Parengė: Jurga Liaubaitė

Džiaugsmingas vaikų krykštavimas sporto aikštelėje, klientų padėkos už energingas ir motyvuojančias treniruotes – nuolatiniai Vaidos Junevičienės palydovai, be kurių jau nebeįsivaizduojamas kasdienis šios moters gyvenimas. Trijų vaikų  mama, žmona ir energingo labradorų veislės šuns Timo šeimininkė, prieš keletą metų dėl savo svajonės metė stabilų juristės darbą ir skyrė visą savo laiką veiklai, kuri teikia džiaugsmą ir skleidžia gerą energiją. Ji visomis jėgomis siekia savo tikslų ir džiaugiasi IŠDRĮSUSI PRADĖTI pokyčius.

Judėjimas ir sportas darė mane laimingą

 „Juriste pradėjau dirbti trečiame kurse dar nepabaigusi studijų ir dirbau pagal išsilavinimą beveik 10 metų. Buvau gerai besimokanti mokinė, visad norėjau studijuoti ekonomiką, bet matematikos egzaminą išlaikius prasčiau pakeičiau stojimo eilę ir įstojau studijuoti teisės Vilniaus universitete. Sesuo ten studijavo, gal sekiau ja, – apie savo pasirinkimą anuomet mąsto Vaida. – Sekėsi gerai ir studijuoti, ir dirbti juristės darbą, bet iš prigimties, matyt, traukė kiti dalykai – konkrečiau judėjimas. Nuo mokyklos laikų sportavau ir tai darė mane laimingą, sportuodama pailsėdavau, atgaudavau jėgas“. 

Šiandien Vaida yra sporto ir renginių organizatorė šeimoms ir įmonėms. Sukaupusi drąsos metė stabilų darbą ir išdrįso keisti profesiją, su vyru sukūrė verslą. 

„Pakeisti profesiją ryžausi norėdama pereiti dirbti tik ties sveikatinimo projektais, ties kuriais jau dirbau kurį laiką greta pagrindinio darbo. Ši veikla man buvo daugiau nei darbas, tai buvo mylima veikla, savirealizacija, tai, ką darydama jaučiuosi ir pati gerai, ir prisidedu prie kitų žmonių geros sveikatos ir savijautos bei nuotaikos. Reikėjo išsigryninti vertybes ir kasdienius poreikius, įtikinti vyrą, kad rizikuodama metant stabilų darbą nepakenksiu šeimos interesams“, – pasakoja pašnekovė. 

„Įkūrus šeimos verslą nebeliko ribos tarp darbo ir poilsio ir teko išmokti ir vis dar mokomės to, kaip rasti laiko pailsėti, kaip suplanuoti šeimos laisvalaikį, kad visa šeima pailsėtume, – apie iššūkius, su kuriais susidūrė, kalba Vaida. – Kai darbas mylimas nebejauti tos ribos, bet pavargsti ir privalai sustoti, kas nėra lengva. Padeda atostogų ar bent ilgesnių savaitgalių suplanavimas iš anksto. Tuomet darbus reikia derinti prie šeimos planų, o jeigu tik nesuplanuojame poilsio jis užsipildo darbais.“

Dirbti darbą, kad širdis dainuotų

Vaidos mėgstamiausias posakis – „Sveikame kūne – sveika siela“. Jame telpa visa moters veiklos filosofija ir siekiai.

„Veiklą pasirinkome tą, kuri kilo iš natūralaus polinkio judėti, būti aktyviam, naudingai ir sveikai leisti laisvalaikį. Sujungėme dvi vertybes – judėjimą ir šeimą. Po pirmųjų renginių ir treniruočių supratome, kad tai mūsų kelias, mūsų pašaukimas, veikla, kurią vykdydami būsime laimingi ir kursime laimę kitiems, – savo apsisprendimu pradėti asmeninę veiklą džiaugiasi Vaida. – Žmonių vertybės skiriasi, bet tie, kuriems šeima ir judėjimas yra vienos svarbiausių vertybių tikrai mus palaiko, reaguoja pozityviai, pagiria. Džiugu, kad mūsų veikla daro laimingais ne tik mus pačius, bet ir tuos, dėl kurių dirbam, kurie mus palaiko. Dažnai draugai kviečia į savo vaikų gimtadienius, užsako mūsų paslaugas ir mes mielai atvažiuojame. Kaip gera, kad ir artimi žmonės mumis tiki ir pasitiki. Didelė laimė – tuo ką darome geriausiai dalintis iš visos širdies.“ 

