Parengė: Rasa Vilnienė

Profesionali sportininkė, sporto trenerė, daugelio jaunų mamyčių įkvėpėja ir motyvatorė – Lilija Kurnosova, puikiai žino savo sėkmės kainą. Tik savo tvirtu charakteriu, tikėjimu savimi ir meile sportui ne tik susikūrė darbo vietą, bet ir ragina kitas moteris užsiimti širdžiai miela veikla.  

Ši ambicinga, žavi, jauna moteris, pradėjus savo veiklą, suprato, kad geriausiai gali padėti kitiems tik tuomet, kai išmoko padėti pati sau. Lilija save pristato, kaip Fitnessmumy įkūrėją ir trenerę, kurios pirmas klientas buvo ji pati.

Noras padėti moterims tapo verslo idėja

Idėja pradėti savo veiklą atsirado po ilgų ieškojimų kaip atsikratyti nemažai priaugtų kilogramų, norint susigrąžinti savo kūno formas ir pagerinti fizinę bei psichologinę būklę po dukrytės Lizos gimimo. Lilijai teko asmeniškai išbandyti ne vieną dietą ir sporto programą, ieškant pagalbos sau ir mokantis sveikos gyvensenos. Ši patirtis įkvėpė savo sėkme pasidalinti su kitomis mamomis, norinčiomis numesti svorio ir susigrąžinti pasitikėjimą savimi. Taip atsirado Fitnessmumy grupė Facebook socialiniame tinkle, vienijanti ne vieną tūkstantį bendraminčių. 

Moterims po gimdymo, norinčioms greičiau atgauti savo formas ir nežinančioms nuo ko pradėti, Lilija pataria daugiau judėti, nes pasivaikščiojimai su vežimėliu yra labai geras sportas, o mažyliui naudinga kuo dažniau būti gryname ore. Taip pat ir maitinimas krūtimi padeda sudeginti iki 300 kalorijų per dieną, todėl papildomai suderinus mitybą, galima be didesnių pastangų pasiekti norimų rezultatų. 

Svarbiausi dalykai – nieko nekainuoja

Paklausus Lilijos Kurnosovos, kas yra svarbiausia jos gyvenime, ji net nemirktelėjus pasakytų, jog tai yra jos dukrytė Liza. Dukra labai palaiko ir motyvuoja judėti į priekį. Lilija pastebi, kaip ji kopijuoja savo mamos veiklą, vakare treniruodama lėles. Taip pat nevengia darželio draugus ir šeimos narius paraginti sveikai maitintis. Mažoji Liza dievina sportą ir medalių gausa jau greit pralenks savo sportišką mamą. Antroje vietoje būtų sportas, be kurio ji jau savęs neįsivaizduoja, nes jis seniai tapo neatsiejama kasdieninio gyvenimo dalimi. O kiekvieną dieną ji pradeda su šypsena, kuri ne tik motyvuoja, palaiko daugybę jaunų, sportuoti pradedančių mamų, bet ir pačiai padeda lengvai įveikti visus sunkumus ir judėti tik pirmyn, savo tikslų link. 

„Išdrįsti pradėti – niekada ne vėlu, nes visos baimės yra tik mūsų galvoje,
nes bet kokiai veiklai, naujam darbui,  sportui ar vaikams nėra amžiaus cenzo ir viskas ateina savo laiku“, –  dalijasi Lilija savo atradimais, pradėjus veiklą, kur galėtų įprasminti savo meilę sportui ir įkvėpdama savo pavyzdžiu, padėti kitoms moterims. Dėl to, ji puikiai jaučiasi ir niekada nesuabejojo savo pasirinkimu. Tai padaryti padėjo užgrūdintas sportininkės charakteris, nes kaip sako pati Lilija: „kai žengi pirmą žingsnį į priekį, tuomet nėra kur trauktis. Nors pradėjus savo veiklą teko nemažai nervintis ir patirti įvairių baimių, tačiau užsimerkiau ir nėriau pirmyn.“ Taip savo pirmuosius žingsnius prisimena projekto „Išdrįsk pradėti“ herojė. Iki tol ji dirbo samdomą nemylimą darbą, kuris kėlė labai daug įtampos ir vis bandė save įtikinti, kad neverta rizikuoti ir iš jo išeiti, nes tuomet jaustųsi finansiškai nesaugi.  Ignoravo ir tai, kad kurį laiką jautėsi psichologiškai nuo jo pavargusi, nes trūko pasitikėjimo savimi kažką keisti. 

Lilijos nuomone, savo veiklą reiktų pradėti tuomet, kai įsiklausai į savo širdies balsą ir ta veikla būtų tokia miela, jog nereiktų liūdėti, kad vėl ateis pirmadienis ir užgrius nesibaigiantys darbai. Tačiau galutinai apsisprendus, logiškai suplanavo būsimą veiklą, paskaičiavo sąnaudas ir taip atsikratė finansinio nestabilumo baimės, tuomet ilgai nedelsė ir nei karto to nesigailėjo. 

Aistra padėjo pasiekti savo svajones

„Aš pati tapau apsėsta sporto ir sveikos gyvensenos“, – prisimena Lilija. Ji su didžiule aistra ir drąsa siekė savo svajonės – susikurti tobulą kūną. Tuomet, kai įveikė visas savo baimes ir pasiekė stulbinančiai puikių rezultatų, ji pradėjo padėti ir kitiems žmonėms, norintiems sportuoti ir sveikai maitintis. Taip tapo ne tik mitybos specialiste, trenere, konsultante, bet ir puikia psichologe, praktiškai žinančia, kaip atrasti savo kelią į laimę, gyvenimo džiaugsmą ir savęs pažinimą. Todėl, visoms moterims, kurios dar dvejoja ar verta išdrįsti pradėti savo veiklą, ji pataria: „jei jau pradėjote apie kažką svajoti – tai kelio atgal nėra, tik į priekį, savo svajonių linkme, nepaisant kitų žmonių bandymų jus atkalbėti.“