Papasakokite trumpai apie save.

Sveiki, mano vardas Kamila. Esu emocinės sveikatos ugdymo specialistė, Gerų Emocijų Namai įkūrėja ir knygos „Drąsa būti savimi“ autorė.

Kelias link to kuo esu ir kuo užsiimu dabar buvo gan ilgas ir vingiuotas. Baigusi slaugos bakalaurą ir sveikatos apsaugos įstaigų administravimą, savo karjerą pradėjau ir tęsiau medicinos klinikose, kur pradėjus dirbti administratore augdama ir tobulėdama, atsidūriau pardavimų ir marketingo skyriuje, kur po truputį vėl atradau savyje primirštą kūrybiškumą ir iniciatyvumą. Tuo metu daug bendraudama su žmonėmis, kurdama reklamines žinutes, supratau, kad tiek pardavimo procesas, tiek siunčiamos žinutės žmonėmis, tai yra apie santykį su žmogumi. Su jo emocijomis, išgyvenimais, poreikiais ir tuo pat metu supratau, kad  norėčiau kurti su žmonėmis gilesnį, prasmingesnį bendravimą, padėti jiems išryškinti savo stipriąsias savybes, padėti išbūti tomis akimirkomis, kai kartais užplūsta gyvenimo sunkumai ir pan.. Todėl papildomai prie turimo išsilavinimo baigiau psichologinį konsultavimą ir išėjus iš samdomo darbo įkūriau Gerų Emocijų Namus.

Kuo užsiimate gyvenime?

Šiuo metu konsultuoju žmones, kaip emocinės sveikatos ugdymo specialistė, rašau straipsnius, inicijuoju, bei organizuoju projektus, padedančius žmonėms išmokti labiau savimi pasitikėti, išmokti priimti savo silpnybes ir stiprybes, atrasti savyje resursų išnaudoti savo geriausią potencialą arba išbūti su savo jausmais, leidžiant sau būti visokiu, nes mes esame tik žmonės ir natūralu, kad mūsų gyvenime pasitaiko įvairių situacijų ir įvairių reakcijų į jas. Taip pat kartais skaitau pranešimus konferencijose drąsa būti savimi tema, kuri atsispindi ir mano knygoje „Drąsa būti savimi“.

Kokie trys dalykai jums svarbiausi?

Šeima, prasmingas darbas, galimybė kažką naujo kurti.

Kas yra jūsų „IŠDRĮSAU PRADĖTI“?

Mano “išdrįsau pradėti” turbūt yra tas žingsnis, kai išėjau iš saugaus stabilaus darbo į visiškai naują sau sritį ir pradėjau veiklą įkurtuose Gerų Emocijų Namuose.

Kas paskatino išdrįsti?

Tai paskatino padaryti keli aspektai: dirbti darbą, kurį ilgą laiką svajojau dirbti; supratimas, kas man yra svarbu ir prasminga gyvenime, bei noras tai realizuoti ir tikėjimas, kad tai yra mano gyvenimo kelias, kuriuo noriu eiti.

Kaip dabar jaučiatės dėl to, kad išdrįsote?

Aš džiaugiuosi, kad išdrįsau tai padaryti, nes per tą laikotarpį patyriau labai daug dalykų, įgyvendinau daug svajonių, mačiau svarbius procesus ir pokyčius ties savyje, tiek aplinkoje. Tačiau tuo pat metu esu tik žmogus, kuriam irgi pasitaiko ir liūdėsio, ir nusivylimo, ir norisi kartais grįžti, kur “saugu ir stabilu” ir eidama šiuo keliu porą kartų tai ir padariau, nors paraleliai Gerų Emocijų Namai vis tiek tęsė savo veiklą, tik gal mažesniu pajėgumu.

Ar pavyko išdrįsti iš pirmo karto?

Išdrįsti pavyko iš pirmo karto, tik žinoma tas spendimas nebuvo taip lengvai priimtas, lyg pamojus burtų lazdele. Buvo daug svarstymų, analizavimo, abejonių, bet didelis noras ir tikėjimas tuo, ką darau laimėjo prieš visus racionalius argumentus.

Didžiausia nesėkmė, iš kurios pavyko pasimokyti?

Gyvenimo šūkis, kuriuo stengiuosi laikyti, kad gyvenime nėra nesėkmių, o yra patirtys, kurios būtinos tam, kad mes augtume, kaip asmenybės ir žinoma kaip specialistai. Manau sunkiausia patirtis buvo ta, kai pradėjau iš tikrųjų matyti realybę tokią, kokią ji yra be pagražinimų ir suvokimas, kad vien tik norai ir tikėjimas “pasaulio neišgelbės". Kai supranti, kad negali realizuoti kažko dėl finansinių resursų stokos. Kai tenka priimti tai, kad kažkokie projektai gali tiesiog nepasisekti ir dėl kitų žmonių ar aplinkos įtakos ir tuo negali sukontroliuoti ar įtakoti. Tačiau, kaip minėjau kiekviena nesėkmė kažko moko. Manęs mokė kantrybės, leisti gyvenimui būti, o ne jį kontroliuoti, lakstumo, kad kai kurios idėjos ar procesai gali realizuotis kitu būdu, nei tai buvo tavo galvoje ir su tuo viskas yra gerai.

Ko palinkėtumėte mūsų skaitytojoms, nesiryžtančioms pokyčių?

Linkiu pajausti kokie pokyčiai iš tiesų svarbūs Jūsų gyvenime, bei Jums reikalingi ir pradėti siekti to mažais žingsniais. Gal Jūsų akimis tai bus ir labai mažas dalykas, bet iš tiesų dėlionė susideda iš mažų detalių, kurios susijungdamos tarpusavy sukuria gražų ir vientisą paveikslą. Linkiu išmokt džiaugtis net ir mažais dalykais, kuriuos padarote dėl savo norimo pokyčio ir pagirti save už tai. Juk tai jau ne 0 proc., o žymiai daugiau link Jūsų norimo pokyčio.

Sėkmės ir stiprybės linkėdama,

Kamila Golod

 

www.GeruEmocijuNamai.lt