andrius kaluginasNuotr. asmeninio archyvoPsichoterapeutas, lektorius, knygų „Lengvumas. Gerų pokyčių vadovas“  bei „Complexus Amoris“ autorius, „Žinių radijo“ laidų autorius ir vedėjas. 

A. Kaluginas užsiima psichoterapijos praktika, konsultuoja įmones, taip pat veda mokymus, seminarus bei strateginės sesijas. 

Psichoterapeutas yra sukaupęs daugiau nei 20 metų profesinę patirtį, tad per veiklos metus konsultavo, rengė pranešimus, komentarus įvairiomis temomis. Šiuo metu daugiausia dėmesio skiria pokyčių, santykių psichologijos, krizių sritims, taip pat vysto tokias dar mažai Lietuvoje žinomas sritis, kaip ekosąmoningumo (ekopsichologija, gyvenimo ekologija, socialinė bei elgsenos ekologija) bei klestėjimo (wellbeing, wellworking, laimės vadyba) technologijos.

Pokyčių tema A. Kaluginui artima ir puikiai pažįstama – specialistas net keturis kartus savo gyvenimą keitė iš pagrindų. Jo teigimu, pokyčius vienija esminis dalykas – jie atspindi dvasinę ir intelektinę evoliuciją, tačiau jiems reikia tinkamai pasiruošti. „Kiekvienas žmogus, kurio laukia pokyčiai, turi išmokti paklausti, ar to jam iš tikrųjų reikia. Pernelyg dažnai tai, ko mes regis norime, ir tai, ko mums iš tikrųjų reikia, skiriasi. Nesvarbu, ar kalbame apie individą, porą, ar verslą, turime savęs nuolat klausti, kokiu būdu įmanomi pokyčiai, kaip aš atsidūriau šioje situacijoje, ką ir kaip galiu pakeisti, kad galėčiau augti. Svarbu išdrįsti sau užduoti šiuos ir kitus esminius klausimus, įvertinti savo galimybes, dėmesingai stebėti, kaip gyveni“, – sako pokyčių konsultantas. 

A. Kaluginas yra Lietuvos kognityvinės elgesio terapijos asociacijos valdybos, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos (mindfulness) psichologijos asociacijos bei kitų asociacijų, draugijų narys. 


Pranešimo tema: Pokyčių Dao: kada, ką ir kaip keisti?

Pokyčiai – tai mūsų drąsos akimirkos, tai mūsų pačių pasirinkimas. Tokie pasirinkimai lemia gyvenimo kelio kryptį. Dao yra gyvenimo kelias, kuriame jaučiamės autentiškai ištikimi patys sau. Pagrindinis šio kelio principas – buvimas natūralioje gyvenimo tėkmėje. Tad pokyčių Dao yra valdoma kelionė į savo poreikius. Ji atves ten, kur patys norime. Ar ši kelionė yra sunkus darbas? Nebūtinai. Viskas gali būti kur kas paprasčiau ir lengviau, nei gali atrodyti.

Pokyčių lengvumas užkoduotas trijuose klausimuose:

  • Kada? Kai suprasi, kad atėjo pokyčių metas.
  • Ką? Mahatma Gandis yra pasakęs: „Jei nori pakeisti pasaulį, pradėk nuo savęs“. Bet ar tikrai taip yra?
  • Kaip? Pokyčiai – tai kaina, kurią mokame už siekiamą gerovę. Pradėk nuo to, kas tau kainuotų mažiausiai.

„Esu tikras, kad geriausi pokyčiai yra savaiminiai. Tereikia suprasti, kas daro juos įmanomus,“ – sako Andrius Kaluginas.

950x250