kimkiyosaki 25 KIM KIYOSAKI PATARIMAI MOTERIMS, KAIP TAPTI FINANSIŠKAI NEPRIKLAUSOMOMIS

Finansinė nepriklausomybė suteikia ne tik laisvę rinktis, bet ir galimybę jaustis saugiai. Ir atvirkščiai – būdami finansiškai priklausomi, niekuomet negalime būti tikri dėl savo ateities. Ypač, jei už mus visur laiduoja kitas asmuo, įsitikinusi moterų finansų ir nekilnojamo turto ekspertė Kim Kiyosaki. Jos teigimu, tik vienas drąsus žingsnis dažną moterį skiria nuo finansiškai nepriklausomo gyvenimo.

„Jeigu esate finansiškai priklausomos nuo savo vyro, šeimos nario ar valstybės, tuomet jūsų ateitis ir gerovė nėra jūsų rankose“, – išskirtiniame interviu teigė K. Kiyosaki. Šiandien ji – ne tik sėkminga verslininkė, valdanti per 6500 nekilnojamo turto objektų, 2 viešbučius, 4 golfo aikštynus, bet ir tarptautinių konferencijų lektorė, į kurios seminarus plūsta tūkstančiai moterų, norinčių pasekti jos sėkmės pavyzdžiu Spalio mėnesį Europoje vykusių mokymų įrašą galės pamatyti ir lietuvės. 

Ta proga kviečiame susipažinti su K. Kiyosaki idėjomis, kurios gali įkvėpti keisti požiūrį į finansinę nepriklausomybę.

1. Apsispręskite, kas jums svarbiausia 

Anot K. Kiyosaki, esminiai pokyčiai kiekvienos moters gyvenime prasideda nuo sprendimo, ar ji visą savo likusį gyvenimą ketina būti finansiškai priklausoma nuo savo sutuoktinio (ar partnerio).

„Jeigu apsisprendėte finansinus reikalus patikėti kitam žmogui, tuomet jums belieka tik sukryžiuoti pirštus ir melstis, jog kažkas jums padės jūsų kelyje. Mano galva, tai – lošėjo gyvenimas“, – įsitikinusi finansų ir nekilnojamojo turto ekspertė.

Kartu ji pastebi, jog pradėti domėtis finansais nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti iš pradžių – tiesiog tai reikalauja laiko ir pastangų: „Jeigu jūs apsispręstumėte siekti finansinės nepriklausomybės, mes mąstytume ta pačia kryptimi, ir aš jums galėčiau padėti pasiekti jūsų tikslų“, – pabrėžia verslininkė.

2. Gilinkite savo finansinio raštingumo žinias 

Skatindama moteris domėtis finansais, K. Kiyosaki pateikia esminį patarimą, kuriuo, beje, vadovaujasi ir pati: verta mokytis tik iš tų, kurių verslumas yra pavyzdinis. 

„Daugybė moterų aklai pasitiki finansų patarėjais, kurių veikla neatspindi to, ką jie kalba. Šiandien apstu tokių „ekspertų“, kurie tėra pardavėjai. Jų tikslas – įsiūlyti savo mokymus. Geriausias būdas atskirti paprasčiausią pardavėją nuo tikro mentoriaus – įvertinti to žmogaus verslo sėkmę“, – atkreipia dėmesį lektorė. 

3. Turėkite paprastą planą 

Finansinio plano kūrimas, pasak K. Kiyosaki, visuomet prasideda nuo klausimo, ko aš norėčiau pasiekti ilguoju laikotarpiu. 

„Mano planas buvo labai paprastas – jį sudarė vos keli sakiniai. Aš ketinau kasmet įsigyti du nuomai skirtus nekilnojamojo turto objektus ir po dešimties metų valdyti 20 objektų, kurie užtikrintų man stabilų pinigų srautą“, – pasakoja verslininkė.

Komentuodama savo planą ji atkreipia dėmesį, jog vos tik pradėjus judėti pasirinkta kryptimi, siekti tikslo darėsi vis lengviau. „Įsigijus pirmą, antrą, trečią objektą įsitikinau, jog investuoti nėra taip sunku, kaip galvojau. Man net nereikėjo tų 10–ies metų, kad pasiekčiau savo tikslą – tai padariau vos per 18 mėnesių! Taigi, mano patarimas – susikurkite aiškų planą ir jo laikykitės“, – patirtimi dalijasi lektorė.

kim kiyosaki 24. Pradėkite nuo mažų žingsnių

Nesvarbu, kokį verslo modelį pasirinktumėte – neišvengsite klaidų, todėl pradėti savo veiklą reikėtų nuo mažų žingsnių. 

„Pirmoji mano investicija buvo itin nedidelis dviejų miegamųjų namas. Nuomodama šį būstą jau per pirmuosius metus suvokiau esminius šio verslo valdymo aspektus ir, žinoma, neišvengiau klaidų. Visgi, jeigu tąkart būčiau įsigijusi 50–ies būstų pastatą, mano klaidos  būtų kainavusios žymiai daugiau“, – pripažįsta K. Kiyosaki.

Norintiems išmokti investuoti ji pataria nepradėti nuo didelių sumų: „Galite įsigyti  sidabrinę monetą, kurios vertė siektų vos kelias dešimtis JAV dolerių. Esminis tokios investicijos tikslas – suvokti, kaip keičiasi jos vertė kiekvieną dieną. Net nepastebėsite, kaip jūsų turimos žinios šioje srityje augs kasdien.“

5. Tiesiog... Veikite

K. Kiyosaki teigimu, apsisprendus siekti finansinės nepriklausomybės, būtina nesustoti svarstymų kelyje. „Galite skaityti knygas, vaikščioti į seminarus, kalbėtis su mentoriais, gilinti savo teorines žinias kiekvieną dieną, tačiau... Jeigu nesiimsite tiesioginių veiksmų, t.y. neinvestuosite kad ir nedidelės, simbolinės sumos, jūsų finansinis gyvenimas taip ir nepajudės iš vietos“, – įsitikinusi finansų ekspertė.

Kim Kiyosaki ir jos kolegių vedamų mokymų „Rich woman su Kim Kiyosaki“ įrašą iš spalio mėnesį vykusio tarptautinio turo po Europą, bus galima pamatyti ir lietuvėms  įrašą. Daugiau informacijos ir bilietai čia: http://www.isdriskpradeti.lt/pirkti-bilieta