rufinaNuotr. asmeninio archyvoUgdymo kokybės konsultantė-lektorė, Reggio Emilia pedagogė, privataus vaikų darželio „Uodo ūsai“ įkūrėja, dailės terapeutė, geštalto psichoterapijos praktikė. Ji ikimokyklinio ugdymo sektoriuje yra sukaupusi net 11 metų patirtį.

Rufina nuolat kelia savo kompetencijas. Jai teko stažuotis Vokietijoje, kur analizavo skirtingus darbo su vaikais metodus, vaikų psichologinę raidą, elgesio ir emocijų patiriamus sunkumus. Jau kelerius metus Rufina vyksta į Italiją ir ten semiasi žinių apie Reggio Emilia ugdymo metodus. Metodas suprantamas, kaip ugdymo sistema, kurioje vaiko intelektiniai gebėjimai ugdomi plėtojant jo ekspresiją, komunikavimą, simbolių pažinimą, turtinant etikos, logikos ir vaizdinių „kalbas“.

Ugdymo procese Rufina prioritetą teikia jo kokybei. Pranešėja šiuo metu konsultuoja privačius darželius ugdymo kokybės, programos turinio, edukacinių erdvių vaikams įrengimo klausimais. Taip pat veda seminarus ir paskaitas pedagogams tokiomis temomis kaip: programos turinio sudarymas, ugdymo planavimas, komandos vertybių ir lūkesčių nustatymas, edukacinių erdvių vaikams parengimas ir kt.

Rufina giliai tiki, kad labiau koncentruodamiesi į save, savo vertybes, savo ir kitų lūkesčius, tarpusavio santykį, konkurenciją tarp ugdymo sektorių paversdami partneryste, pamatytume daugybę lyderių. Jie siektų vieno ir to pačio tikslo – vaiko emocinės gerovės švietimo kontekste. Juk išmokti galima tik tada, jeigu gebi ne tik gauti, bet ir pats duoti!

 

 

 

 

 

950x250