Karolina Aleksandra Lukaseviciute 1Parengė: Lina Mockienė

Karolina Aleksandra išbandė save įvairiose darbo srityse: nuo prekybos centrų administravimo, valstybės tarnybos iki nuosavo verslo. Tačiau pokytį atrado grįžusi prie savo šaknų. Karolina Aleksandra sukaupusi unikalią ir vertingą patirtį, išdrįso grįžti į šeimą – plėsti savo šeimos verslą sostinėje. Pasak Karolinos, praeitis yra tuščia, todėl reikia judėti į priekį.

Papasakokite trumpai apie save

Esu Karolina Aleksandra, man 33 metai.  Turiu kelias aistras, tai: nekilnojamasis turtas, kelionės ir lauko tenisas. Baigusi vidurinę mokyklą, keletą metų dirbau Plungėje nekilnojamojo turto brokere, tačiau  nusprendžiau,  kad man laikas į Vilnių. Baigiau Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro studijas, jau vienuolikti metai kaip gyvenu Vilniuje. Išvykau ieškoti savęs, mokytis ir siekti karjeros aukštumų, tačiau viskas susiklostė kiek įdomiau.

Kuo užsiimate gyvenime?

Jau antri metai kaip grįžau į savo šeimos verslą – dirbu tėvų nekilnojamojo turto įmonėje. Esu atsakinga už įmonės vykdomą veiklą Vilniuje: pradedant nuo tarpininkavimo paslaugų (perkant, nuomojant, parduodant nekilnojamąjį turtą), turto vertinimo ir baigiant nuomos administravimu.

Kokie trys dalykai jums svarbiausi?

Šeima, savirealizacija, pažadų sau įgyvendinimas ir pasaulio pažinimas. Manau reikia stengtis gyventi gyvenimą tokį, kuriuo galėtum didžiuotis. 

Kas yra jūsų „IŠDRĮSAU PRADĖTI“? 51588466 591869177951544 4739765482247159808 n

Išdrįsau sudeginti praeities tiltus ir eiti į priekį, nesižvalgant atgal į nesėkmes. Pirmiausiai nusprendžiau, kad grįžtu į šeimos verslą. Pranešiau apie tai tėvams, kas juos labai nudžiugino, o tiksliau padarė laimingus.

Kas paskatino išdrįsti?

Mano šeima. Priimant tokius sprendimus, yra būtinas moralinis palaikymas. Kai turi artimųjų palaikymą ir padrąsinimą, padaryti bet kokį darbą yra labai paprasta – iš esmės to ir pakanka.

Kaip dabar jaučiatės dėl to, kad išdrįsote? 

Šiuo metu esu savo kelio pradžioje, todėl jausmai aplanko patys įvairiausi: džiaugsmas po sėkmės, nusivylimas po nesėkmės, nuoskauda po to, kai klientas siekia apgauti. Nepaisant visko, jaučiuosi motyvuota ir užsidegusi. 

Ar pavyko išdrįsti iš pirmo karto? Papasakokite plačiau.

Mano karjeros kelias labai banguotas. Pirmi metai tėvų įmonėje, paskui privačioje įmonėje administruojant prekybos centrus, kur įgijau naudingos patirties ir mokiausi iš puikaus vadovo. Vėliau darbas Seime, kaip Seimo nario padėjėja, buvo be galo įdomus ir atveriantis akis. Ir galiausiai nelabai sėkmingas pasirinkimas – valstybinis sektorius. Todėl nusprendžiau, kad niekas taip gerai nepatenkins mano noro tobulėti, siekti savo tikslų, finansinės gerovės kaip nuosavas verslas. Pirmas mano verslas buvo grožio salonas, deja, ši sritis buvo ne man – nesijaučiau ten gerai. Džiaugiuosi, kad jis dabar yra puikiose rankose ir toliau sėkmingai veikia.

Taigi nevisiškai pavyko iš pirmo karto surasti tinkamą karjeros kelią. Aš manau, kad šeimos tradicijų tęsimas yra geriausias mano pasirinkimas. Labai norisi tėvų gerą vardą, įdirbį ir didžiulį darbą puoselėti toliau. Tuo pačiu tai yra didžiulė atsakomybė – nuolatos jaučiu, kad negaliu jų nuvilti, negaliu susimauti, elementariausiai negaliu vėluoti apmokėti sąskaitų. Tuo pačiu jaučiu, kad šioje srityje galiu save realizuoti ir pasiekti finansinę gerovę.

Didžiausia nesėkmė, iš kurios pavyko pasimokyti.

Gavau pamoką, kad netinkami sprendimai atima iš tavęs laiką, todėl dabar sprendimus priimu ypač atidžiai. Tinkamas sprendimas yra viskas, ko mums reikia.

Karolina Lukoseviciute

Su kokiais sunkumais susidūrėte pradėjusi pokyčius?

Mano didžiausias iššūkis yra konkurencija nekilnojamojo turto srityje. Kita vertus, tai yra didžiausia motyvacija dirbti kuo geriausiai ir stengtis dėl klientų. Taip pat nėra lengva dirbant šeimos versle priimti iš tėvų kritiką ir „neatsikalbinėti“. Pastebiu, kad su vadovu, su kuriuo nesieja giminystės ryšiai, mažiau ginčijausi. Tačiau dirbant šeimoje, matau tik privalumus. Visų pirma, labiau stengiesi ir įdedi daugiau širdies į darbą. Darai viską su didele meile ir atsidavimu. Antra, darbiniai klausimai ar ginčai nepersikelia į asmeninius santykius – tiesiog viską išsiaiškiname čia ir dabar. 

Ką darote, kai nebeturite jėgų ir norisi viską mesti ir grįžti į „ten“ (laiką prieš pokyčius)?

Niekada dar nenorėjau grįžti „ten“ ir kiekvieną dieną džiaugiuosi, kad esu „čia“. Būdama „ten“ akivaizdu, kad neradau nei laimės, nei džiaugsmo, todėl nematau prasmės grįžti. Aš visada maniau, kad tik judėjimas į priekį yra siekiamybė. Jeigu nerandi pasitenkinimo ten kur esi, privalai judėti, keistis, ieškoti sprendimų. Praeitis yra tuščia, viskas išbandyta, o dabar yra mūsų galimybės.

Ką palinkėtumėte mūsų skaitytojoms, kurios nesiryžta pokyčiams?

Palinkėčiau atsakyti į klausimą „kodėl“: kodėl aš turėčiau siekti savo tikslų, kodėl aš noriu turėti būtent tai, kodėl aš noriu užimti būtent tas pareigas ir kodėl aš noriu gyventi būtent taip, kaip aš noriu. Jeigu žinosite kodėl JŪS to norite, o ne mama, vyras ar vaikai to nori, tada jums pasiseks. Mano „kodėl“ buvo noras būti laisva.