kontrimasNuotr. asmeninio archyvoAktorius, pedagogas, Vytauto Didžiojo universiteto docentas, teatro „Cezario Grupė“ aktorius, televizijos laidų vedėjas. Du „Auksiniai scenos kryžiai“, ilgametė patirtis teatro scenoje, docento titulas ir vedamos paskaitos studentams universitete – Vytautas Kontrimas tikrai turi kuo didžiuotis. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad aktorystė ir sėkmė versle nėra susiję dalykai, Vytautas šiuo klausimu galėtų su jumis pasiginčyti.

„Kiekvienam labai svarbu išmokti komunikuoti, kalbėti prieš auditoriją, atsikratyti jaudulio, žinoti, ką ir kaip kalbėti, kad tavimi patikėtų, kaip kalbant jaustumeisi puikiai. Visa tai, ką sukaupiau ir teatre, ir televizijoje, ir skaitydamas meno ugdymo paskaitas, bandau perduoti verslininkams, politikams, įmonių vadovams, žodžiu, tiems, kuriems to reikia. Lietuvoje dabar geras laikas, žmonės supranta, kad komunikavimas – labai svarbi kompetencija. Net jei esi savo srities profesionalas, tau svarbu, kaip pateikti savo idėją, kaip pasiekti, kad pasirinktų tave, o ne kitą,“ – teigia Retorika.lt mokymų lektorius.

 Docentas specializuojasi ir charizmos, aktorinio meistriškumo srityse – jo padedamos praskleisime uždangą ir sužinosime kaip pateikti savo idėjas taip, kad net nekiltų mintis mumis suabejoti. Idėjos svoris susideda ne tik iš minties genialumo, įdomumo ir originalumo, bet ir iš to, kaip gerai sugebame idėją perteikti auditorijai.

Vytautas Kontrimas turi solidžią viešojo kalbėjimo mokymų bei teatrinių improvizacijų vedimo patirtį, daug dirba su verslo klientais, moko aukščiausios ir viduriniosios grandies vadovus. Lektoriaus viešojo kalbėjimo mokymų ypatumas – teatriniai metodai, praktinės užduotys, video treniruotės, grįžtamasis ryšys – padeda greitai ir efektyviai įsisavinti aktorinio meistriškumo technikas viešojoje kalboje.


 Pranešimas: Viešojo kalbėjimo įgūdžiai. Kada kalbėti, o kada geriau patylėti?

Komunikavimo ir informacijos pateikimo kontekstas nuolatos kinta. Todėl būtina vėl ir vėl pasitikrinti – kas vyksta, kokios naujos komunikacijos formos gimsta, kaip ir į ką reaguoja šių dienų žmonės.

Kaip kalbėti? Kiek kalbėti? Ar kalbėti? Kaip žinoti ar tai ką pasakiau buvo teisingai suprasta? Kaip tinkamai lavinti savo viešojo kalbėjimo įgūdžius?

„Apklausus studentus iš skirtingų universitetų akivaizdu, kad jaunosios kartos bendrauja, priima ir komunikuoja informaciją visiškai kitaip nei vyresnės kartosׅ, – teigia pedagogas Vytautas Kontrimas. – Šešis metus mokau viešojo kalbėjimo, neverbalinės komunikacijos ir oratorinių technikų Retorika.lt dirbtuvėse – pastebėjau vieną bendrumą, kurį turi visi klientai, kurį turime mes visi – niekas nenorime nuobodžių kalbų. Nenorime, tačiau taip dažnai sau leidžiame komunikuoti nuobodžiai.“ 

Iš pranešimo išsinešite žinias:

  • Kaip suvaldyti nerimą, įtampą ir kylantį stresą prieš viešą kalbėjimą?
  • Kaip suformuluoti teisingą žinutę?
  • Kaip aiškiai įtaigiai kalbėti?
  • Kaip sudominti ir išlaikyti auditorijos dėmesį iki pat pokalbio / pranešimo pabaigos?

„Kviečiu visus keisti ir keistis! – sako Vytautas Kontrimas. – Būtina „update‘inti“ (iš angl. k. – atšviežinti) savo komunikavimo įgūdžius pagal šios dienos kontekstą.“

950x250