Parengė: Julija Narvilytė

nuotr is asmeninio archyvoNuotr. asmeninio archyvoRodos visas Vilmos Rutkauskaitės gyvenimas kryptingai vedė dabartinio pokyčio link. Kad ir kokius racionalius ar neracionalius sprendimus, netgi tuos, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo visai nesusiję su dabartine gyvenimo kryptimi, per gyvenimą kalbinta pašnekovė buvo priėmusi, visi jie vedė vienintelio tikslo link. Vadybos ir kosmetologijos studijos, darbai nuo vadybininkės, pardavėjos konsultantės ekologiškoje krautuvėlėje, galiausiai aktyvūs pardavimai suteikė žinių, patirties ir padėjo ateiti iki dabartinio kelio - įkurti savo asmeninę masažų studiją „Keraira“.

„Aš atsimenu vieno dėstytojo iš vadybos studijų mintį:  „Jei galite nesiimti savo verslo, tai nesiimkite.“ Aš buvau iš tų, kuri nebegalėjau. Turėjau per daug minčių ir energijos, aplinka tiesiog šaukė judėti į priekį ir bandyti kurti savo. Viską apmąsčiusi ėmiausi veiksmų, kurie pasiteisino.“ – dalinosi prisiminimais moteris. 

Mažais žingsneliais į sėkmę

„Grožio industrija nebuvo mano pirmas bandymas ieškant savo vietos po saule. Po mokyklos pradėjau studijuoti Vilniaus universitete vadybą ir tik trečiais metais paraleliai stojau į kosmetologiją. Studijuoti kosmetologiją nebuvo mano vaikystės svajonė, bet mokėti save prižiūrėti, manau, nori kiekviena mergina.“ – teigia pašnekovė.  Baigti vadybos mokslai leido Vilmai suvokti, iš kur atsiranda pinigai, kaip atpažinti klientų segmentus, tačiau visa tai neatspindėjo jos vidaus. „Aš norėjau save realizuoti veikloje, kuri suteiktų man įrankius jaustis laisvai ir reikalingai.“ – savo siekiais dalinosi moteris. 

„Galėčiau sakyti, kad „Išdrįsau pradėti“ atidariusi savo asmeninę masažų studiją („Keraira“). Tai buvo didelis iššūkis, tačiau tai nebuvo pirmas drąsus žingsnis. Išdrįsau svajoti detaliai, atsakingai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo nepasiekiama. Išdrįsau sakyti savo norus garsiai, imtis drąsių veiksmų, investuoti savo laiką ir pinigus ten, kur mane veda intuicija.“ – pokyčių pradžią prisimena moteris. Vilmos gyvenimo „varikliukai“, padedantys nesustoti ir žengti pirmyn yra BAIMĖ, kuri motyvuoja veikti, nes kitaip niekas nepasikeis. PALAIKYMAS, nes pradžioje kiti tavimi tiki labiau, nei tu pats savimi. Ir galiausiai TIKSLAS – dėl ko tu tai darai ir kokia bus nauda šiam pasauliui bei tau asmeniškai.

Niekad anksčiau nesusimąstydavusi, kodėl pasirinko masažus, apie tai paklausta pašnekovė stabteli, susimąsto ir atsako: „Didžioji merginų dalis domėjosi kosmetika, kosmetinėmis procedūromis, o mane visuomet domino masažai. Man tai priminė magiją, nes tu lietiesi prie kito žmogaus ir tau atrodo lyg jo kūnas, jo energija kalba su tavimi. Žiūrint iš tos žemiškesnės pusės man patiko aiškintis, kokie organizmo procesai vyksta prisilietimo metu po oda. Taip pat dabar vis dažniau atkreipiu dėmesį į žmonių akis prieš ir po masažo. Jos dažniausiai švyti ir tai man suteikia didžiausią malonumą dirbant šį darbą.“

„Taip, aš mėgstu viską apgalvoti, tad negalėčiau sakyti, kad į verslą nėriau stačia galva.“ – šyptelėjusi priduria moteris.foto prie jurosNuotr. Dariaus Kučio

Kiekviena sritis reikalauja pastabumo

„Viskas, ką aš dariau atidarinėdama studiją buvo nauja. Vieninteliai masažai man buvo sielos atgaiva, kur jaučiausi profesionali. Net įrenginėdama patalpas aš turėjau galvoti apie išplanavimą, dizainą, spalvas, elektros lizdų išdėstymą, kokią medieną rinktis palangėms ir t.t. Tada sekė teisiniai dalykai, buhalterija, paslaugų įkainojimas, pinigų paėmimas, marketingas.

