Parengė: Kristina Volodkovič

dsc 9959 copy kopijaNuotr. asmeninio archyvoTinklaraščio „Kelionės po šokių pasaulį“ sumanytoja ir tekstų autorė Lina Svirnelienė savo gyvenime vadovaujasi moto – jei nori, viskas yra įmanoma. Abu savo pomėgius – šokius ir rašymą – sujungusi moteris sako, kad gyvenime svarbiausia šeima, prasminga veikla, atvirumas tiek su savimi, tiek bendraujant su kitais.

Idėja gimė apjungus pomėgius

Nors Linos profesinė veikla yra susijusi su verslo vystymu bei personalo valdymu, tekstų rašymas, kaip papildoma veikla moterį lydėjo ne vienus metus. Kartą vienoje iš darboviečių jai neplanuotai teko atnaujinti tinklapio turinį, kad šis taptų šiuolaikiškesnis ir atitinkantis įmonės siekius bei strategiją. Tada Lina ir suprato, kad jai smagu dirbti su tekstu, tačiau tuo metu net įsivaizduoti negalėjo, kad ateityje turės nuosavą tinklaraštį, ir būtent apie šokius. Šokiai, atrodė, bus tik trumpalaikis pomėgis, tačiau atsitiko priešingai. „Jau po pirmos pamokos supratau, kad tai ilgam“, – šypsosi moteris. Praėjo dešimtmetis, o Lina vis dar yra pagauta šokio sūkurio ir džiaugiasi realizavusi savo idėją.

„Pradėjusi nuo solo latino pamokų supratau, kad labiausiai mane vilioja pro-am (angl. professional /amateur) šokių sritis. Tuo metu pro-am šokių sritis Lietuvoje dar buvo mažai populiari ir informacijos apie pro-am ar apie šokius mėgėjams buvo nedaug. Dėl to vis pasvarstydavau, kad būtų šaunu sukurti tinklaraštį, kuriame kiekvienas besidomintis šokiu rastų jam/jai aktualią informaciją apie šokį“, – pasakoja moteris.

Pasiryžti veikti prireikė laiko ir drąsos

Išdrįsti veikti Liną įkvėpė 2017 m. pavasarį vykusi konferencija „Išdrįsk pradėti“ ir artimų žmonių susidomėjimas jos idėja sukurti tinklaraštį. Tam, kad ši idėja pavirstų į kažką apčiuopiamo prireikė laiko ir kartu drąsos, nes iš pradžių Linai atrodė, kad apie šokį pasakoti kitiems gali tik tos srities profesionalai.

Ruošdama pirmuosius tinklaraščio tekstus, Lina svarstė, ar kam nors tai bus įdomu, ar nepritrūks minčių turiniui ir laiko jį kurti, tačiau idėjos neatsisakė. „Pagalvojau, kad šokiai yra ne tik mano hobis, kad kiekvienas išmoktas šokis, kiekvienas pokalbis su treneriu, šokių kolegėmis – tai nuostabi kelionė po šokių pasaulį, kupina įvairiausių atradimų, supratimų ir ne tik apie šokį, bet ir apie žmonių tarpusavio bendravimą, mokymąsi, gyvenimą... Taip 2017 m. gegužę atsirado tinklaraščio pavadinimas, o pirmu tinklaraščio įrašu pasidalinau jau lapkričio viduryje“, – pasakoja tinklaraščio „Kelionės po šokių pasaulį“ autorė.

Žmonių palaikymas motyvuoja ir skatina nesustoti

Nors ir buvo nedrąsu pradėti, Lina ryžosi ir įveikė visus iššūkius. Drąsos jai suteikė draugų ir nepažįstamųjų atsiliepimai ir palaikymas, pasidalinus pirmaisiais tinklaraščio įrašais. „Be galo smagu sulaukti padėkos už kuriamą turinį ir palaikymo iš visai nepažįstamų žmonių“, – sako moteris. 2017 06 16 lina soka 30Nuotr. asmeninio archyvo

Iš pradžių Linai atrodė, kad parašyti po tekstą kas savaitę bus paprasta, bet po keleto mėnesių suprato, jog temos sugalvojimas, teksto rašymas užtrunka, ir procesas, kuris turėtų būti smagus, tampa prievole ar net pareiga. „Tad ambicingus lūkesčius teko sumažinti ir pasirinkti nuosaikesnį rašymo tempą. Iš pradžių buvo neramu, ar toks įrašų periodiškumas išlaikys žmonių susidomėjimą, tačiau dabar, stebėdama lankomumo duomenis, matau lankytojų srautą kiekvieną dieną, ir tai, kad žmonės užsuka į tinklaraštį ne tik patalpinus įrašą, bet ir ieškodami informacijos apie šokį“, – pasakoja tinklaraščio autorė.

Lina nesigaili savo pasirinkimo, nes būtent pradėjusi rašyti tinklaraštį ji suprato, kad jos gyvenimas tapo daug turtingesnis dėl naujų įdomių pažinčių, pokalbių su šokio menui neabejingais žmonėmis. Moteris šiuo metu ir toliau sparčiai darbuojasi savo profesinėje srityje, o laisvalaikiu džiaugiasi atrastu pomėgiu – tikra atgaiva sielai – pažinti šokio pasaulį.

„Džiaugiuosi, kad pradėjau ir vis dar vystau  jau  2 metus skaičiuojantį tinklaraštį, kuriame pasakoju daugelio žmonių istorijas, dalinuosi savo ir kitų žmonių įžvalgomis bei patarimais apie šokį. Nors šiuo metu pasakoju tik apie labai siaurą šokių sritį, t. y. pramoginius/sportinius šokius, tikiuosi, jog ateityje subursiu daugiau turinį kuriančių žmonių ir tuomet galėsime pasakoti ne tik apie pramoginius šokius, bet ir skirti dėmesio kitiems šokio stiliams. Nuoširdūs kalbintų žmonių pasakojimai, jų džiaugsmas, dalijimasis patirtimi, skatina nesustoti ir vystyti tinklaraščio idėją toliau“, – teigia „Išdrįsau pradėti“ herojė.

Svarbiausia – leiskite sau pradėti

Tinklaraščio „Kelionės po šokių pasaulį“ autorės nuomone, svarbiausia išgirsti save: „Jei turite idėją ir norite ją įgyvendinti – leiskite sau pradėti, kas tai bebūtų – naujas verslas ar tiesiog pomėgis, leiskite sau pradėti nepriklausomai nuo to, ar rasite bendraminčių, koks bus aplinkinių požiūris. Visada geriau pabandyti ir iš tos patirties kažko išmokti negu nuolatos gailėtis, kad norėjau, bet nepadariau“.