Parengė: Irma Vosylienė.

Buvusi farmacijos kompanijos darbuotoja Sigita Merkevičienė šiandien yra ne tik laiminga moteris, žmona, mylima mama, bet taip pat ir sėkminga verslininkė. Samdomą darbą keičiant į širdžiai mielą veiklą jai teko nugalėti begales kliūčių, tačiau žengtas žingsnis leido suderinti laiką su šeima, mylimą veiklą bei keliones.

Sprendimą „Išdrįsti Pradėti“ atidėliojusi beveik 2-us metus Sigita pamena kaip etapą, pilną baimių ir abejonių, bet vos tik žengusi pirmąjį žingsnį suprato, kad viskas yra daug paprasčiau nei atrodo. Dabar moteris jaučiasi laiminga, atstovaudama vieną iš didžiausių pasaulyje kosmetikos kompanijų, ir drąsiai save gali vadinti verslininke iš pašaukimo.

Nelengvi apsisprendimai būtini

„Jau 8 metai, kai uždariau duris farmacijos kompanijoje ir išėjau iš samdomo darbo. Toks apsisprendimas, buvo būtinas, kad galėčiau atsiduoti veiklai, kuri mane sužavėjo. Neneigsiu, paprasta nebuvo: sprendimo priėmimą kaustė įvairios baimės ir abejonės „ar pavyks, ar sugebėsiu“, todėl beveik 2 metus kasdien vis atidėliojau sprendimą palikti farmaciją. Suvokusi, kad kai moteris nori – ji gali padaryti labai daug – pasiryžau. Viskas mūsų rankose! O mano gyvenimas – manosiose,“ – pasakoja Sigita.

„Įsivaizduokite situaciją, kad 2-us metus Jūsų galvoje dūzgia bičių avilys: nuolatiniai bandymai pasverti visus „už“ ir „prieš“, pinigų skaičiavimai, viltis ir laukimas, kad kažkas ateis ir nuspręs už tave,“ – prisiminė pašnekovė.

Vis dėl to lemtingą sprendimą palikti samdomą darbą priėmusi Sigita teigia pajutusi ramybę. Tarsi šviežio oro gūsį į gyvenimą įsileidusi naujas galimybes sutiko ir daug gyvenimą keičiančių žmonių, vienas iš jų tuomet dar tik būsimas, o dabar jau ir esamas vyras.

Finansinė nepriklausomybė – noras, pastūmėjęs į priekį

Visuomet svajojusi būti finansiškai nepriklausoma moteris šį tikslą kėlė aukščiau už visus. „Juk tai suteikia galimybę rinktis, vidinę laisvę daryti tai, ką nori! Jaučiau didžiulį alkį viskam, ypatingai kelionėms – tai mano didžiausia aistra, o šiai aistrai patenkinti juk reikalingi piniginiai resursai,“ – motyvus aiškino moteris.

Sigita savo tikslą pasiekė – dirbdama sistemingai šiandien atstovauja amerikiečių kosmetikos kompaniją „Mary Kay“ ir yra viena iš TOP Direktorių Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse.

Ji prisimena, kad didžiausi karjeros šuoliai vyko besilaukiant vaikučių ir jiems gimus. „Motinystė ir verslas visada buvo kartu. Vaikai, iš dalies buvo mano stiprybė siekiant rezultato versle. Žinoma būta ir bemiegių naktų, bet energija, kurią gauni mainais, pasiekusi tikslą, atperka visą nuovargį,“ – džiūgavo pašnekovė.

Pilnai realizuojanti save, finansiškai nepriklausoma, Sigita patenkinta, kad verslas suteikia jai galimybę keliauti. „Galiu keliauti kartu su šeima, argi gali būti geriau?“ – retoriškai klausia.

