Parengė: Rasa Vilnienė

img 20190828 220824Nuotr. asmeninio archyvoSkamba neįtikėtinai, kai Deimantė pasako, kad puikiai valdo banglentę ir gyvena egzotiškoje šalyje. Ne kasdien sutiksi tokią drąsią merginą, kuri ryžtųsi mesti patogų ir užtikrintą gyvenimą dirbant biure ir iškeliautų į tropikus, nusipirkus bilietą tik į vieną pusę. Pristatome keliautojos, finansų specialistės, iniciatyvos „Išdrįsau pradėti“ herojės – Deimantės Gregerytės sėkmės istoriją. 

Gyvenimo pokyčiams įkvėpė laisvės troškimas

Būtent prieš penkerius metus Deimantė apsisprendė kardinaliai keisti savo gyvenimą, nes už viską labiausiai, jai norėjosi jaustis laisvai. Buvo labai svarbu išbandyti ir pažinti save, keliaujant po tolimus kraštus ir plaukiojant banglente. Anot jos, „laisva jautiesi tuomet, kai klausaisi savo vidinio balso ir sieki savo svajonių“. 

„Išdrįsau pradėti“ iniciatyvos herojė karštai tiki, kad šiuolaikinis gyvenimas yra pilnas neribotų galimybių, tad tikrai įmanoma visais būdais ieškoti ir atrasti savo kelią. Nors pačiai buvo labai neramu, dėl to, jog neturėjo atgalinio bilieto ir jokio grįžimo namo plano, ji labiau jaudinosi, kad būtų įleista į šalį, o ne kas bus ateityje. Anot Deimantės, „svarbiausia, reiktų pasikliauti savo intuicija ir savimi tikėti, nors nežinia dėl ateities gali ir stabdyti“.

Taip laisvės ir nuotykių troškimas bei pomėgis keliauti Deimantę Gregerytę atvedė į Kostą Riką. Ten ji kurį laiką planavo pailsėti ir pagyventi šalia vandenyno. Atvykus ji patyrė kultūrinį šoką, nes viskas buvo neįprasta: kalba, bendravimo būdas ir net paros laikas, kai 18 valandą vakaro jau tamsu. Tačiau net kvapą gniaužė gamtos grožis ir rojų primenantys laukiniai paplūdimiai.

Ne veltui, pagal socialinius tyrimus, Kosta Rikoje gyvena vieni laimingiausių žmonių pasaulyje. Jų gyvenimo filosofija yra „pura vida“ (išvertus būtų „tyras, švarus gyvenimas“). Ši frazė yra vartojama pasisveikinant, atsisveikinant, klausiant kaip tau sekasi, dėkojant ar net sprendžiant konfliktus. Taigi svarbiausia yra tyrai gyventi ir neteršti savo minčių. Matyt taip yra dėl to, kad jie gali mėgautis puikiu oru visus metus. Taip pat, šioje šalyje galima sutikti daugybę žmonių iš viso pasaulio, kurie nusprendė savo senatvę praleisti kalnų namelyje ar gyvenant nuostabios gamtos apsuptyje. Tokia atmosfera padėjo greitai įsilieti į vietinių gyvenimo ritmą ir mūsų herojei. 

Taip metus laiko Deimantė mėgavosi banglenčių sportu ir keliavo po apylinkes, kol gavo puikų darbo pasiūlymą finansų srityje. Darbas tarptautinėje kompanijoje leidžia suderinti pomėgius ir aktyvų laisvalaikį.

