siūlomos baidarių stovyklavietės Aukštaitijoje, kurias reikia iš anksto rezervuoti. Tokios baidarės dažniausiai yra privačios ir mokamos. Tačiau jos įprastai yra labai patogiose vietose. Pavyzdžiui, prie pat maršruto finišo. Labai patogu, jeigu po žygio baidarėmis galite pasiekti savo stovyklavietę ir daugiau nereikia niekur vykti, galite atsikvėpti, statyti palapines ir įsirenginėti vietas nakvynei.

Taip pat įprastai baidarių stovyklavietės Aukštaitijoje yra geros tuo, jog jose yra daug įvairių patogumų. Dažniausiai čia galima rasti kokybišką ir erdvią pavėsinę su stalu, suolais ir stogu. Greičiausiai bus patogiai įrengta laužavietė ir netgi pasirūpinta malkomis, kai kur net ir šašlykine, vandeniu, elektros šaltiniais.

Taip pat mokamose stovyklavietėse galima užsisakyti ne tik vietą palapinei, bet ir privačius namelius, papildomai galima užsisakyti mobilią pirtį ar kubilą.

Nemokamos stovyklavietės

Nemokamos stovyklavietės taip pat yra geras pasirinkimas tiems, kurie nori pasimėgauti gamta po baidarių žygio. Nemokamos stovyklavietės privalumas yra toks, jog jų nereikia iš anksto užsakinėti. Taigi tai reiškia, kad tai yra puikus variantas ne tik jeigu neplanuotai nusprendėte nakvoti, bet ir tokiais atvejais, kai organizuojami kelių dienų žygiai baidarėmis. Pavyzdžiui, leidžiatės į dviejų ar trijų dienų plaukimą Žeimenos upe. Tokiu atveju nereikia jaudintis dėl to, kur miegosite, kiek kilometrų tą dieną nuplauksite. Galite rinktis nemokamas stovyklavietes, kuriose visi norintys gali sustoti ir apsistoti. Dažnai tokios stovyklavietės yra įvairiose regioniniuose parkuose, saugomuose šiluose ir pan. Tokioje stovyklavietėje dažniausiai reikia patiems turėti malkų, vandens, tačiau joje neribojamas laikas, kiek joje galite būti.

Tokio tipo baidarių stovyklavietės Aukštaitijoje – puikus pasirinkimas mėgstantiems natūralią gamtą, norintiems pailsėti ir pabėgti nuo visų miesto garsų ir šurmulio. Po savaitgalio gamtoje, grįšite ne tik pailsėję, bet ir kupini naujų jėgų ir idėjų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *