Parengė: Ieva Salatkaitė 

Zaneta Pau Photography Ruta J 71Prieš trejus metus, norėdama realizuoti save bei padėti tai padaryti ir kitiems, Rūta Janukėnienė nusprendė palikti daugiau nei dešimtmetį trukusią veiklą pardavimų srityje ir tapo asmeninio tobulėjimo bei koučingo specialiste. Išdrįsusi pradėti, šiandien Rūta sako esanti be galo laiminga, nors ėmusis pokyčių teko susidurti ne tik su juos lydinčiais iššūkiais, bet ir aplinkinių abejonėmis.

Kuo užsiimate gyvenime? 

Esu profesionali koučingo specialistė, asmeninių pokyčių ir „Points of you“ trenerė, pardavimų srities mentorė, o taip pat – dukra, mama, žmona, sesuo, draugė. Padedu žmonėms, siekiantiems teigiamų pokyčių savo gyvenime, norintiems augti ir tobulėti – kasdien vedu asmenines ir grupines koučingo sesijas, terapinius pokalbius, praktinius savęs pažinimo ir asmeninio tobulėjimo užsiėmimus, pardavimo įgūdžių mokymus bei mentorystės sesijas. Siekiu būti žmogumi, kuris įkvepia, palaiko ir drąsina kitus realizuoti save – imtis atsakomybės už savo laimę, ieškoti galimybių ir gyventi harmoningą bei džiaugsmingą gyvenimą. 

Kas yra Jūsų „IŠDRĮSAU PRADĖTI“?

Išsigryninusi savo stipriąsias asmenines savybes bei jausdama didelį norą išgirsti, suprasti, palaikyti, padrąsinti ir įkvėpti kitus, aš išdrįsau pakeisti savo veiklos kryptį. Palikau darbą pardavimų srityje ir nuo 2015 metų pradėjau teikti privačias koučingo paslaugas bei konsultacijas. 

Kas paskatino išdrįsti?

Visų pirma, stiprus saviraiškos poreikis – noras atskleisti ir panaudoti savo asmeninį potencialą bei gebėjimus, kurių dar nebuvau įdarbinusi. Jaučiau ir stiprų asmeninių pokyčių troškimą, kadangi po 12 metų versle jaučiausi išsisėmusi, norėjau laisvės ir pilnatvės jausmo, kitokios gyvenimo kokybės. 

Kaip jaučiatės dėl to, kad išdrįsote?

45033139 10213163644946308 4330028123354562560 n

Jaučiuosi laiminga! Esu laisva būti tikrąja savimi, darau tai, kas man labiausiai patinka ir kuo tikiu – padedu kitiems siekti savo svajonių. Noriu ir gebu padėti tiems, kurie ieško savo kelio ir tai suteikia man be galo daug džiaugsmo bei prasmės jausmo, o taip pat – motyvuoja dar labiau tobulėti, judėti į priekį, semtis žinių ir būti tuo pokyčiu, kurį noriu matyti. 

Ar pavyko išdrįsti iš pirmo karto?

Kai apsisprendžiau palikti pardavimų sritį ir supratau ko noriu siekti, pokyčiai ėmė vykti labai greitai. Išsirinkau koučingo mokyklą, prasidėjo reikalingų žinių paieška, reikalingų kompetencijų ir įgūdžių ugdymasis, darbas su mentoriais, savo stipriųjų pusių stiprinimas. Baigusi koučingo mokyklą iš karto pradėjau vesti sesijas, o norėdama ir toliau auginti savo kompetencijas, pradėjau dirbti su viena geriausių pasaulyje koučingo mentorių Leda Turai bei psichoterapeute Lina Vėželiene. 2015 metais sertifikavausi kaip „Points of you trenerė“, ėmiau vesti šių užsiėmimų vakarus, o dar po metų baigiau ir grupinio koučingo studijas, kurias sujungusi su 12 metų patirtimi pardavimų srityje, pradėjau teikti koučingo bei pardavimų mentorės paslaugas įmonėms. 

Zaneta Pau Photography Ruta J 11

Su kokiomis nesėkmėmis teko susidurti?

Nesėkmę patyriau vesdama tradicinius pardavimų įgūdžių mokymus. Supratau, kad aš esu trenerė (coach – ang. treneris), ne lektorė. Aš treniruoju mąstymą – padedu reflektuoti ir analizuoti save, savo patirtis, elgesį ir jį keisti norima kryptimi. Aš ne mokau, tačiau sukuriu erdvę ir sąlygas asmeniniam žmogaus tobulėjimui, stiprinu teigiamas jo savybes, pasitikėjimą savimi bei teikiu visapusišką palaikymą siekiant pakeisti esamą situaciją į norimą.

Su kokiais sunkumais susidūrėte pradėjusi pokyčius?

Iš pradžių susidūriau su tam tikru pasipriešinimu bei tokiais klausimais kaip: „kas tai per veikla?“, „kam tau to reikia?“, „kam to gali reikėti?“, „iš ko tu gyvensi?“ ir su neigiamomis nuostatomis tiek į pačią veiklą (koučingą), tiek į mano pasirinkimą šia veikla užsiimti. Taip pat, ją pradėjus man trūko žinių apie teisingą savęs bei savo veiklos pristatymą – to išmokti man prireikė laiko. 

Ar būna, kad norite viską mesti ir grįžti į laiką prieš pokyčius? Jei taip – ką tada darote?

Kai pajuntu, kad svyra rankos, visų pirma stengiuosi nusiraminti. Atsitraukiu nuo veiklų, išvažiuoju į sodybą, į gamtą, vaikštau, medituoju – taip įsisąmoninu savo baimių ir abejonių priežastis, išgirstu savo vidų. O kai nuotaika praskaidrėja, imu dėliotis prioritetus, galvoju apie tai kas man šiuo metu yra svarbiausia, klausiu savęs ko aš noriu, analizuoju kuo esama situacija skiriasi nuo norimos ir ieškau sprendimų pastarajai pasiekti.

Ką palinkėtumėte mūsų skaitytojoms, nesiryžtančioms pokyčiams?

Išdrįsti ieškoti savo Mokytojo. Žmogaus, kuris galėtų jums padėti geriau suprasti save, išsigryninti kas jums yra svarbu, ko jums reikia, ko norite, o taip pat – galėtų pasidalinti savo patirtimi ir suteikti reikalingą palaikymą bei visokeriopą pagalbą siekiant teigiamų pokyčių. Linkiu nenuleisti rankų ir imtis aktyvios pozicijos, nes kelią nueina einantys.