Parengė: Kristina Volodkovič

autorius ernestas jokubauskasNuotr. Ernesto JakubauskoStudijos OM įkūrėja Gabija Petronytė džiaugiasi išpildžiusi savo svajonę – moko Hatha jogos, sąmoningo ir joginio kvėpavimo, konsultuoja asmenis sveikos gyvensenos, motyvacijos, žmogaus energetikos klausimais, organizuoja stovyklas, praktinius koncentracijos ir meditacijos užsiėmimus Lietuvoje ir užsienyje. Visiškai nesigaili atsisakiusi darbo biure.

Nors tai buvo nauja patirtis, reikėjo daug sužinoti ir išmokti, Gabija drąsiai bandė ir jai pavyko iš pirmo karto. Moteris dėkinga aplinkai, artimiesiems ir draugams, kad ją palaikė ir skatino veikti.

Iš pradžių nugalėjo stereotipai

Svarstydama apie studijas, Gabija rinkosi iš dviejų dalykų – psichologijos ir teisės. „Galbūt nugalėjo stereotipai, nes tuo metu daug studentų rinkosi teisę, o ir mane ji traukė – dar iki studijų domėjausi kai kuriais teisiniais aspektais. Be to, palaikė ir tėvai. Taigi visos tada susiklosčiusios aplinkybės lėmė Verslo teisės studijų pasirinkimą. Praėjo pirmieji studijų metai, bet man vis dar kirbėjo mintis apie psichologiją. Kaip tik tada atradau Psichologijos akademiją, kurioje buvo puikiai pritaikytos sąlygos tiek dirbantiems, tiek jau studijuojantiems – paskaitos vyko kas antrą penktadienį, šeštadienį“, – pasakoja pašnekovė.

Norėjosi veikti kažką prasmingo

Įgijusi Verslo teisės magistrą Gabija bandė save realizuoti versle, tačiau suprato, kad sėdėjimas vienoje vietoje tikrai ne jai, ji energinga, mėgstanti sportuoti, bendrauti ir keliauti. „Turbūt jau pirmą savaitę supratau, kad negaliu ramiai išsėdėti visą darbo dieną prie kompiuterio. Esu aktyvi ir mėgstu judėti, bendrauti, o ne klaviatūra barškinti. Iš karto supratau, kad kažką turėsiu keisti. Norėjosi veikti kažką itin prasmingo ir kuriančio didesnę vertę“, – sako Gabija. Jos gyvenime svarbiausi trys dalykai – santykiai, sveikata bei emocinė būsena – ir paskatino josios kelionę dvasingumo ir sąmoningumo link.

Pasirinkau pokytį, o jis maneautorius iš asmeninio archyvo 1Nuotr. asmeninio archyvo

Apsispręsti, kuria linkme judėti, nebuvo lengva. „Iš pradžių net neįsivaizdavau, ką galiu dar veikti, išskyrus tai, ką moku. Man patiko ir teisė, ir verslas, tik vis kažko trūko. Supratau, kad negalėsiu pažaboti savo veiklios prigimties, tad skyriau laiko pamąstymui ir išgryninau tuos kertinius dalykus, be kurių negalėsiu gyventi“, – prisiminė pašnekovė.

Kai tik moteris paleido tą norą sužinoti, kontroliuoti, į jos gyvenimą atėjo joga. „Viskas įvyko labai natūraliai“, – sako Gabija. Pašnekovė visiškai netikėtai atrado jogą, neplanuotai patekusi į jogos mokytojų kursus. Įgytomis žiniomis norėjo pasidalinti su kitais, tačiau suprato, kad tokiam darbui labai svarbi yra erdvė, nes joga tai ne tik fiziniai užsiėmimai, lavinantys kūną, bet ir rytų ir vakarų praktikos, keičiančios emocinę, mentalinę būsenas, energetiką. Mintys apie savo studiją dar labiau paskatino įgyvendinti savo svajonę. Susiklosčius palankioms sąlygoms moteris rado tinkamą vietą ir erdvę savo studijai. „Viską apgalvojau iki smulkmenų“, – sako Gabija.

Noras tobulėti – tai mano varikliukas

Išdrįsti paskatino moters noras kurti sąmoningą bendruomenę, padėti kitiems pajusto gyvenimo džiaugsmą, tikrą vidinę laimę. Iki šiol Gabija žinias gilina sporto, sveikos gyvensenos seminaruose, praktiniuose jogos užsiėmimuose, kursuose. Domisi sveika mityba, ajurveda, gydančio kvėpavimo ir garso terapijos praktikomis, holistiniu požiūriu į kūną. Įgytomis žiniomis dalindamasi su kitais padeda pajausti kūno, proto ir sielos harmoniją, prisiliesti prie tikrojo „AŠ“ bei suvokti, kad tik mes patys esame savo kūno, proto ir vidinio pasaulio kūrėjai.

„Esu laiminga darydama tai, ką darau. Tokia aplinka skatina nuolat mokytis, tobulėti, daugiau sužinoti, išbandyti ir žinoma dalintis“, – šypsosi Gabija.