Kaip aš visus tokius sunkumus sprendžiau? Sakyčiau labai moteriškai. Pirma lengvai supanikuodavau, tada paprašau pagalbos arba pati neriu stačia galva ir vaidinu stiprią, nepriklausomą moterį, kuri viską gali. Kol kas man tai padėdavo. Dabar jaučiuosi jau daug tvirtesnė, o ir žinių turiu žymiai daugiau, bet vis tiek atsiradus kokiems nors neaiškumams konsultuojuosi su labiau nusimanančiais.“ – atvirauja moteris. 

„Įrengus studijos „Keraira“ patalpas ir suredagavus „Facebook“ sieną, pakviečiau visus savo draugus. Deja, tai neatnešė jokių rezultatų, neatsirado nei vienas susudomėjęs asmuo. Tik paprašius artimųjų žmonių pagalbos, paaškėjo, kad nuoroda niekur neveda. Pasirodo, mano puslapis buvo užslaptintas, matomas tik man. Turėtų kontaktų pakviesti į savo puslapį negalėjau dvejus metus. Tai buvo itin gera atidumo pamoka, kuri sukėlė daug panikos manyje.“ – savo prisiminimais apie pradžioje padarytas klaidas dalinosi pašnekovė. 

Tai nebuvo vienintelis sunkumas, su kuriuo Vilma susidūrė pradėjusi savo naująjį kelią. „Pradėjusi pokyčius, tapau pati sau vadovė ir dažnai pasižiūrėdavau į save iš šono. Sunkiausia, tikriausiai, buvo būti sąžiningai sau, suprasti kokios asmeninės savybės man gali padėti, o kurios kliudo eiti link užsibrėžto tikslo ir jas pakeisti. Taip pat laiko planavimas, kurio nebuvimas veda arba prie tinginystės ir frazės: „aš bandžiau, bet man nepavyko“, arba prie darboholizmo ir frazės: „kiekvienas verslas reikalauja savų aukų“. Man patinka, tai ką aš darau ir nauji iššūkiai yra mano motyvacija, nes su jais aš ir pati augu.“ – teigia pašnekovė.

Nekovok su tamsa, tiesiog būk šviesa

„Aš esu diplomuota grožio bei masažų terapeutė, turinti sportinių, gydomųjų, kosmetinių masažų specializaciją. Siekiu, kad Lietuvoje žmonėms masažai taptų gyvenimo dalimi, nauju įpročiu. Taip pat domiuosi bei dalinuosi žiniomis, patirtimis apie aromaterapiją. Savanoriauju JCI organizacijoje ir esu išrinkta ,,Peace is possible“ ambasadore. Man taika prasideda nuo kiekvieno žmogaus, planuoju susitikimus, kuriuose šnekėsime apie meditacijas, jogą, masažus, komunikavimą su išoriniu ir vidiniu pasauliu ir t.t. Masažai, įvairios terapijos yra gyvenimo būdas. Aš matau kaip galima save palepinti, atpalaiduoti, atsikratyti tiek fizinio, tiek emocinio skausmo. Noriu gyventi taikiame pasaulyje, kur žmonės būtų VISADA laimingi ir dalintųsi savo vidine šviesa.

nuotr darius kučysNuotr. Dariaus Kučio„Keraira“ pavadinimas buvo sukurtas atidarant UAB kartu su mane palaikančiais žmonėmis. Tai yra dviejų žodžių junginys (Keraira = kerai + ra = šviesos magija). Man jisai visada primena nuo ko viskas prasidėjo ir, kad geriau nekovoti su tamsa, o bandyti įjungti šviesą.“ – savo studijos pavadinimo reikšmę iššifruoja Vilma.

„Man gyvenime viskas yra svarbu ir tikriausia tikslinga būtų atsakyti – balansas. Nebūsi laimingas, jei vien tik darbinėje veikloje seksis, nebūsi ir jei turėsi tik gražius santykius. Turi būti įdomu gyventi, juokas lietis laisvai, sveikata – išlikti stipri, aplinka laiminga, gamta graži, pinigų pakankamai, draugų dar daugiau, gražūs santykiai tiek su tavo antrąją puse, tiek su savimi, tiek su likusiu pasauliu. Moto – ,,Nekovok su tamsa, o tiesiog būk šviesa“. – dalinosi savo mintimis pašnekovė.

