Parengė: Lina Mockienė

JURGA LUKOSEVICIENEJurga dar kitaip žinoma kaip Jurga Adomo, bestselerio „AŠ + MB = AŠ“ autorė, lektorė, moteriško žurnalo Lila.lt įkūrėja, žmona ir mama prieš aštuonerius metus patyrė gyvenimo „duobę“, iš jos išlipo ir susikūrė save iš naujo. Dabar Jurga ne tik džiaugiasi nauju gyvenimu, naujomis veiklomis, bet ir drąsiai dalinasi savo atradimais su kitais, padeda susikurti tokį gyvenimą, kokio norisi ir moko kitus, kaip norėti.       

Papasakokite apie save.

Prieš aštuonerius metus mano gyvenimas atitiko visus sėkmės standartus. Mylimasis buvo verslininkas, tarptautinių korporacijų vadovas. Įdomi, prestižinė asmeninė karjera reklaminių filmuotų klipų, grafinių efektų gamyboje. Nuolat dirbau su įvairiomis žvaigždėmis, esu net sukūrusi filmuotą video klipą, kurį rodė lietuviškas MTV kanalas. Mano darbai nuolatos šmėžavo visose Lietuvos televizijos kanaluose, o aukštuomenės vakarėliai ir užsienio kelionės atrodė kaip kasdienybė.

Viskas sugriuvo staigiai, trisdešimt trečiaisiais gyvenimo metais. Paaiškėjo, kad santykiai buvo grįsti melu, užklupo ekonominė krizė ir mane atleido iš prestižinio, puikiai apmokamo darbo, net sulaukiau lėtinės, retos ligos diagnozės.

Teko sustoti, labai giliai ir sąmoningai apgalvoti kaip aš susikūriau sau tokią gyvenimo „duobę“ ir ar tikrai noriu toliau tai tęsti? Tuo metu didžiausias mano noras buvo išsiaiškinti, išmokti kurti gyvenimą KITAIP. Taip, kaip aš noriu. Tokį, kurį lydi džiaugsmas, laimė, pilnatvė, pasitenkinimas.

Man labai pasisekė, nes nuo pirmųjų „duobės” akimirkų į mano gyvenimą vienas po kito pradėjo ateiti patys stipriausi, pasaulinio lygio mokytojai, o kartu su jais ir taip laukti atsakymai. Viskas prasidėjo nuo garsiojo kaučerio Steve Stepanoff, po jo sekė Emocijų paleidimai pas JAV lektorius, įvairios rytų išminties meditacijos, saviugda. O prieš metus baigiau tobulus savo gyvenimo permodeliavimo mokymus pas JAV multimilijonierių sutuoktinių porą Jon ir Missy Butcher. Ši pora yra vienintelis mano rastas šeimos pavyzdys, atitinkantis idealią harmoniją visose gyvenimo srityse: santykiai, vaikai, finansai, sveikata, dvasingumas, bendra gyvenimo kokybė – viskas tobulose stadijose ir jie moko, kaip tai sąmoningai kurti.

Šiandien mano gyvenimas yra nuostabus. Sukūriau šeimą. Dirbu tik su tais projektais, kuriuose matau prasmę ir jaučiu didelį malonumą. Gyvenu gausoje, komforte, grožyje, ramybėje ir įvairovėje.

i FBKuo užsiimate gyvenime?

Šiuo metu su dar dviem moterimis rašau trečią knygą apie tai, kaip būti tokiai, kuri pritraukia, sužavi, sudomina būrius vyrų. Kaip išsirinkti iš jų tą, kuris yra pats tinkamiausias, nukeliauti iki santuokos ir netgi kaip susituokus tęsti gilų, abipuse meile, atsidavimu grįstą amžiną ryšį. Kaip įgyvendinti paprastą moters norą: „Kartu nuo flirto iki mirties“. 

Dar dirbu prie greitai pasirodysiančio sąmoningos tėvystės projekto „Rami mama“. Projekto metu perduosiu moterims sukauptas iš viso pasaulio ir pačios patikrintas žinias apie ramų gimdymą, kūdikio auginimą ir rūpinimąsi vaiku iki pat mokyklos. Padėsiu moterims atsirinkti milžiniškoje tėvystės informacijos jūroje, kokie metodai kokius nulemia rezultatus vaikui suaugus. Kaip išmokti pasirinkti tai, kas užaugins savarankišką, stiprią, gabią ir laimingą asmenybę.

