Parengė: Giedrė Daugėlienė

o.plakiene foto laimos druknerytė4Nuotr. L. DruknerytėsEfektyvumo fanatikė, drąsi motyvatorė, diplomuota ekonomistė – 10 metų sėkmingai viename didžiausių Lietuvos bankų vadovaujamas pareigas užėmusi moteris, išdrįsusi nerti į nežinią, savęs paieškas bei įkūrusi „Dovanų meistrų“ agentūrą – tokia yra Odeta Plakienė. „Tikiu, kad dovanojimas yra tam tikra meno rūšis. Todėl su dideliu atsidavimu ir meile kuriu originalias ir apgalvotas dovanas, kurios teikia daugiau dovanojimo džiaugsmo, puikią patirtį tiek dovanotojui, tiek gavėjui bei kelia dovanojimo kultūrą“. Štai tokią misiją pasauliui neša jau trečius metus versle skaičiuojanti ir daugiau nei 12000 dovanų kartu su kolege įteikusi Odeta Plakienė.

Iš vadovaujančios pozicijos į save

Iki „Dovanų meistrų“ įkūrimo Odeta daugiau nei 10 metų sėkmingai dirbo viename didžiausių Lietuvos bankų, užimdama vadovaujančias pareigas. „Gyvenau saugiai ir patogiai. Sprendimą keisti ilgametį darbą organizacijoje, kuris ir patinka, ir sekasi, lėmė vidinis nepasitenkinimas ir alkis užsiimti kuo nors kitu. Tuo metu susidūriau su didžiausiu savo iššūkiu – skausmingu suvokimu, o ką gi aš dar moku daryti (jei iš viso ką nors moku), jei ne tai, ką dariau iki šiol labai gerai? Kilus tokiai abejonei, yra labai didelė pagunda nieko nekeisti. Didžiausias mano lūžis, kad aš IŠDRĮSAU PRADĖTI paieškų kelionę, – savo gyvenimiška patirtimi dalinosi Odeta.

Svarbiausia susidraugauti su savo baimėmis ir vidiniais demonais

Veiklos keitimas dažniausiai prasideda nuo kelionės į save. Maždaug dvejus metus moteris užtruko, kol išsigrynino savo prioritetus ir verslo idėją. „Tiek užtrukau įtikinėdama save ir galinėdamasi su baimėmis. ~4 mėn. užtrukau aiškindamasi, kokia galėtų būti mano naujoji veiklos sritis. Labiausiai stabdė nesuskaičiuojamos baimės – susimauti, nu(si)vilti, nepateisinti lūkesčių, kažko neišmanyti, nepastebėti, bankrutuoti ir pan. Kitaip tariant – demonai galvoje. Jie ir buvo mano didžiausi sunkumai, – teigia moteris.

Idėjos, pačios savęs išsigryninimas bei vidinis krypties ir aiškaus tikslo žinojimas buvo „Dovanų meistrų“ sėkmės garantas. „Išėjusi iš samdomo darbo, pradžioje turėjau saugesnį variantą – ieškoti kito samdomo darbo. Visgi šios minties atsisakiau. Startavus su savo veikla, tokių minčių neliko. Pamenu, kai vienas draugas kreipėsi su darbo pasiūlymu – net stabtelėjau iš netikėtumo. Atsigavusi, nusišypsojau ir ramiai atsakiau –  tikrai ne, ne dabar, – prisimena moteris.

Išdrįsti pradėti  –  tai ne raketų mokslas  o.plakiene foto laimos druknerytė1Nuotr. L. Druknerytės

Susidraugausi su vidinėmis baimėmis Odetai padėjo tiesiog daryk metodas. „Esu giliai įsitikinusi, jog ypatingai svarbu žengti žingsnį. Kuo mažesnį, tuo geriau. Kuo dažniau, tuo dar geriau. Tiesiog išdrįsti ką nors daryti norima linkme. Pirmieji mano žingsniai šiandien kelia šypseną – sugalvoti pavadinimą, užregistruoti veiklą socialiniuose tinkluose, aprašyti teiktinas paslaugas ir svajonių klientą, sukurti logotipą... Tikrai neskamba kaip raketų mokslas... Bet kiekvienas iš jų pareikalavo milžiniškų pastangų, nedelsiant leido pajusti mokymosi, kūrybos ir pasitenkinimo rezultatu džiaugsmą ir, svarbiausia – septinmyliais žingsniais augino pasitikėjimą“, – savo sėkmės istorija dalijasi moteris.

Ir taip jau trečius metus Odeta sėkmingai vysto „Dovanų meistrų“ projektą, meistriškai narpliodama sudėtingas verslo situacijas, ir taip atlaisvindama daugiausiai verslo sektoriaus vadovų laiką, pinigus, kantrybę, paieškas – sudėliodama viską kruopščiai į dėžutes. Šį kartą dovanų dėžutes, kurios sukuria puikų įspūdį ir teikia gerus jausmus gavusiajam dovaną.

