Besiruošdamos ketvirtajai pokyčių konferencijai „Išdrįsk pradėti“ startuojame su nauju projektu! Išdrįsk pradėti TV filmuosime interviu su būsimos konferencijos lektoriais. Vaizdo įrašus galėsite peržiūrėti internete, o filmavimą galite stebėti gyvai „Coffee Spells“ kavos namuose. Daugiau informacijos apie Išdrįsk pradėti TV filmavimus „Išdrįsk pradėti“ Facebook paskyroje. 

Šios laidos viešnia – RUGILĖ BUTKEVIČIŪTĖ. Moterų informacijos centro teisininkė, programų vadovė ir lektorė, jau 10 metų dirbanti lyčių lygybės ir smurto prieš moteris mažinimo srityse. Daugiau nei septynerius metus dirba Specializuotos pagalbos centre, kur teikia nemokamas teisines konsultacijas nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims.

POKALBIO TEMA – LYČIŲ STEREOTIPAI: ko pasiektume, jei išsilaisvintume iš jų?

Iššūkiai, su kuriais dažnai susiduria moterys siekdamos savo tikslų – lyčių stereotipai. JIe įpareigoja atitikti visuomenės nustatytą grožio standartą, jaučiamas spaudimas sukurti šeimą, su kuriuo susiduria merginos, ypatingai artėjant ir praėjus trisdešimtmečiui. To pasekmė – nemažai moterų sukuria santykius su vyrais, kurie galbūt neatitinka jų lūkesčių, ir tai padaro vien iš baimės likti vienoms.

Sukūrus šeimą moterims vis dar tenka didžioji darbo namuose dalis ir vaikų priežiūra, šis darbas neapmokamas ir dažnai sunkiai derinamas su karjeros siekimu, kuomet turi aukoti ilgas valandas dėl savo tikslų. Kaip pasakė Sheryl Sandberg, moterys visada bijo būti bloga mama, žmona, o jei nori įprasminti save karjeros veikloje, tokia dažnai ir jaučiasi.

Kalbant apie santykius moterys dažniau nei vyrai susiduria su smurtu lyties pagrindu iš partnerio pusės, 2019 m. Bendrojo pagalbos centro duomenimis gauta daugiau nei 54 000 skambučių dėl smurto artimoje aplinkoje, 80 % nukentėjusių moterys.
Kai kalbame apie moteris versle, politikoje tai jos nuolat susiduria su stereotipais, seksizmu ir visuomenės kritika, kuri yra nelyginamai didesnė ir klaidų atžvilgiu nei vyrams. KAIP TAI KEISTI?

Viešnią kalbina „Išdrįsk pradėti“ bendraautorė RAMINTA GIRDVAINĖ.

950x250