Parengė: Gintarė Tallat-Kelpšaitė

Lina Liutvinienė yra ne tik vaiko raidos specialistė, bet ir keturių vaikų mama bei mylinti žmona. Baigusi studijas ji dirbo įvairiose įstaigose – mokykloje, darželyje, pedagoginėje psichologinėje tarnyboje bei vaiko raidos tarnyboje. Vėliau su vyru pradėję statybų verslą jiedu nežinojo, kokie iššūkiai jų lauks ateityje. Atėjus finansinės krizės metui verslas žlugo palikdamas tik nuostolius ir karčią patirtį. Versli moteris rankų nenuleido. Gimus ketvirtai atžalai žinias ir verslo patirtį pritaikė savo naujai veiklai ir taip įsuko puikiai gyvuojantį privatų Ankstyvosios Intervencijos Centrą „Gandriukas“.

Centrą „Gandriukas“ vienija savo srities profesionalai: logopedai, logoterapeutas, psichologas, ergoterapeutas ir specialusis pedagogas. Specialistai dalinasi savo patirtimis webinaruose, skirtuose tėvams ir pedagogams, o vaikams ruošiami grupiniai ir individualūs užsiėmimai gyvai bei internetu. Be to, savo mažiesiems centre galima įsigyti ir edukacinių priemonių rinkinių. Pati Lina užsiima ir straipsnių rašymu, kuriuos viešina savo Facebook paskyroje (fb: vaikoraidoscentras), o rugsėjį pasirodys jos autorinė knyga tėvams apie vaiko raidą.

Nemalonūs prisiminimai

„Baigus studijas ir susilaukus pirmojo vaikelio teko susidurti su vaiko raidos specialistais, kurie atmintyje paliko ryškų ir nemalonų prisiminimą. Tiesa, prisipažinsiu, žvelgiant atgal ir turint įgytas žinias, galiu drąsiai teigti, kad tuomet specialisto pateiktos grubios pastabos apie didesnę, nei įprastai, vaiko galvos apimtį, gąsdinimai ir neaiškios diagnozės buvo visiškai neprofesionalios ir nepagrįstos. Po to ilgai versdamasi per galvą bandžiau taikyti visų savo turimų bei naujai įgytų vadovėlių medžiagą ir nuorodas savo vaiko situacijai įvertinti. Stebėjau kiekvieną jo elgesį ir pokytį. Tvyranti panika tik pablogino situaciją. Norint nustoti elgtis ir reaguoti neadekvačiai, man reikėjo laiko ir profesionalaus specialisto įvertinimo. Minėta patirtis atgaivino net 10 metų užmirštą idėją dirbti savo centre“, – prisimena pašnekovė.

Pradėti savo privačią veiklą Liną pastūmėjo baimė, jog keturių vaikų šeimą bus sunku išlaikyti, o įgauta patirtis dirbant valstybinėse įstaigose paskatino norą dirbti savaip. 

Sunkumai užgrūdino

Moteris teigia, jog pačioje pradžioje nebuvo verslininkė, neturėjo nei marketingo nei vadybos pagrindų, teko mokytis ir universitete ir veikloje. Visgi bemiegės naktys ruošiant ir teikiant projektus atnešė džiugių rezultatų – centras gyvuoja jau 8-erius metus.

Plėtojant verslą neapsieita ir be sunkumų. Didžiausia nesėkme Lina vadina dėl verslo santykių prarastą draugystę. Veiklai įsisukus keičiasi personalas, veiklos partneriai, laikui bėgant keičiasi ir žmonės. „Daugiau su draugais verslo nepradėčiau“, – įsitikinusi pašnekovė.

Paklausta, ką daro, kai nebeturi jėgų ir norisi viską mesti, Lina nuoširdžiai atsako: „Paverkiu, išsimiegu ir prisimenu, kas toje veikloje man labiausiai patinka. Kai įveiki sunkumus, atsiveria kita kokybė ir galimybės“.

Drąsa būti savimi

Kartais taip nutinka, jog žengus iš savo komforto zonos žmonės jaučiasi padarę klaidą, labai dėl to išgyvena ir pamiršta tikslus, dėl ko tai pradėjo. Lina teigia, kad pradėjusi savo veiklą jaučiasi gerai – kartais puikiai, kartais sunkiai. „Dirbu daug daugiau, nei bet kuriame valstybiniam darbe. Bet labai vertinu laisvę daryti savaip, laisvę pradėti naujus dalykus, atrasti naujus būdus ir būti savimi“. 

„Aš išdrįsau auginti vaikus, mokytis su mažaisiais ant rankų, gimus ketvirtajam - pradėti savo veiklą, nes man patinka ieškoti ir tyrinėti save, pasaulį, žmones. Man pradėti nesunku, sunkiau tęsti ir išsilaikyti, kai sunku – veiklose, šeimoje, visur. Tai man ir yra svarbiausia – išlaukti, tikėti, kad viskas išsispręs kaip reikia ir prisiminti, dėl ko tai darai“, – teigia pašnekovė.

Pasiruošk pokyčiui

Lina įvardija tris jai svarbiausius dalykus, kurie yra: šeima, augimas ir palaikymas. Kaip bebūtų, visiems žmonėms reikia palaikymo ne tik versle, bet ir kasdieniame gyvenime, o verslavimas ir savo idėjų įgyvendinimas skatina augimą. „Gandriuko“ įkūrėja įkvepia savo pavyzdžiu, o mūsų dar nedrįstančioms verslauti skaitytojoms taria: „Kai pradėsi – viskas keisis. Ir net jei nepavyks, niekada nebebūsi toks, kaip prieš pokytį. Būsi kitoks, su patirtimi, pamoka, paaugęs. Tada bus kitas žingsnis“.