Svarbu suburti tavęs palaikymo ratą

Kaip vieną iš svarbiausių savo sėkmės istorijos sudedamųjų dalių Odeta išskiria šeimos bei aplinkinių reakciją. „Pakeliui įsitikinau, jog mylinti šeima palaiko mane bet kokiomis aplinkybėmis, o aplinkiniams – būkim atviri ir teisingi – mes ne tiek jau daug ir terūpime...“, – tvirtina verslininkė.  „Suvokti pastarąją tezę yra labai svarbu kiekvienam abejojančiam – tai išlaisvina labai didelius kūrybinės energijos klodus ir gali tapti azartišku žaidimu, – motyvuoja Odeta. Moteris yra be galo dėkinga už mylinčią ir ypatingai stipriai palaikančią šeimą, artimuosius ir draugus. Deja, ne visoms neriančioms į savirealizaciją taip pasiseka. Tokiu atveju Odeta turi mums pataria padirbėti ties savo „palaikymo rato subūrimu“.

o.plakiene foto laimos druknerytėNuotr. L. DruknerytėsDaryti yra geriau nei nedaryti

„Keisdama savo veiklos sritį išmokau dvi pamokas: 1. „Daryti“ yra geriau nei „Nedaryti“. Net ir padarius nesąmonę, iš situacijos išeisi išmintingesnis ir daugiau patyręs. 2. Pasitikėti, jog galiausiai viskas susiklostys pačiu geriausiu būdu tau ir aplinkiniams“, – pasakoja drąsi motyvatorė.

Štai tokiu pozityviu žingsniu ir požiūriu keliaujanti pirmyn verslininkė stebina nepatyrusi nesėkmių: „Turiu atvirai pasakyti, nesėkmių neteko patirti. Tikiu, kad kai esi savo kelyje, aplinkybės ir įvykiai klostosi pačiu geriausiu tau būdu. Todėl sklandi veikla man suteikia pasitikėjimo ir užtikrintumo – esu ten, kur turiu būti. Galbūt vieną ar kitą sudėtingesnę situaciją šiandien spręsčiau kitaip. Tačiau vadinasi, iš jų išėjau paaugusi, išmokusi pamokas“, – tikina Odeta.

Labiausiai moterį įkvepia aplink vykstantys STEBUKLAI. „Stebuklais“ vadinu nesuskaičiuojamą daugybę ženklų, kurie pačiais nuostabiausiais ir netikėčiausiais būdais kasdien patvirtina ir padrąsina, jog esu savame kelyje. Kur jis benuvestų. Kaip pavyzdžiui, sutinkami kaip tik tie žmonės, kurių labai reikia, teigiamas klientų grįžtamasis ryšys, plūstančios dovanų idėjos; klientų keliami aukšti standartai, kurie skatina kilti mus į naujas aukštumas ir pan.“, – pasakoja drąsi motyvatorė. Svarbiausia – įsiklausyti ir išgirsti save. „Mes kiekvienas JAU turime VISKĄ, ko mums reikia savo MISIJAI įgyvendinti. VISKĄ. Jei girdite šį kuždesį  – nors ir labai tylų – atkreipkite į jį dėmesį, leiskite jam byloti. Tai bus pirmasis žingsnis, kuris, esu tikra, nuves kur reikia, – skatina verslininkė Odeta Plakienė.

Apibendrindama savo patirtį, Odeta dalinasi žingsniais, kaip jai pavyko sėkmingai IŠDRĮSTI PRADĖTI, kurie gali tapti įkvėpimu ir kitoms: „Žingsniai priklauso nuo pokyčių stadijos, kurioje jaučiamės užstrigę. Aš asmeniškai neturėjau jokio supratimo, kuo gi galėčiau užsiimti. Todėl žengiau daugybę žingsnių savęs ir savo talentų išgryninimo link. Vėliau sekė kompetencijų gilinimo, veiklos formalizavimo, finansų bei darbų planavimo ir, žinoma, įgyvendinimo veiksmai“, – užtikrintai motyvuoja Odeta Plakienė.

Esminis momentas, kurį moteris išskiria kiekvieno verslo sėkmei – misijos vykdomoje veikloje atradimas. „Kiekviena „Dovanų meistrų“ sukurta ir įteikta dovana man yra pasiekimas, nes tai žingsnis įgyvendinant dovanojimo džiaugsmo skleidimo misiją pasauliui. Ir tokių dovanų mes jau esame įteikę daugiau nei 12000”, – didžiuodamasi savo misija ir meile veiklai užbaigia pokalbį Odeta.