Parengė: Gabija Laibakojytė

asmeninis archyvas 2Nuotr. asmeninio archyvo„Kūrėja, o gal tiksliau, Gyvenimo menininke“, – taip save pristatyti Faustai Anulytei patinka labiausiai. Vadinti save kūrėja Fausta pradėjo visai neseniai supratusi, kad ieško per toli, kad nori tapti kažkuo kuo nėra ir niekuomet nebus. Faustą Anulytę galima būtų pristatyti kaip „Kūrybinių tyrinėjimų“ (www.kurybiniaityrinejimai.lt) idėjos autorę ir įkūrėją, tapytoją (www.faustaart.lt) bei menų terapijos metodų praktikę.

Labai ilgai save stabdžiusi nuo realių svajonių siekimo, mergina galiausiai užvėrė biuro duris ir, nepaisydama aplinkinių nuomones, ryžosi ,,Išdrįsti pradėti“ ieškoti tikrosios savęs ir pasinerti į kūrybinį pasaulį.

Pirmieji žingsniai svajonės link

Fausta Anulytė, baigusi studijas, kurį laiką sukosi ryšių su visuomene agentūroje, kurioje jai išties neblogai sekėsi, tačiau kūnas vis dažniau sakė, kad ji nėra savo vietoje. ,,Atsirado daug įvairiausių sveikatos sutrikimų, nepaaiškinamų ligų, – savo išgyvenimais dalijasi mergina, – norėjau susigrąžinti nuoširdumą, tikrumą į save, į savo aplinką.“

Tad kaip pirmąjį savo ,,Išdrįsk pradėti“ mergina įvardija būtent šį momentą prieš 3,5 metų, kai ji nusprendė išbandyti darželio auklėtojos dalią. ,,Tuomet mano gyvenimas pradėjo keistis iš esmės: pradėjau lankyti jogą, meditacijos klubą, daug tapiau, pildėsi svajonės, atvėriau duris meilei“, – džiaugsmingai tą laikotarpį prisimena Fausta Anulytė.

Viduje jautusi, kad kažkas visgi vis tiek nėra gerai, Fausta, palikusi darželio auklėtojos vietą, trumpam vėl buvo paklydusi į biurą, bet, neilgai trukus, ryžosi leistis į kūrybines atostogas. ,,Kiek jos tęsis – nežinojau, ar pavyks, niekas nežinojo... Bet širdy tikėjau, kad reikia bandyti dabar, nes ,,vėliau“ nebus“, – tokių minčių vedina ji ir leidosi į savęs paieškas, kol galiausiai jos galvoje gimė ,,Kūrybiniai tyrinėjimai“ – užsiėmimai skirti savęs pažinimui.

Pilkos pelytės virsmas

Fausta Anulytė toli gražu ne visuomet buvo tokia drąsi ir ryžtinga. ,,Mokykloje mane vadino ,,pilka pelyte“, nes aš bijodavau ką nors pasakyti, tylėdavau“, – tokią save prisimena pašnekovė. Keistis jai labai padėjo jos močiutė. Jos skatinama, Fausta žingsnis po žingsnio įgavo daugiau pasitikėjimo savimi, pradėjo daugiau šypsotis, atrado gyvenimo džiaugsmą ir ryžto kovoti už savo tikslus – ,,Kūriau save tokią, kokią norėjau matyti – drąsią, pozityvią, sėkmingą.“ asmeninis archyvas 4Nuotr. asmeninio archyvo

Fausta nuolat prikurdavo iššūkių sau, juos įveikdavo ir tokiu būdu bandė įrodyti sau ir kitiems, kad ji šio to verta. ,,Dabartinėmis akimis matau, kad nuolatinis įrodinėjimas buvo užsitęsęs bėgimas nuo savęs. Buvau atitolusi nuo savęs ir nuo savo norų, taip paprastai sekdama kitų patarimais, jog gerai besimokanti turėčiau imtis ,,rimtos“ specialybės, – dabar savo patirtimi dalinasi mergina. – Priėmiau visas savo baimes ir silpnybes. Supratau, kad visą tą laiką aš buvau atsakinga vien tik prieš kitus, o ne prieš save. Ir nuo tada aš vis dažniau išgirstu širdį – grįžau prie kūrybos, prie tapymo, prie žmonių, prie ugdymo, prie dalijimosi.“

Savęs pažinimo keliais

Šiuo metu Fausta Anulytė tapo paveikslus bei plėtoja ,,Kūrybinių tyrinėjimų“ veiklą – veda kūrybinius–terapinius užsiėmimus vaikams ir suaugusiems, kuriuose naudoja meno terapijos metodus.

