Papasakokite trumpai apie save.

Esu Kristina, maisto tinklaraščio ANT MEDINĖS LENTELĖS autorė. Prieš penkis metus atradau meilę maistui ir nuo to laiko mano gyvenimas visiškai pasikeitė. Hobis tapo darbu, maistas užvaldė beveik visą mano laiką.

Kuo užsiimate gyvenime?

Rašau tinklaraštį ANT MEDINĖS LENTELĖS, kuriu įvairų formų kulinarinį turinį, dirbu su maisto stilistika ir fotografija. Labai daug skaitau apie maistą, visur kur įmanoma apie jį domiuosi, daug laiko praleidžiu virtuvėje, dar daugiau ­­– prie kompiuterio tvarkydama nuotraukas ir receptus.

Kokie trys dalykai jums svarbiausi?

  1. Mano mylimų žmonių sveikata ir laimė.
  2. Darbas, nešantis džiaugsmą, o ne kančią.
  3. Neblėstantis kūrybiškumas.

Kas yra jūsų „IŠDRĮSAU PRADĖTI“?

Prieš penkis metus mano „išdrįsau pradėti" – maisto tinklaraščio sukūrimas, o naujausias „išdrįsau pradėti" – mesti darbą, stabilias pajamas ir socialines garantijas dėl galimybės įgyvendinti savo svajonę būti freelancere ir dirbti tik su širdžiai miela tinklaraščio veikla bei įvairiais su maistu susijusiais projektais.   

Kas paskatino išdrįsti? 

Labai didelis noras. Metus gyvenau žinodama, kad turiu galimybę pakeisti savo gyvenimą pačia geriausia linkme, turiu tik išdrįsti žengti tą žingsnelį. Žinojau, kad atiduodama visą save eisiu toli, tuo tarpu pasilikdama saugiame darbe jaučiau, kad mano širdies veikla – tinklaraštis stovi vietoje, netobulėja. Taip pat visi iki vieno artimi žmonės man sakė – eik, daryk, jei reikia – padėsim, tu tikrai gali. Palaikymas pastūmėjo į priekį, bet visgi didžiausias paskatinimas – tas vidinis žinojimas, kad pavyks.

Kaip dabar jaučiatės dėl to, kad išdrįsote?

Nuostabiai. Tikiu, kad vienas iš geriausių dalykų, galinčių nutikti žmogui – savo kelio radimas ir atsidavimas jam. Jei turi mylimą veiklą ir tau sekasi – negyveni laukdamas penktadienio, o mėgaujiesi kiekviena diena. Tai labai didelė dovana. Puikiai atsimenu gyvenimą dirbant nemielą darbą, tą vidinį jausmą. Tuo tarpu dirbant mylimą darbą gyvenimo kokybė tiesiog nepalyginamai aukštesnė.

Ar pavyko išdrįsti iš pirmo karto? Papasakokite plačiau

Taip. Esu žmogus planuotojas, viską detaliai apgalvoju. Sprendimas išdrįsti nebuvo skubotas, maždaug metus laiko planavau ir ruošiausi šiam žingsniui. O žengdama jį jau buvau beveik tikra, kad pavyks.

Didžiausia nesėkmė, iš kurios pavyko pasimokyti?

Dirbant su daug įvairių klientų, tenka susidurti su pačiais įvairiausiais. Dauguma puikūs žmonės, bet būna ir problematiškų klientų. Yra buvę atvejų, kai klientas toks sunkus, kad uždirbamas atlygis toli gražu nevertas emocijų, patirtų dirbant kartu. Tokios emocijos demotyvuoja ir žudo kūrybiškumą. Todėl šiuo metu mokausi pasakyti kai kuriems klientams "ne". Šioje vietoje labai padeda intuicija.

Su kokiais sunkumais susidūrėte pradėjusi pokyčius?

Pats didžiausias sunkumas man, kaip stabilumą ir tvarką mėgstančiam žmogui, nesvari finansinė bei darbo krūvio būsena. Vieną mėnesį –kalnas klientų ir nieko nespėji, kitą – nei vienos užklausos. Dar mokausi persiorientuoti iš stabilaus atlyginimo kiekvieną mėnesį į ne tokią stabilią situaciją. Taip pat vienas didelis sunkumas – buhalterinė pusė. Lietuvoje išties sudėtinga, sąlygos visiškai neskatina jaunų žmonių dirbti sau. Dirbi skaidriai, moki mokesčius, o atgal gauni puokštę nesusipratimų, menkas socialines garantijas, jau nekalbu apie streso lygį, kai reikia skambinti Sodrai ar VMI. Dar vienas sunkumas – viską darai vienas. Nuo tiekimo iki buhalterijos. Tame tarpe, žinoma, ir sritys apie kurias neišmanai nieko.

Ką darote, kai nebeturi jėgų ir norisi viską mesti ir grįžti į "ten" (laiką prieš pokyčius)?

Kolkas tokios minties dar neturėjau. Taip, sunkumų, kaip ir visur, yra. Bet pozityvo neišmatuojamai daugiau. Bet neatmetu galimybės, kad vieną dieną tokios mintys mane aplankys. Kai man sunku, man visada padeda konkretus sprendimų planas, taigi manau, kad susidėliočiau konkrečius žingsnius, kaip pašalinti dalykus, dėl kurių kyla negatyvios mintys.

Ką palinkėtumėte mūsų skaitytojoms, nesiryžtančioms pokyčių?

Paklauskite savęs, dėl ko gyvenate. Ar esate laiminga? Jei jūsų netenkina dabartinė situacija, bet mintyse turite idėją – tai pastrateguokite ir just do it. Skamba super banaliai, bet tokia jau ta tiesa – gyvenimas per trumpas. Jei yra galimybė jums mėgautis kiekviena diena ir kaifuoti dirbant – pasinaudokite ja. Kas blogiausio gali nutikti?