nomeda marčėnaitėNuotr. asmeninio archyvoLietuvos dailininkė keramikė, televizijos laidų vedėja bei rašytoja, knygų iliustratorė.

Moteris aktyviai reiškiasi ir kaip meno ir meno terapijos edukatorė. Užsiima švietėjiška kūrybinio ugdymo veikla Lietuvoje bei užsienyje. Kurianti siužetinius ir ornamentinius pano bei indus iš keramikos ir medžio, Nomeda kūriniuose vaizduoja primityvistines žmonių bei gyvūnų figūras. Taip pat jos kūriniuose vyrauja moters ir vyro santykių tematika, o siužetas dažnai papildomas poetiniais teksto intarpais. Nomeda yra surengusi daugiau nei 50 individualių ir grupinių savo kūrinių parodų.

Dalis N.Marčėnaitės gyvenimo prabėgo televizijoje kuriant ir vedant laidas: „Nomedos pokalbių šou“, „Nomeda“, „Tėvai ir vaikai“, „Kitaip. Su Nomeda“, „Skanus pokalbis“, „Kultūringai su Nomeda“. Nomeda taip pat yra TV3 televizijos labdaros projekto „TV3 išsipildymo akcija“ sumanytoja, globėja.

Nomeda kalbėdama apie savo gyvenimą įvardina, jog buvo įvairiausių gyvenimo etapų, nuo ypač džiugių iki ganėtinai tamsių, nors aplinkiniams visada atrodė, kad ji nerealios sėkmės moteris. Keramikė tiki, jog mes patys pasirenkame, kaip pasakoti savo gyvenimo istoriją: „Tai mano apsisprendimas. Kad aš į šituos gyvenimo išbandymus žiūriu per maksimaliai pozityvią prizmę. Ir tą, ką galiu pakeisti, keičiu, ko negaliu, susitaikau. Tai yra požiūrio klausimas.“


Pranešimas: Laimė – asmeninis pasirinkimas

Pati Nomeda sako, kad jos laimė – tai jos apsisprendimas ir prioritetų susidėliojimas. Ji pasidalina istorija apie močiutę, kuri turėjo keliauti gyventi į slaugos namus.

Moterį priimamajame priima ir pasako, kad tuojau jai parodys kambarį, kuriame ji gyvens. Močiutė atsako: „Ačiū! Man jis labai patinka”. Priėmėja išgirsta esamąjį laiką pasimeta ir sako: „Bet jūs jo dar nematėte…“. Močiutė atsako: „Žinot, apie kai kuriuos dalykus aš esu nusprendusi iš anksto“.

„Tai ne tik puiki istorija, tai konceptualu“, – sako Nomeda. „Tu žinai, kad gyvenime bus visko. Ir labai blogai, jeigu nuo vaikystės mūsų to nemoko.“

Pranešime sužinosite:

  • Kaip prisiimti atsakomybę už viską, kas vyksta aplinkui?
  • Ką mūsų gyvenimui duoda požiūrio pakeitimas?
  • Kur semtis stiprybės ir kaip sau padėti sudėtingiausiose gyvenimo situacijose?

Pranešimo vertė. 

Gausite žinių apie požiūrio svarbą pokyčiuose ir gyvenime.

Sužinosite praktinių patarimų, kaip išlaikyti pozityvų požiūrį net sudėtingiausiose gyvenimo iššūkiuose.

950x250