Taip pat esu įkūrėja ir vadovė įkvepiančių, ugdančių istorijų internetinio portalo – Lila.lt. Tai yra mano „Išdrįsk pradėti“ variantas. Be to, dar vedu paskaitas apie tinkamą tikslų, norų formavimą, taip, kad jie išsipildytų daug greičiau ir paprasčiau nei galvojame. Supažindinu žmones su savo galimybių perkurti likimą ribomis ir mokau kaip jas praplėsti.

Kokie trys dalykai jums svarbiausi?

TIESA – padeda suvokti visą pasaulį. Kaip jis veikia. Visose temose – santykiai, sveikata, gausa, meilė, gyvenimo dėsniai… Tai suteikia aiškumą, žinojimą, tikslumą kiekviename žingsnyje.

OPTIMIZMAS – energijos užpildas, visiems savo tikslams įgyvendinti.

DRĄSA – apčiuopiamų, rezultatyvių veiksmų darymo variklis.

Aš manau, kad šių trijų savybių pilnai užtenka, kad išmokti kurti gyvenime tai, ko norisi.

Kas yra jūsų „IŠDRĮSAU PRADĖTI“? 

Aš nuolat gyvenime praktikuoju „drąsą pradėti“. Vienas beprotiškiausių mano eksperimentų buvo daugiau nei dvidešimties dienų badavimas, geriant tik vandenį. Šis eksperimentas  man atnešė suvokimą, kad mūsų kūno resursai yra beribiai. Mes tikrai nemirštame be maisto, bet greičiau išsenkame nuo netinkamų emocijų, tokių kaip baimė, skausmas, neviltis – tai mus lėtai žudo kiekvieną dieną, o to galima išmokti nebepraktikuoti.

Šis suvokimas po aštuonerių metų virto į dabartinį mano „Išdrįsk pradėti“ visuomeninį projektą – Lila.lt. Pradėjau sąmoningos, įkvepiančios žiniasklaidos sklaidą su nuliniu biudžetu ir neturint jokių žinių šioje srityje. Visi resursai ateina eigoje.

Noriu, kad Lila.lt žurnalas masiniu būdu „gydytų“ žmones nuo to, kas mus visus lėtai žudo. Ir skatintų priešingas, suteikiančias gyvenimo energiją, gyvybės emocijas: optimizmą, drąsą, tiesą, meilę, ramybę, džiaugsmą, pasitikėjimą, laisvę.

Lila.lt skleidžia tikras istorijas iš viso pasaulio apie tai, kaip įmanoma išsikovoti savo laimę. Skirtingi būdai, nevienodos patirtys. Mums interviu duoda pasaulinio lygio rytų šalių Guru, nuostabūs Lietuvos kunigai, sąmoningi milijonieriai, gatvėje sutiktos per savo negandas perlipusios moterys. Visi herojai atskleidžia tai, kas vertingiausia, ir tuo dalinamės su skaitytojais. Būtinai užsukite į Facebook paskyrą Lila.lt.

Kas paskatino išdrįsti?

Paskatino noras padėti žmonėms. Aš jau seniai išlipau iš nuolatinės savo gyvenimo kančios, gyvendama kaip jūroje blaškomas laivelis, kai nesuvokiau savo veiksmų ir pasekmių dėsnių. Noriu padėti išlipti iš ten maksimaliam kiekiui žmonių. Žiniasklaida – puiki masinio dalinimosi priemonė. Šiuo metu mes turim tik rašomus straipsnius, bet jau pradedam kurti video reportažus, prenumeratos banką su papildoma, naudinga medžiaga, norime būti skaitomi užsienio žmonių anglų kalba, turim profesionalių žiniasklaidos darbuotojų ir būrį savanorių. Visa tai prasidėjo tik prieš maždaug 4 mėnesius.

Jurga su seimaKaip dabar jaučiatės dėl to, kad išdrįsote? 

Jaučiuosi puikiai. Pradėjau kažką tokio labai didelio, daug didesnio už save. Kad tai sukurti iki reikiamo mastelio, privalėsiu ir pati stipriai augti. Mane tai įkvepia, jaudina, suteikia džiaugsmo kiekvieną rytą keltis iš lovos labai anksti (5-6 val. ryto), net negerti kavos ar arbatos ir energingai judėti į priekį.