„Mūsų su vyru sveikatinimo/sporto veiklos įkvėpėjai buvo mūsų vaikai, – pasakojimą tęsia moteris. – Tapusi mama, po antro vaiko gimimo, įkalbinau vyrą pradėti vaikų ir šeimų sporto treniruočių ir renginių organizavimo veiklą – VAIKŲ SPORTAS. Po keletos metų, vystant pirmą projektą (dar dirbant samdomą darbą), kilo mintis kurti antrą projektą – sporto treniruočių ir renginių organizavimą įmonėms ir ofisų darbuotojams – SPORTAS DARBE. Vėlgi, šią veiklą vykdžiau ir jos augimą derinau prie šeimos, nes visada prioritetas buvo, kad šeima (vaikai) nenukentėtų. Žinoma, dirbau, ypač kuriant projektus, daug, tačiau vaikai dažniausiai visur dalyvauja su mumis. Mes aktyviai leidžiame su jais laiką, tad viskas tiesiog dera tarpusavyje. Dirbdama šį darbą galiu ir su vaikais prie jūros išvažiuoti, ir iš namų dirbti. Man rodos svarbiausia, kad dirbu mylimą, prasmingą darbą, esu laiminga. Tai jusdami vaikai semiasi įkvėpimo, matydami laimingą, ryžtingą, save realizuojančią mamą. Kalbamės prie vaikų ir su vaikais apie viską. Kartais jau ir išgirstam, kad jiems teks perimti mūsų veiklą. Tarsi ruošiasi tam, žada dirbti treneriais,“ – kalbėdama šypsosi trijų vaikų mama. 

Vidinis noras daryti prasmingus dalykus ir dirbti darbą, kad širdis dainuotų – tai buvo varomoji jėga, privertusi Vaidą nesigręžioti atgal ir išdrįsti pradėti savo mėgstamą veiklą. 

Paklausta be ko neįsivaizduotų savo sėkmingos veiklos pradžios, moteris nedvejoja: „Be šeimos (vyro) palaikymo. Man buvo svarbu, kad šis sprendimas nekeltų įtampos šeimoje ir, kad vyras palaikytų ir tikėtų tuo, ką darau. Mūsų atveju, mes dirbame kartu ir mus tai vienija dar labiau. Tie patys iššūkiai padeda tobulėti, stengtis vienas dėl kito. Būdami kartu, užsidegę tuo ką darome galime suprasti ir palaikyti vienas kitą.  Tikrai nemanau, kad suprasčiau nedirbdama kartu, kodėl vyras nuolat dirba savaitgaliais. Auginame tris vaikus, taip norėtųsi, kad jis dažniau būtų namie, bet kartu organizuojame renginius, matau, kaip jis myli savo darbą, negaliu nepalaikyt ir mojuot samčiu, privalau išlydėt jį iš namų ir sulaukt su šypsena, juk bendra veikla ir reikalai. Antra vertus, išnyksta riba tarp asmeninių ir darbinių santykių, kyla ir ginčų, ir nesusipratimų, bet veiklos prasmingumas ir meilė tam, ką darome, viską nuolat sudėlioja į savas vietas.“

Viskas vertinga – ką patyrėme, ko išmokome

Šiuo metu Vaida Junevičienė jaučiasi nuostabiai ir pakylėtai. Dirba mylimą darbą, kuria jaukumą namuose, rūpinasi šeima, planuoja keliones, svajoja. Šeima, sveikata ir savirealizaciją garantuojanti mylima veikla jai yra trys svarbiausi dalykai. 

„Buvo ir yra sunkumų, bet jų nevadinčiau nesėkmėmis. Kol kas nenorėjau niekur grįžti. Nieko nekeisčiau, viskas vertinga – ką patyrėme, ko išmokome. Viskas veda link tobulėjimo. Noriu žengti į priekį ir tikiu, kad viskas įmanoma. Kasdien padeda pozityvumas ir judėjimas, kurio semiamės iš vaikų šypsenų, klientų nuoširdaus įvertinimo ir padėkų!“ – tikina sporto ir renginių organizatorė šeimoms ir įmonėms. Visas skaitytojas Vaida skatina IŠDRĮSTI PRADĖTI daryti dalykus, kurie joms teikia džiaugsmą. Kasdien skirti laiko idėjos išsigryninimui, įsiklausyti į savo širdį, ruožtis ryžtingai žingsniui, nepasiduoti. „Ieškokite Jus palaikančių, o ne stabdančių ar kritikuojančių. Būkite drąsios!“ – savo patirtimi dalinasi pašnekovė.