MILANA JONIKIENĖ

MILANA JONIKIENĖ

Nuo finansinės duobės iki laimės versle – drąsos žengti toliau kaina.

Laiminga (!) verslininkė, M Capital bendrasavininkė, finansų ekspertė, sertifikuota koučingo specialistė.

„Versle ir šeimoje esu apsupta vyrų. Labai ilgai maniau, kad tik kovodama jų ginklais galiu būti stipri. Šiandien žinau, kad tinkamai išnaudodamos savo pačių ginklus mes, moterys, galime pasiekti tiek daug. Esu laiminga, nes darau tai, ką be proto myliu ir turiu galimybę uždirbti tiek, kiek esu verta. Noriu dalintis ir įkvėpti moteris pasitikėti savimi, pritaikyti žinias praktikoje. Tam, kad turėtų pinigų sau ir būtų laimingos.“

Milanos misija – mokyti ir įkvėpti žmones tapti geresniais nei buvo vakar. O jei tai nepavyktų iš karto, tai bent jau prajuokinti ar pravirkdyti. Garsus juokas – jos skiriamasis bruožas. Atvirumas ir nuoširdumas – pagrindinės vertybės, todėl ji  būna savimi, net kai yra su kitais, taip savo pavyzdžiu užkrėsdama žmones šalia nusiimti kaukes ir gyventi savo gyvenimą. „Didžiuojuosi, kad ant mano veido „parašyta“ tai, ką aš galvoju,“ – apie save pasakoja Milana.

Milana – be penkių minučių pensininkė. „Ir tai nėra apie tai, kaip sėdėti ant suoliuko apsigobus skarele ir pletkinti apie kaimynus,“ – šypsosi, pasakodama, kaip jai pavyko susikurti finansinę laisvę. „Pensija man – tai laisvė rinktis nedaryti nieko (jei taip norisi), atostogauti, keliauti, rašyti, skaityti pranešimus, kolekcionuoti žmonių istorijas, pažinti ir toliau mokytis... ir kai nereikia galvoti apie tai, kaip apmokėti sąskaitas, nes jau sugeneruotas pinigų srautas, leidžiantis GYVENTI.“

Pinigų srautas, atnešęs Milanai finansinę nepriklausomybę, nebuvo sugeneruotas labai paprastai: „Teko daryti pasirinkimus, kartais labai sudėtingus. Ir į pokyčius ėjau ne visada su džiugena, kartais sukandus dantis, bet ėjau.“ Savo pavyzdžiu ir patirtimi Milana nori padrąsinti ir kitas moteris nepaisant sunkumų eiti pirmyn.


PRANEŠIMAS. Nuo finansinės duobės iki laimės versle – drąsos žengti toliau kaina.

Prieš beveik 20 metų Milanai teko pasakyti savo sūnui, kad nėra pinigų net kijevo kotletui, santykiai išgyveno visišką krizę, savivertė buvo tokia žema, jog atrodė  kad gal tos šviesos tunelio gale nėra. BET - nepaisant visko –ji IŠDRĮSO. Per vienerius metus pakeitė viską, ką gali pakeisti moteris per tokį laiką – išėjo iš subyrėjusių santykių, ją surado jos gyvenimo vyras (su kuriuo žygiuoja kartu jau 19 metų), pakeitė gyvenamą vietą,  išsiskyrė, ištekėjo, „subankrotino“ verslą, pagimdė.

„Noriu dalintis su Jumis, kaip man tai pavyko. Kaip pavyko išdrįsti ir dar svarbiau – kaip sekėsi žengti kitus žingsnius. Tam, kad jei ir jūs būsite situacijose, kada norisi pasiduoti, nebedaryti, grįžti atgal, prisimintumėte, kad man pavyko. Jei galiu aš, tikrai galit ir jūs!” – sako Milana.

Konferencijoje ji kalbės apie kertinius dalykus gyvenime, lėmusius ne tik drąsą pradėti. O ir tai, kad pagaliau suvokė, jog yra laisva nuo stereotipų ir kitų sėkmės istorijų – kad pati gali rinktis žengiamo žingsnio dydį (gal jis nebūtinai turi būti toks didelis kaip kolegos arba atvirkščiai?), tinkamiausią laiką pokyčiams (o ne kai kiti sako, kad reikia), keliavimo būdą (vienai ar su pakeleiviais). „Aš galiu rinktis net kokiais batais apsiavusi aš tai padarysiu – aukštakulniais ar guminiais botais...“ Tokį pasirinkimą išties turi kiekviena. 

Iš Milanos pranešimo pasisemsite drąsos, idėjų ir išminties gyvenimo pasirinkimuose.


Nori išgirsti gyvai? Bilietai čia.