Ar pavyko išdrįsti iš pirmo karto?

Pirmas kartas buvo pati idėja, kad reikia tokios žiniasklaidos Lietuvai. Bet tada viską apmąsčiusi nesiryžau pradėti. Pasakiau, kad startui man trūksta partnerio žurnalisto – profesionalo. Su tokiu galėčiau pradėti. Tokia žurnalistė, Ginta Gaivenytė, gan greitai atsirado, visai neieškota. Tada dviese pradėti jau buvo daug drąsiau. Tai ir pradėjom.

Didžiausia nesėkmė, iš kurios pavyko pasimokyti.

Atvirai pasakius visiškai nejaučiu, kad patirčiau nesėkmes. Viską, ką galimą įvardinti kaip nesėkmę, aš tik matau kaip tobulėjimo galimybę, reikalingą, palankią įvykių seką mano tikslų link.

Pavyzdžiui kuriant Lila.lt portalą, kai sugalvojom, kad norėsim pavadinimo Lila.lt  - internetinis domenas buvo užimtas, jį naudojo kačių klubas. Mes į tai pažiūrėjome kaip į nereikšmingą smulkmeną. Mes nusipirkome domeną žurnalasLila.lt ir dirbome paruošiamuosius portalo darbus toliau, visiškai nesureikšmindami šio „nesėkmingo“ fakto ir nekeisdami nei savo intencijų, nei planų.

Po poros savaičių pamatėme, kad Lila.lt domenas stebuklingai tapo laisvas ir vėl parduodamas. Staigiai jį nusipirkome ir pasimokėme iš to, kad mes turim Pasaulio palaikymą, tikrai mokame materializuoti savo norus. Mums tereikia toliau eiti, ten kur einame ir ryžtingai norėti visko ko norime.

Su kokiais sunkumais susidūrėte pradėjusi pokyčius?

Man jau ne pirmą kartą sunkumų atsiranda pradėjus bendrą veiklą – bendravime, komunikacijoje su savo verslo partneriu. Tenka eiti, mokytis spręsti konfliktus ir vėl grąžinti darbo atmosferą iš įtemptos į darnią ir laimingą, mylinčią. Pamačiau, kad esu linkusi išvengti konfliktų, neišsakyti savo užspaustų jausmų vardan norimo pasiekti rezultato. Tačiau tai sustabdo mano varomos energijos užtaisą ir neigiamai atsiliepia darbams. Todėl išmokau eiti ten kur man sunku, į konflikto židinį ir jį užgesinti neglaistymu ar pataikavimu, bet išsakymu kaip jaučiuosi ir kas man netinka, ką noriu pakeisti ir tai man būtina tolimesniam progresui.  

jurga lukosevicieneKą darote, kai nebeturite jėgų ir norisi viską mesti ir grįžti į „ten“ (laiką prieš pokyčius)?

Prieš imdamasi bet ko naujo, pradžioje skiriu laiko savo naujos veiklos prasmei suvokti. Aiškiai įsivardinu to reikšmingumą man. Tada kai ateina sunki akimirka ir norisi viską mesti, sugrįžtu prie prasmės. Sąmoningai prisimenu, kodėl man tai yra svarbu, ir šis atnaujintas suvokimas vėl užpildo mane energija ir noru eiti toliau į priekį.

Ką palinkėtumėte mūsų skaitytojoms, kurios nesiryžta pokyčiams?

Palinkėčiau pagalvoti apie savo gyvenimą penkis metus į priekį. Kur būsi po penkių metų su tais veiksmais, kuriuos dabar darai dėl savo svajonių? Jei tau patinka tas vaizdas, kur būsi po penkių metų – nuostabu. Jei nepatinka – keisk savo veiksmų strategiją DABAR. Jau DABAR pradėk kažką naujo, nes dabartiniai veiksmai bus tavo ateities rezultatas.

Judėk jau dabar ta kryptimi, kuri tave traukia. Norėk drąsiai visko, ko tik išdrįsti. Tada pasižiūrėk, o ko nedrįsti norėti – ir būtent to užsinorėk dar labiau. Ir daryk veiksmus.