Isdrisk pradeti nuotr. Grigorij BatasciukPokyčių konferencija moterims „Išdrįsk pradėti“, dukart sėkmingai įvykusi Vilniuje ir padrąsinusi daugiau nei 1000 moterų imtis norimų pokyčių, birželio pradžioje atkeliauja į Kauną ir Klaipėdą. Tema „Antras kartas“ sukvies asmeniniu augimu besidominčias moteris ir drąsins leisti sau klysti, dalinsis būdais, kaip atsitiesti po nusivylimų profesiniame ar asmeniniame gyvenime, pakelti nosį aukščiau ir nepaisant nesklandumų judėti pirmyn.

„Mūsų kultūroje nėra įprasta klysti ir tai laikyti norma – pradedant nuo slepiamų blogų pažymių ir išdaigų vaikystėje, baigiant suaugusio žmogaus klaidų nepripažinimu darbe ir šeimoje, nenoru kalbėti apie tai, kas skauda – pavyzdžiui, prisipažinti apie atleidimą iš darbo, bankrotą ar kad turi rimtų sveikatos problemų. Bet tik priimdamas savo nesėkmes, netobulumą ir gyvenimo iššūkius gali augti ir stiprėti, siekti savo troškimų ir gyventi kokybiškiau,“ – apie konferencijos idėją ir norą padrąsinti moteris suteikti sau antrą šansą pasakoja organizatorės Raminta Girdvainė, Aistė Košienė ir Lina Kisevičienė.

„Gyvenimas yra vienas, ir jis bėga milžinišku greičiu į priekį – nestovi vietoje ir neina atgal. Kai liūdime ir esame pasyvūs – įstringame toje būsenoje. Linkiu išdrįsti plačiai atsimerkti ir pažiūrėti, pamatyti save iš šalies, pamatyti tą susigūžusią moterį – ar mums tai patinka? Ar norime šios būsenos? Kai esi užsidariusi tame kiaute – negali pamatyti visko iš šalies,” – konferencijos lektorė žinoma aktorė Eglė Jackaitė drąsina moteris išdrįsti atsistoti ir eiti į priekį, pamatyti, kiek aplink daug galimybių ir gerų, norinčių padėti žmonių. 

Egle Jackaite„Mes nuolat abejojam ir klausiam savęs: „O jei nepasiseks?” Na, nebijok – tu pabandyk, bent žinosi, kad pabandei.” Eglė Jackaitė visada pati vadovavosi šiuo moto. Pati užaugusi be mamos ir išgyvenusi skausmingas skyrybas su jauniausio sūnaus tėčiu – Eglė yra įsitikinusi, kad viskas praeina ir po tamsos būtinai ateina šviesa. Sunkiausiais momentais išmokusi susitvarkyti su savo emocijomis ir neprarasti vilties, ji tiki, kad skausmas ir vargas kiekvieną daro tik stipresniu

Konferencijose kalbės dar 5 profesionalūs lektoriai savirealizacijos, sveikatos, santykių ir stabilumo temomis. Informacinių mokslų daktarė Janina Radvilė konferencijoje pasidalins savo istorija, kaip jai pavyko išdrįsti pakeisti profesiją būnant pensinio amžiaus ir patapti lyderystės mokytoja. 4 vaikų mama Smiltė Juraitė taipogi nusprendė kardinaliai pakeisti savo karjeros kryptį ir iš vadovaujančio darbo viešbučių versle pasuko laisvai samdomos specialistės keliu – tapo koučingo specialiste ir lektore. Ji papasakos apie tai, kaip sėkmingai susikurti savo asmeninį prekės ženklą ir pritraukti daugiau klientų.

Finansų konsultantas Mindaugas Grajauskas, pats susidūręs su finansiniais iššūkiais poroje, savo atradimais ėmė dalintis su kitais. Jo teigimu, dažna barnių priežastis šeimoje – finansai. Pirmiausia reikėtų pradėti apie juos kalbėti – susiderinti finansinius tikslus, paruošti pinigų paskirstymo planą, būtinai turėti asmeninių išlaidų biudžetus, už kuriuos nereikėtų niekam pasiaiškinti. 

Konferencijos organizatores A. Kosiene R. Girdvaine L. KisevicienePasak santykių eksperto Vytauto Jančiausko, santykiuose labai svarbi drąsa būti savimi – priimti savo ir kito silpnybes. Jei pats save nepakankamai myli ir neturi aiškios vizijos, koks sieki būti ateityje – naivu tikėtis iš kito žmogaus tave mylėti, priimti besąlygiškai ir įsipareigoti tai „miglotai“ ateičiai. Tad norint pagerinti santykius reikėtų pirmiausia pradėti keistis pačiam. Vytautas pats teigia turintis 12 metų klaidų darymo santykiuose patirtį, tad jo pranešime – realiai išgyventos pamokos.

„Išdrįsk pradėti. Antras kartas“ konferencija Kaune vyks Verslo lyderių centre BLC birželio 5 d., o Klaipėdoje – birželio 6 d. Kultūros fabrike.

Daugiau informacijos puslapyje http://www.isdriskpradeti.lt/renginiai