Noras greitai veikti

Iš prigimties aktyvi OM studijos įkūrėja sako: „Aš labiau mėgstu imti ir daryti, jei negerai – iš karto kažką keisti negu ilgai laukti. Man patinka domėtis ir ieškoti sprendimo būdų – daugeliu atvejų tai pasiteisina, nors pripažįstu, kad kartais tikrai pasėdžiu ir gerai apgalvoju veiksmų planą. Pradėti nebuvo sunku, palyginus viskas ėjosi sklandžiai, – prisiminė pašnekovė, – gal tik mano ugningas būdas ir noras greitai veikti paskatino priimti sprendimus, gerai jų neįvertinus, todėl kai kurie iš jų nepasiteisino. Bet tai priimu kaip galimybę mokytis ir laikau norma.“

Moteris atvirauja, kad atidariusi OM studiją tikėjosi, kad iš karto bus daug lankytojų, nes surinko nuostabią komandą, pasiūlė įvairių įdomių, unikalių užsiėmimų, paskaitų. „Tačiau tai buvo tik noras. Jei esi naujas rinkoje, turi įdėti daug darbo, energijos ir finansų, kad taptum žinomu ir matomu. Viskam reikia laiko“, – pasakoja Gabija.  autorius monika dombrauskytėNuotr. Monikos Dombrauskytės

Iš pradžių į užsiėmimus rinkosi vos keli žmonės. „Buvome dar nauja, maža, nežinoma studija, kurioje tuo laiku vyko didžiajai daliai žmonių nesuprantami užsiėmimai, tokie kaip DAO praktikos vyrams, maudynės gonge, Yin joga, erotinė plastika, dubens dugno mankšta ir dar daug įvairių jogos rūšių. Supratau, kad pirmiausia reikia edukuoti žmones: kas tai yra, apie ką tai, tiesiog supažindinti. Kelis kartus su komanda suorganizavome atvirų durų dienas, užsiėmimai buvo nemokami, tačiau supratome, kad tai visiškai bergždžias reikalas. Žmonės atvykdavo vien dėl nemokamų užsiėmimų ir nerodė susidomėjimo, nevertino mūsų pastangų ir noro pasidalinti.“ –  iššūkių pilną pradžią prisimena Gabija.

Svarbu nenuleisti rankų

„Tačiau rankų nenuleidome, ieškojome būdų, kurie veiktų. Tada supratau, kad norėdami pritraukti žmones, turime ir patys būti atviresni: daugiau pasakoti apie studiją, joje dirbančius mokytojus. Kibome į darbus: pradėjome reklamą socialiniuose tinkluose, bendradarbiavimą ne tik su sąmoningumą skleidžiančių žurnalų leidėjais, kurie puikiai apibūdino mūsų mokytojus, bet ir su gerai Lietuvoje žinomais mokytojais, kurie organizavo paskaitas ir pritraukė besidominančius asmenis. Visur siekėme kokybės, nes kokybė ir laikas, manau, yra svarbiausi kriterijai sėkmei prišaukti. Pripažinsiu, kad dabar būtų žymiai lengviau, nes daugelis yra girdėjęs apie kasmet vykstančius sąmoningumo, sveikos gyvensenos festivalius, kuriuose supažindinama su įvairiomis praktikomis. Džiugu, kad norintys tęsti ir gilinti žinias, drąsiai ateina į OM studiją“, – dalinasi Gabija.  

Pašnekovė mano, kad svarbu nenuleisti rankų, nes sunkesnių dienų pasitaiko visiems, ir būti atvirai bei reikšti jausmus: „Jei kažkas nepatinka – pasakau, jei norisi verkti – verkiu, jei juoktis – juokiuosi, bet dažniausiai užtenka tiesiog paprasto poilsio, šilto pokalbio prie kavos puodelio arba kelionės.“

Populiarėjanti joga ir pasiekti rezultatai Gabiją džiugina, nes savo klientams gali pasiūlyti vis daugiau užsiėmimų. „Džiaugiamės savo įdirbiu ir stengiamės išlaikyti kokybę. Kasmet vis labiau paaugame. Tačiau tikrai nesustojame ir toliau mokysimės, tobulėsime, kad savo klientams galėtume pasiūlyti gerus, laiko išbandytus standartus su žiupsneliu naujumo ir originalumo“, –  šypsosi pašnekovė.

Nebijok bandyti, nesustok daryti

Paklausta, ką norėtų palinkėti mūsų skaitytojoms, Gabija pasidalino mintimis: „Skatinu nesiryžtančias pokyčiams moteris nebijoti ieškoti, bandyti ir daryti. Nauja patirtis skatina mus augti ir tobulėti. Nebijokime klaidų, jos tik mums nurodo kryptis, kur turėtume pasitempti, kokius veiksmus ar įrankius patobulinti. Priimkime tas pamokas ir drąsiai ženkime toliau, veikime, kurkime ir mėgaukimės rezultatu. Kartu nepamirškime skirti laiko sau: poilsiui, jogai, meditacijai, kursams ar seminarams. Nebijokime kreiptis į savo srities specialistus patarimų, juk visų procesų išmanyti neįmanoma, o ar reikia? Pasisėmę naujos energijos, darykime ir kurkime toliau. Darbas ir pinigai tai energija, tad drąsiai keiskitės ja ir pamatysite kaip mažiau tampa daugiau. Niekada nesustokite bandyti ir daryti!“, – visoms moterims linki pašnekovė.