Banglenčių sportas padėjo išgirsti save

Būtent banglenčių sportas ir pirmas sėkmingas skrydis, skrodžiant bangas, padėjo itin aiškiai išgirsti savo vidinį balsą, ko seniau nepavykdavo padaryti. Tas adrenalino jausmas ir tapo esminiu gyvenimo lūžiu, įkvepiančiu pokyčiams. Dauguma šį sportą laiko pavojingu ir mato daug rizikos, tačiau stovėjimas ant banglentės yra savotiška meditacijos forma, kuomet geriausiai išjauti „čia ir dabar“ momentą. Skrosdamas bangas, išgyveni visą emocijų spektrą, tačiau patiri ir ypatingą ramybę, stebint nuostabius saulėlydžius, plūduriuojant ant lentos. Tai padeda atsiriboti nuo kasdieninių reikalų ir pajusti ryšį su savimi. 

„Tad jei aplinkiniai bandys jus atkalbėti, argumentuodami, jog vienai merginai yra nesaugu keliauti, tikrai netiesa. Kai nori – tai gali ne tik nukeliauti į kitą pasaulio kraštą, bet ir puikiai išmokti valdyti banglentę, nors daugeliui tai neatrodo labai moteriška sporto šaka“, – šypsosi Deimantė pasakodama apie savo gyvenimo Kosta Rikoje pradžią.img 20180909 162845 327Nuotr. asmeninio archyvo

Įveikti visas abejones padėjo tikėjimas savimi

Norą išvykti Deimantė brandino maždaug porą metų, nes trūko informacijos apie galimybes legaliai įsidarbinti ir susitvarkyti visus dokumentus, reikalingus leidimui gyventi. Taip pat ji bijojo, kad gali neužtekti santaupų pragyvenimui ir galimų pavojų, tykančių svetimoje šalyje.  Įveikti visas abejones ir vyti šalin neigiamas mintis, padėjo tikėjimas savimi, gebėjimas planuoti ir bendravimas su skirtingais žmonėmis, sutiktais kelionės metu. Tačiau viskas susiklostė tarsi savaime, nes dar dirbdama Lietuvoje, Deimantė susipažino su žmonėmis iš Kosta Rikos ir ši pažintis labai įkvėpė plačiau pasidomėti šia šalimi. Iki tol, tropikus ji buvo mačiusi tik filmuose ar atvirukuose. Be to, labai norėjosi užsiimti ir banglenčių sportu. Tad panaršius internete ir pamačius galingų bangų skalaujamas vandenyno pakrantes, apsispręsti dėl išėjimo iš darbo nebuvo sudėtinga. 

Aplinkiniai ir šeima vis dar įvairiai reaguoja į Deimantės pasirinkimą dirbti ir gyventi Kosta Rikoje, tačiau palaiko, nes supranta, kad yra begalė žmonių, kurie taip niekada neišdrįstų padaryti ar siekti savo svajonių. O drąsos pokyčiams gali suteikti pokalbiai su įkvepiančiais žmonėmis, video ar sėkmės istorijos.

Anot, šios istorijos herojės, „svarbiausia yra patikėti savimi, kad esi kur kas stipresnė asmenybė nei įsivaizduoji. Mes sau susikuriame ribas, nors turime neribotas galimybes“. Geriausia gyvenimo mokykla yra kelionės. Jų metu, teko susipažinti su įvairų požiūrį turinčiais žmonėmis, iš kurių ir pačiai po dalelę teko pasisemti išminties, ir sau. Būna dienų, kai užplūsta tėvynės ilgesys, tačiau viskas priklauso nuo požiūrio į aplinką, o tai ir yra tikroji saviugda. Kaip teigia Deimantė, ji mokosi vertinti kiekvieną dieną, kokia ji bebūtų. 

Norinčioms pokyčių savo gyvenime, Deimantė linki atmerkti akis ir atverti mintis, tuomet keliauti ir pagyventi svetur. O visas baimes įveikti padės kalbų mokymasis – kas tikrai pravers, bet kurioje gyvenimo situacijoje. Tad jos nuomone, „geriau bandyti, nei gailėtis nepabandžius. Labai džiaugsiuosi, jei mano istorija įkvėps kitas moteris keliauti ir išdrįsti eiti savo keliu“.