Parengė: Eglė Šimonėlytė

lina1Nuotr. Vaidos VirbickaitėsLina Kaziliūnienė žinoma kaip Lina Mass – brand (produkto ar įmonės prekinis ženklas) strategė, identiteto dizainere. Ji dirba su projektais Lietuvoje ir tarptautinėje rinkoje. Galima sakyti, kad nuolatinis mokymasis, smalsumas ir siekis įveikti baimes paskatino ją pasikeisti. Moteris dirbusi 15 metų grafikos dizainere suprato, kad toks darbas jai neteikia laimės bei pilnatvės, todėl pradėdama ieškoti atsakymų ir stebėdama save ji pakeitė sritį – tapo brand stratege ir laisvai samdoma darbuotoja, grafikos dizaino lektorė.

Mažais žingsneliais tikslo link

Sprendimas keisti sritį neatėjo per dieną, į tai susidėjo daug dalykų: darbas įmonėje neturėjo aiškios vizijos kaip bendrauti su klientais, taip pat buvo toleruojamas neefektyvus dizaino projektų valdymas, tam įtakos turėjo ir meditacija: 10 minučių per dieną pabūni tyloje ir pradedi suprasti, kaip veikia žmogaus protas, įpročiai. Literatūra leido perprasti vartotojo elgseną ir verslo veikimo modelį, kas yra vertybių bei įsitikimų sistema. Prie moters pasikeitimų prisidėjo ir, podcastai, lyderių bei influencerių sekimas. „Pokytis – organiškas procesas, jis vyksta nuolatos“, – teigia pašnekovė.

Vaiko gimimas – pokyčio pradžia

Lina, kaip ir daugelis kitų, dirbo standartiniu grafiku, tačiau po darbo jis jausdavosi „negyva“. Atsiradusi pauzė nuo darbo gimus vaikui moteriai padėjo sudėlioti planus. Ji pradėjo sau kelti klausimus: „kas man svarbu, ką aš noriu veikti gyvenime?“. Šie klausimai paskatino Liną daugiau laiko skirti savišvietai, tobulėjimui, siekiui išsiaiškinti svarbiausius dalykus. Grįžusi į darbo rinką moteris perėjo į geresnį ir aukštesnio lygio dizaino paslaugas teikiantį verslą. Ji tobulėjo bei mokėsi iš gabesnių dizainerių. Kitas pokytis įvyko gimus antram vaikui. Būtent tada Lina suprato, kad jai itin svarbi laisvė, dėmesys šeimai ir siekis nuoširdžiai pradėti verslą.

Verslo pradžia   nuo iššūkių, nežinomybės iki vizijos plėtojimo

Nors ir atrodo, kad verslas atveria naujus kelius, suteikia laisvės, tačiau jį plėtojant reikia susidurti su iššūkiais. Pašnekovei prireikė 5 metų nuo idėjos gvildenimo iki realaus „IŠDRĮSAU PRADĖTI“. Didžiausias iššūkis jai buvo nestabilumo jausmas. Klausimai, kaip užtikrinti, ar turėsi pinigų, taip pat abejojimas pačia savimi jai nedavė ramybės. Po antro vaiko gimimo, prisiskaičiusi daug knygų ir sukaupusi didelį žinių bagažą moteris pradėjo plėtoti savo viziją.

Smalsumas – įrankis mus vedantis ten, kur mums ir reikia būtilina29Nuotr. Vaidos Virbickaitės

Smalsumas, mokymosi visą gyvenimą būdas, savęs pažinimas, stebėsena, teigiamų įpročių susiformavimas (meditacija, joga, rašymas, skaitymas) – tai žingsniai, kurie skatina tobulėti ir suprasti, kas tau gyvenime svarbiausia.

Linos vyras, pamatęs, kad Lina domisi finansais irgi pradėjo tuo domėtis. Abu jie – laisvai samdomi darbuotojai, kurie suvokia, kad tik nuo jų pačių priklauso pajamos ir, kai atlygis būna per mažas, tiesiog paklausia savęs: „ką padarei, kad jos būtų tokios, kokių nori?“, ir nebelieka kaip kaltinti aplinką, tenka prisiimti visą atsakomybę sau.

„Turi eiti per tas duris, kurių kelias pats sunkiausias“, – teigia Lina. Nors lengva nebus, tačiau už tai gyvenimas taps turiningas ir gyvas, kuriame nuobodžių momentų nebus, o kelyje rasis tik iššūkiai, savęs pažinimas, noras tobulėti ir nauji projektai.

Svarbiausi žingsniai pokyčio link

Pašnekovė teigia, kad nuolatinis smalsumas padeda atrasti savo kelią. Vienas iš žingsnių, nusprendusiems imtis pokyčių – susiformuoti disciplinuotą rutiną ir tikėjimą, kad viskas bus gerai, taip pat turėti susitaupius pinigų nors keliems mėnesiams, kad išeitų išgyventi be pajamų. Kitas dalykas – neišeiti iš darbo iš karto. Pirmiausiai reikėtų susirasti savo klientų ir užsitikrinti pajamas.

Visiems apsisprendusiems imtis pokyčių moteris pataria įgyti žinių norimoje veikti srityje, susirasti žmogų, kuris yra pasiekęs, ką tu nori pasiekti ir sužinoti viską, ką įmanoma apie jį (paskaityti straipsnius, jo parašytas knygas, jo rekomenduojamų knygų sąrašą, išanalizuoti jo darbus. „Tikslas – perprasti jo mąstyseną ir net nepajusite kaip tapsite tuo, apie ką skaitote. Pokytis įvyks savaime, tačiau baimė niekur nedings, teks išmokti su ja šokti“, – apibendrina pašnekovė.