„Mane džiugina daug paprastų dalykų tokių kaip muzika, laikas su artimaisiais, šuo ir jo niurkymas, geros knygos skaitymas, rašymas, kelionės, seminarai, mokymai, filmai, pasivaikščiojimai, kava ir desertas, grožėjimasis gamta. Man tiesiog patinka mokintis gyvenimo.“ – dalinosi savo atrastais „mažais“ džiaugsmais herojė.

„Kai nebeturiu jėgų aš einu į gamtą, keliauju, medituoju, bet grįžti į ,,ten“ – į laiką prieš pokyčius, niekada nenorėjau ir nemanau, kad norėsiu.“ – tvirtina Vilma.

Visi pokyčiai prasideda nuo savęs

Yra pasakymas: ,,Pas kaimyną žolė žalesnė, bet gal todėl, kad savąją pamiršai palaistyti“. – teigia pašnekovė. – „Todėl stengiuosi būti tas žmogus, kuris daro pokyčius, o ne „niūkia“, kaip yra blogai. Viskas prasideda nuo mažų dalykų ir man masažai yra savotiškas laimės ir jaunystės eleksyras. Lietuvoje dar žmonės nėra įpratę darytis masažą taip pat profilaktiškai, kaip eiti pas kirpėją. Nenoriu spėlioti, kodėl taip yra, nes priežasčių kiekvienas gali sugalvoti, bet aš tikiu, kad kai kurie žmonės dar nėra atradę gero specialisto ir išsiugdę įpročio po masažo užsirašyti kitam kartui.“

Vilmos nuomone masažas yra vienas iš prevencijos būdų. „Jis yra malonus, tau pačiam nieko nereikia daryti, pailsi tiek kūnas, tiek protas, tiek dvasia. Kas gali būti geriau, lengviau, efektyviau norint būti laimingam ir sveikam?“ – klausia moteris. 

„Mano studijoje „Keraira“ kiekvienas klientas yra unikalus. Turi savo istoriją, gyvenimo būdą, pliusus ir trūkumus. Masažas yra labai intymus dalykas, dėl to aš stengiuosi, kad visi jaustųsi kuo jaukiau, patogiau lyg atėję pas gerą draugą į namus. Kiekviena studija manau pritraukia skirtingus žmones. Pas mane lankosi labai įdomūs, protingi, darbštūs, kūrybingi, šeimyniški, sveikatą vertinantys klientai.“ – savo studijos išskirtinumą ir klientus pristato Vilma. – „Tokius žmones visada kviesčiau eiti pas „Kerairą“, net jei tai ir nebūtų mano studija. Aš pati mėgstu paprastumą, bet ne prastumą ir jei atrandu kokias įdomias terapijas ar gražias Lietuvos vietas, visada rekomenduoju savo draugams ir klientams jas aplankyti.“

Viskas priklauso nuo to, kur nori nukeliauti ir kokios patirties įgauti

Paklausta, ką norėtų palinkėti straipsnio skaitytojoms Vilma Rutkauskaitė siūlo nelaukti stebuklingo ženklo, nušvitimo, o kartais ir nelaimės, kad žengtumėte drąsų žingsnį link savo laimės, nes juk viskas yra čia ir dabar, jūsų rankose. „Kai truputį sustoji ir plačiau atsimerki, tu juk viską labai ryškiai pamatai pati. Aš kartais taikau vieną metodiką prieš imdamasi naujo projekto. Galvoje vizualizuoju du scenarijus. Vieną – kas gali atsitikti blogiausia, jei aš išdrįsiu pradėti, ir kitą – kas jei aš liksiu toje pačioje vietoje. Kartais labai nustembu, kur mane protas nuveda, bet vienu ar kitu atveju aš lieku laiminga, tik su skirtingomis patirtimis. Visada renkuosi tą, kur matau, kad bus daugiau ir įdomesnių iššūkių. Neinu prieš savo prigimtį, bet jei bent dalis vidinio balso siūlo pabandyti, tai kodėl gi ne. Daugiau optimizmo, sveiko proto ir mylėkite save. Visa kita tik detalės.“ – dalinosi patarimais pašnekovė.