Kliūtys įveikiamos, jeigu tik norime

„Išeiti iš komforto zonos, palikti samdomą darbą bei pradėti kai ką naujo, be pastovių darbo valandų ir nusistovėjusios rutinos nelengva. Tai nebuvo vienos nakties sprendimas, o ir ištverti vidinį konfliktą pakankamai sunkus išbandymas. Žema savivertė ir nepasitikėjimas savo jėgomis buvo pagrindinės kliūtys pajudėti iš vietos, o kur dar dvejonės, kad nesugebėsiu, nes automobilio ar įgūdžių trūksta ir kiti keisti pasiteisinimai mano apsisprendimą nukėlė dvejiems metams,“ – atvirauja moteris.

Sigita pasidalino prisiminimais apie ją visuomet įkvėpdavusias sėkmingas, pasitikinčias savimi moteris: „Norėjau būti tokia kaip jos. Siekiau to ir išdrįsau būti savimi. Išdrįsau pradėti ir su visa energija atsidaviau mylimai veiklai grožio srityje. Ir žinote, kai priimi sprendimą, atsiranda ir laiko, ir pinigų automobiliui, tarsi visata pati ima tau padėti. Dabar esu dėkinga sau, kad išdrįsau. Didžiuojuosi savimi! Džiaugiuosi darydama tai, ką darau šiandien.“

Pokyčių pradžia atneša ne tik sunkumų, bet ir stiprybės

Moteris teigia, kad tik prasidėjus pokyčiams susidūrė su sunkumais: „Rezultatas nebuvo toks greitas kokio tikėjausi. Turėdama buto paskolą ir kitus finansinius įsipareigojimus, negalėjau leisti sau atsipalaiduoti, o kaskart sulaukusi skambučio iš savo buvusios darbovietės su pasiūlymu grįžti, sumišdavau. Dvejojau. Pamenu, buvo labai sunku. Teko papildomai konsultuotis su koučere, padėjusia man palikti praeitį ir koncentruotis į ateities perspektyvas.“

Karčios patirties pradžioje turėjusi Sigita sako supratusi, kad visos nesėkmės yra vertingos pamokos, o pritrūkus jėgų jai padeda pokalbiai su ją palaikančiais žmonėmis. „Mane visada žavėjo žmonės, kurie drąsiai gyvena pagal savo susikurtą scenarijų, nebijo kitų nuomonės, priima sprendimus, kuria savo sėkmės istorijas bei savo pavyzdžiu įkvepia kitus. Kiekvienas gyvenimo tarpsnis man atsiųsdavo reikiamus žmones, mentorius, tapusius mano įkvėpimo šaltiniu. Esu dėkinga kiekvienam iš jų! O ypatingai vyrui, nuolat sugrąžinančiam tikėjimą savimi,“ – teigia pašnekovė ir priduria: „Štai kodėl, šeima, pasitikėjimas ir buvimas savimi, tai yra trys man svarbiausi dalykai.“

Viskas Jūsų rankose

Paklausta, ką norėtų palinkėti mūsų skaitytojoms Sigita Merkevičienė pasidalino įžvalgomis:

„Skatinu moteris drąsiau įsileisti pokyčius į gyvenimą, drąsiau siekti savo svajonių, nes viskas daug paprasčiau nei kartais mums atrodo. Dabar yra tiek daug konferencijų moterims, tiek daug saviugdos seminarų, o ir pati visuomenė labai draugiška pokyčiams, tereikia pasiryžti. Mėgstu sakyti, jeigu nori, tiesiog „Just do it“. Ir neužmirškite mėgautis procesu, juk ne tiek svarbu pasiektas tikslas, kiek pati kelionė link jo. Nieko nėra neįgyvendinamo. Viskas priklauso nuo mūsų minčių. Jaučiu begalinį pasitenkinimą savo pavyzdžiu galėdama įkvėpti moteris. Manau, kad tokia mano misija.

Moteris nesiryžtančias pokyčiams drąsinu: Moterys, daugiau tikėjimo savimi ir drąsos įgyvendinant savo svajones! Viskas Jūsų rankose!“