,,Šie užsiėmimai gimė iš sukauptos patirties ir tikėjimo kūryba. Tai atradimų ir savęs pažinimo erdvė visiems, ieškantiems atsakymų, norintiems pažinti save arba atrasti dar nežinomus vidinius lobynus, kurie padėtų labiau mėgautis buvimu, labiau jausti ir sąmoningai suvokti vykstančius gyvenimo išorinius ir vidinius procesus,“ – savo veiklą apibūdina „Išdrįsau pradėti“ herojė.

Šiuose užsiėmimuose mergina nemoko piešti ar gaminti rankdarbių, užsiėmimų dalyviai yra vedami kūrybiniais keliais savęs pažinimo link: „Meninės raiškos priemonės ir kūrinių refleksija padeda pažinti savo emocijas, atpažinti savo baimes ir labiau pasitikėti savo jėgomis; išlaisvinti kūrybiškumą ir nevaržyti savęs įsitikinimais; atsipalaiduoti ir daug labiau mėgautis dabarties akimirka; atrasti bendraminčių ir labiau pasitikėti kitais.“

asmeninis archyvas 6Nuotr. asmeninio archyvoNoriu, bet nedrįstu

Savo svajonę Fausta Anulytė išpildė išgirdusi savo širdį ir leidusi sau jos klausyti. „Dėl to vis nuoširdžiai nustembu, kiek atvirumas gali atnešti. Esu kupina dėkingumo už naujas galimybes, naujus kūrinius, naujas idėjas, naujus projektus. Tikiu, kad tai mane veda į priekį!“ – entuziastingai savo patirtimis dalijasi Fausta.

Norintiems pasitikti pokyčius, mergina, pirmiausia, pataria nustoti bėgti, lėkti ir nuoširdžiai pasikalbėti su savimi: ar esu laiminga/s? Ar esu ten, kur NORIU būti? Ar darau tai, ką NORIU daryti? Nuoširdžiai sau atsakyti. Ką norėčiau daryti kitaip? Kuo norėčiau būti? Kur norėčiau būti?

„Dėl daugybės įsitikinimų ir nuostatų atsakymus rasti būna sunku. Tad verta padirbėti su savo įsitikinimais, juos išsirašyti ir patyrinėti, suvokti, kurie jų trukdo eiti į priekį, bandyti, rizikuoti. Nuoširdūs pokalbiai su savimi išlaisvina ir atveria duris galimybėms. O tada linkiu eiti ir išbandyti daug naujų dalykų, prisirinkti įvairių patirčių, pajausti save skirtingose erdvėse, tai gali būti mokymai, šokiai, konsultacijos, sportas…“, – su šypsena veide savo gyvenimo paslaptimis dalinasi Fausta Anulytė. „Nuoširdus rūpestis ir dėmesys sau padeda išgirsti širdį, kuri visą tą laiką šnibžda, bet mes jos negirdim, kai mūsų dėmesys nukreiptas į išorę, į kitus.“

Tikėti savo širdimi ir pasitikėti Gyvenimu

Paklausta apie didžiausius trukdžius kelyje link svajonės, „Kūrybinių tyrinėjimų“ įkūrėja atsako: ,,Pradėti stabdė žinių trūkumas, vis lygindavau save su kitais... Jaučiausi nekompetentinga, nepakankamai verta.“ Faustą nuolat drąsindavo mokytojos ir artimieji, tačiau, net ir pasiryžusią atsiduoti pokyčiams, Faustą Anulytę tas jausmas vis aplankydavo, aplanko ir dabar. Todėl didžiausias patarimas, kurį ji galėtų perduoti visoms ,,Išdrįsk pradėti“ skaitytojoms: ,,Tikėkite savo širdimi ir pasitikėkite Gyvenimu.“ Kai girdime save, daug paprasčiau yra rasti kryptį. ,,O kai esi savo kely, tuomet belieka pasitikėti Gyvenimu, jis duoda tai, ko reikia ir kada reikia, bei atima, ko nebereikia... “, – tiki mergina.

Kūrybingoji Faustas Anulytė linki ,,išgirsti savo širdį ir jos klausytis, niekas kitas geriau nežino, ar verta ryžtis, nei jūs pačios/patys! “ Klausykitės ir ,,Išdrįskite pradėti“!