Pripažinimo, pritarimo, įvertinimo poreikis yra natūralus žmogui – visi norime kitiems patikti, sulaukti palaikančių žodžių, pagyrimo už gerai atliktus darbus. Dėl to mes elgiamės maloniai, rūpinamės kitų savijauta ir nuomone, padedame kitiems, laikomės visuotinai priimtų taisyklių. Tačiau viskam yra RIBOS. 

Raminta Girdvain Photo by Kersti NiglasNuotr. Kersti NiglasYpač tada, kai suprantame, kad gyvename nebe savo gyvenimą, kad mus valdo kitų primesti stereotipai, normos ir norai. Juk pirmiausia turėtume gyventi dėl savęs, atsispirdami į savo vertybes ir tikslus. Kiti gali ir nori patarti, bet mūsų gyvenimo jie už mus nenugyvens.

Kai  pripažinimo poreikis virsta kraštutinumais – kitų manipuliavimu ir naudojimusi, perdėta kritikos baime ir savikritika, užspaustomis emocijomis, neišsakyta nuomone ir atsisakytais norais – metas pasakyti STOP.

Praktiniame užsiėmime kalbėsime apie tai, kaip išmokti pasakyti NE ir nubrėžti aiškias ribas aplinkiniams – tam, kad sugrįžtum į tikrąją save, su savo norais ir vertybėmis.

UŽSIĖMIME:

  • Prisiminsi savo norus ir tikslus, išsigryninsi prioritetus;
  • Sužinosi apie būdus, kaip lengviau pasakyti NE;
  • Aiškiau suvoksi, koks Tavo santykis su savimi ir aplinka.

IŠSINEŠI:

  • Vidinės tvirtybės atstovėti savo norus;
  • Daugiau pasitikėjimo savimi;
  • Konkrečių įrankių ir patarimų, kaip nubrėžti ribas ir pasakyti Ne.

TAU BUS AKTUALU, jei:

  • Tau labai svarbi kitų nuomonė ir pripažinimas;
  • Tau rūpi santykiai su žmonėmis, tad nori jiems padėti, patikti, vengti konfliktų;
  • Tau sunku kitiems pasakyti Ne;
  • Jautiesi pasimetusi tarp savo norų ir tikslų.

Kiti nuolat tikrina Tavo ribas – nusibrėžk jas aiškiai. Tu gali būti maloni, draugiška, geranoriška, tačiau tuo pačiu metu neleisti kitiems lipti Tau ant galvos ar už Tave priimti sprendimus. Būk tvirta, pasitikinti ir žinanti, ko nori TU!

Prisiimk atsakomybę už savo gyvenimą!Raminta Photo by Kersti NiglasNuotr. Kersti Niglas

Praktinio užsiėmimo metu bus naudojamos koučingo technikos, kognityvinės elgesio terapijos metodai ir sąmoningumo žaidimas iš Points of You, kuris atpalaiduoja mūsų nuolat „kalbančią“ logiką, išlaisvina vaizduotę ir praplečia požiūrį. Bus dirbama individualiai ir grupėse.

 

RAMINTA GIRDVAINĖ – atradimų trenerė. Sertifikuota koučingo specialistė (ICF) ir Points of You trenerė, kognityvinės elgesio terapijos (KET) praktikė, vysto saviugdos projektą „Tu esi Pakankamai“, kurio tikslas – stiprinti savivertę ir pasitikėjimą savimi. Pokyčių iniciatyvos „Išdrįsk pradėti“, įkvėpusios jau daugiau nei 3000 moterų, bendraautorė. 

Mokymų lektorė ir pranešėja konferencijose bei renginiuose. Rašo straipsnius žiniasklaidoje asmeninio tobulėjimo temomis.

Taip pat komunikacijos konsultantė, baigusi komunikacijos mokslus ir turinti 12 metų patirtį šioje srityje. 3 metus dėstė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete Verslumą ir lyderystę bei Ryšius su visuomene.

Koučingo klientai ir mokymų dalyviai labiausiai vertina Ramintos nuoširdumą ir gebėjimą sukurti erdvę būti atviriems ir priimti savo pažeidžiamumą.

„Bendravimas, žmonių pažinimas, dalijimasis su jais savo patirtimi ir žiniomis – mano profesija ir gyvenimo būdas. Nuolat mokausi, mėgstu įvairovę ir naujus dalykus. Esu kūrybiška, jautri asmenybė, mėgstu rašyti, skaityti ir keliauti. Įsikvėpti ir įkvėpti kitus,“ – apie save pasakoja Raminta. „Tai man leidžia patirti ryškias gyvenimo spalvas ir suteikia vidinės laisvės, bet tuo pačiu dėl savo jautrumo ir ypatingo noro turėti darnius santykius su aplinkiniais dažnai patiriu iššūkių, kurie leidžia mokytis ir augti tiek kaip asmenybei, tiek kaip žmogui, padedančiam kitiems –  labiau savimi pasitikėti ir gyventi savo gyvenimą”.

birstonas 1140x300