BrigitaBRIGITA KALECKAITĖ

Vilniaus geštalto instituto vadovė, geštalto terapeutė ir supervizorė, „Triple O Consulting“ konsultantė, Europos geštalto terapijos asociacijos narė. Brigita užsiima individualia psichoterapine praktika ir dėsto Vilniaus, Rygos, Baltarusijos, Maskvos ir Tbilisio geštalto institutuose, veda mokymus Latvijoje, Estijoje, Švedijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje ir Gruzijoje. Nuolatos kelia kvalifikaciją, mokėsi ir mokosi pas įvairių šalių geštalto psichoterapeutus, dabar studijuoja  ir gilinasi į kūno psichoterapijos kryptį – bioenergetinę analizę Madride (Ispanija).

„Kai prieš 15 metų pradėjau studijuoti geštalto psichoterapiją, sunkiai sekėsi suprasti skambią frazę „viskas, ko mums reikia, yra mumyse“, tik mes patys sau neleidžiame to pamatyti, pajausti ar išgirsti. Prireikė nemažai metų, kad suprasčiau ir patirčiau, ką tai reiškia. Dabar jau taip, esu įsitikinusi, kad viską mes turime savyje ir žinome patys, tik svarbu tai leisti sau atskleisti ir eiti savo keliu.

Dažnai manęs žmonės klausia, kaip suprasti, kad tas kelias yra tikrai mano? Kaip žinoti savo tikruosius poreikius ir norus? Neužtenka suprasti protu, kad pasirinkti savo kelią. Tikslus ir norus mums padeda suprasti ir kūnas, ir emocijos, ir pojūčiai. Tik pažinę ir savo kūną, mes galime pajausti savo kelią ir norus.“


PRAKTINĖS DIRBTUVĖS. Ryšys su savo kūnu: kaip pagerinti gyvenimo kokybę ir (išdrįsti) būti savimi?

Mes gyvename ne tik mąstydami, bet ir jausdami, būdami savo kūne. Juk nėra gyvenimo ir gyvybės be kūno. Mūsų patyrimas apie pasaulį gaunamas tik kūno procesų dėka – per matymą, garsą, skonį, lietimą ir uoslę. Mes visada reaguojame kūnu, tik ne visada tai pastebime ar įsisąmoniname. Kūno reakcijos „įsirašo“ į kūną ir formuoja mūsų išvaizdą.

Kūno psichoterapijos bioenergetinės analizės įkūrėjas, psichoterapeutas Aleksandr'as Lowen'as teigė, kad didžiausia mūsų problema yra ta, kad mes esame suskaidyti, o ne vientisi. Dažniausiai esame „kalbančios galvos“, ir mažai suvokiame, kas vyksta žemiau kaklo. Taip atsitinka dėl auklėjimo, vaikystės patirties ir traumų, noro visada rasti loginius paaiškinimus ir priežastis, dėl klaidingai susikurtų lūkesčių ir nuolatinio vertinimo, kas yra gerai ar blogai. Kad būti vientisu ir gyvu, svarbu ne tik mąstyti, bet ir giliai kvėpuoti, laisvai judėti ir pilnai jausti. Kai nekvėpuojame ir nejudame – nėra jausmų. Nėra jausmų – nėra pilno gyvenimo. Nėra pilno gyvenimo – nėra pasitenkinimo veikla, šeima ar draugais.

Mums reikėtų išmokti naudotis keturiais pagrindiniais dalykais gyvenime – kūno pojūčiais, emocine patirtimi, racionaliomis mintimis ir intuicija. Mūsų kūnas ir išvaizda atspindi visą mūsų gyvenimo istoriją. Kaip mane mato kiti ir ką sako apie mane mano kūnas kitiems, remiantis bioenergetinės analizės principais? Lektorė pristatys bendrus principus, kaip remiantis kūno procesais geriau suprasti savo norus ir tikslus, ir kaip pasitikrinti, ar padarytas sprendimas yra teisingas. Iš renginio išsinešite porą pratimų, padedančių kasdien lavinti kūno sąmoningumą, kurio pagalba jūsų gyvenimas gali tapti pilnesnis.

Po dirbtuvių jūs geriau suprasite, kokią informaciją suteikia mūsų kūnas kitiems žmonėms ir gausite nuorodas tolimesniam skaitymui ir tyrinėjimui. Praktikuojant kūno sąmoningumą galima ne tik geriau pažinti save, bet ir leistis į dvasines praktikas net neišvykus į Indiją ar Tibetą.


 Nori išgirsti gyvai? Bilietai čia!