tom van wijkNuotr. asmeninio archyvoRestorano „Pirmas blynas" Lietuvoje įkūrėjas. Jis tvirtai tiki, kad kiekvienas asmuo užima vertingą vietą šiame pasaulyje ir kad mūsų atsakomybė būtų padėti rasti kiekvienam žmogui tinkamiausią vietą tobulėti. Tim van Wijk – olandas, 2011 m. įgijęs socialinio darbuotojo profesiją Hagos (Nyderlandai) taikomųjų mokslų universitete, 5 metus dirbo su neįgaliaisiais savo gimtojoje šalyje. Meilė atvedė į Lietuvą, kur jis nutarė prisidėti prie Lietuvos neįgalių žmonių integracijos į darbo rinką. Mūsų šalyje daugelis vis dar šalinasi neįgalių žmonių ar netgi jų bijo, nemoka su jais bendrauti. Timas išsikėlė sau tikslą šią nuostatą pakeisti. Taip 2018 m. buvo įkurtas socialinis verslas – atidarytas restoranas „Pirmas blynas", kuriame dirba žmonės, turintys negalią. Ši veikla jiems ne tik padeda atsiskleisti, geriau įsilieti į visuomenę, bet ir suteikia įgūdžių, kurie padės lengviau rasti mėgstamą darbą ateityje. 

Restorane „Pirmas blynas", kuris turi dvi misijas: kulinarinę ir socialinę, žmonės ne tik skaniai pavalgo, bet su savimi išsineša ir svarbią idėją. Vilniuje restoraną įkūręs olandas Timas van Wijkas sako, kad nuostatą, jog negalią turintys žmonės negali gerai dirbti, į miltus mala jo darbuotojai. 

Timas van Wijk skleidžia žinią: „Jei tik mes suteiktume šansą, galimybę pabandyti ir parodyti neįgaliems žmonėms, ką jie sugeba, jie gali mus nustebinti savo sugebėjimu padaryti daug daugiau, nei mes ar jų tėvai iš jų tikisi ar netgi tai, ką jie patys apie save galvoja."

„Pirmo blyno" įkūrėjas siekia trijų tikslų: sukurti šaunias darbo vietas savo darbuotojams, sukurti atmosferą, kurioje visi be išimties klientai jaustųsi laukiami, ir teigiamai keisti visuomenės požiūrį į neįgalius žmones. Kalbėdamas apie neįgaliuosius restorano savininkas akcentuoja, kad negalios sąvoka abstrakti, todėl ieškodamas darbuotojų, kėlė esminius reikalavimus – norą dirbti ir motyvaciją. Už verslą, kurio misija padėti žmonėms su negalia įsitvirtinti visuomenėje, restoranas „Pirmas blynas" buvo paskelbtas Socialiniu verslu 2018 m., o 2019 m. buvo apdovanotas žmogaus teisių „Oskaru" – Nacionaline lygybės ir įvairovės statulėle. 


[IN ENGLISH] Tim strongly believes that everyone has a valuable place in this world and it is all our responsibility to find the right one for everyone. Tim has earned his bachelor degree of Social Work from the University of Applied sciences in The Hague, The Netherlands, in 2011. Tim has worked from 2012 until 2016 in a social business in The Netherlands where he mentored around 20 people with a disability in a bakery with the role of personal (work) coach. He is living and working in Vilnius, Lithuania, since October 2016. In September 2018 he opened his own restaurant Pirmas blynas. This restaurant has a culinary and social goal. In this restaurant mainly people with a disability work, this way they can show society that they can work and add something positive to society.

950x250