RAMINTA GIRDVAINĖ

RAMINTA GIRDVAINĖ

Besiekiant tobulumo: kaip nepamiršti savęs? Būdai pasirūpinti savimi.

ICF (International Coach Federation) sertifikuota koučingo specialistė, POINTS OF YOU™ trenerė, lektorė. Kognitynivės elgesio terapijos (KET) praktikė. Edukacinių renginių organizatorė. Pokyčių konferencijos moterims „Išdrįsk pradėti“ bendraautorė.

Leidybos bakalaurė, komunikacijos mokslų magistrė, 10 metų dirbusi marketingo ir komunikacijos srityje. Trejus metus dėstė Vilniaus universitete. Šiuo metu Raminta aktyviai veda seminarus, mokymus, individualias koučingo sesijas bei rašo asmeninio augimo temomis.

„Bendravimas, žmonių pažinimas, dalijimasis su jais savo patirtimi ir žiniomis – mano profesija ir gyvenimo būdas. Nuolat mokausi, mėgstu įvairovę ir naujus dalykus. Esu kūrybiška, jautri asmenybė, mėgstu rašyti, skaityti ir keliauti. Įsikvėpti ir įkvėpti kitus,“ – apie save pasakoja Raminta.

Konferencijoje ji dalinsis apie norą būti ypatingu ir jo kainą, apie būdus, kaip besiekiant tobulumo nepamiršti savęs: „Visą gyvenimą buvau veikli ir darbšti, norėjau būti tarp geriausių visose srityse – ir darbe, ir studijose, ir laisvalaikio veiklose, ir asmeniniuose santykiuose. Tai man leido pasiekti puikių rezultatų, tačiau visa tai kainavo labai daug – per mažai rūpinausi savimi, savo sveikata ir emociniais poreikiais. Ypač sunku buvo, kai prieš  3,5 metų, po netikėto atleidimo iš darbo, nusprendžiau pakeisti profesiją ir pradėjau dirbti sau – tuomet netekau turėto pripažinimo ir pasitikėjimo savimi, viską pradėjau kurti nuo nulio.

Ir tuomet supratau, kokia trapi yra mano savivertė, kaip lengva mane išmušti iš kelio net ir nedidele nesėkme ar kritika, o perfekcionizmas ne tik kad neleidžia pabaigti sumanymų, bet daugumos – net pradėti. Supratau, kad turiu iš naujo susipažinti su savimi, gilintis į dalykus, nuo kurių visąlaik bėgau, priimti savo pažeidžiamumą ir augti ne tik kaip profesionalė, bet pirmiausia – kaip asmenybė. Padėti sau ir padėti kitiems. Ši atradimų kelionė vis dar tęsiasi. Tad tai, kuo dalinuosi su kitais, yra iš visos širdies – pačios išgyvenama, patiriama, tyrinėjama.“


PRANEŠIMAS. Besiekiant tobulumo: kaip nepamiršti savęs? Būdai pasirūpinti savimi.
Ar Tau svarbu būti ypatingai gera specialiste/ mylimąja/ drauge/ mama...? Ypatingai gražia/ protinga ar rūpestinga? Ar esi iš tų, kurios gyvenime svajoja padaryti kažką išskirtinio, palikti reikšmingą pėdsaką? Ar sieki tobulumo savyje ir kituose?

Noras būti ypatingu ir iš to išplaukiantis perfekcionizmas, nuolatinis vis aukštesnių standartų kėlimas sau ir kitiems turi pozityvių pasekmių – visuomenei jis atneša daug naudos. Tai progreso variklis, jo dėka pasiekiami aukščiausi rezultatai  moksle, mene, kultūroje, politikoje, ekonomikoje. Daugybė ryškių atradėjų, genijų, gydytojų, scenos žmonių ir kitų profesionalų su noru padaryti kažką reikšmingo išties sukuria reikšmingus dalykus.

Tačiau yra ir tamsioji pusė. Ir toje tamsiojoje pusėje slepiasi kenčiantis žmogus – su trapia saviverte, niekada iki galo savimi nepatenkintas, nuolat priklausomas nuo savo pasiekimų ir kitų nuomonės. Vienišas, bijantis per arti prisileisti kitą, ypač jautrus kritikai ir nesėkmėms, ir tuo pačiu nenorintis to pripažinti garsiai. Įsikibęs į tobulą savęs įvaizdį, kuris praktiškai niekada neatitinka realybės – o tai atneša didžiulį skausmą ir nusivylimą.

  • Kaip atpažinti „ypatinguosius“ ir kaip su jais bendrauti?
  • Kaip formuojasi noras būti ypatingu? Kokį poveikį tai turi žmogaus gyvenimui?
  • Kaip tvarkytis su perfekcionizmu ir priimti savo pažeidžiamumą?
  • Kaip mažiau fantazuoti, o daugiau veikti?
  • Kaip suderinti aukštą efektyvumą su sveiku požiūriu į save?
  • Kaip stiprinti savivertę ir išmokti save priimti ir mylėti visokią, t.y. ir netobulą?

Iš pranešimo išsinešite geresnį supratimą apie tobulumo siekiančius žmones – tai galėsite pritaikyti praktikoje labiau pažįstant, priimant save bei kuriant šiltesnius santykius su kitais.


 Nori išgirsti gyvai? Bilietai čia.