Parengė: Laima Kvedarienė

dovileNuotr. asmeninio archyvo„Gyvenime man labai svarbus nuolatinis tobulėjimas ir augimas“, – Dovilė entuziastingai ir užtikrintai vienu sakiniu atsako į klausimą, kas svarbiausia jos gyvenime. Dovilė įkūrė ir šiai dienai sėkmingai vadovauja didžiausiai Tenerifėje vestuvių planavimo kompanijai „Barefoot Bride” (liet. „Basakojė nuotaka“). Vien vestuvių planavimu ši jauna moteris neapsiriboja ir prieš metus įkūrė veiklių moterų bendruomenę „She Is Glowing“ (liet. „Ji švyti“). Dovilė organizuoja verslumo ir asmeninio augimo, tobulėjimo mokymus, renginius moterims. Entuziastinga mergina taip pat konsultuoja moteris, kurios pradeda savo verslą bei nori vystyti savo asmeninį prekinį ženklą (angl. Personal brand). Didžiuliu žinių ir patirčių bagažu Dovilė dalinsis jau ketvirtojoje pokyčių konferencijoje „Išdrįsk pradėti. Šiandien“ praktiniame seminare „Nuo idėjos iki verslo – Tavo verslo planas per 90 minučių“.

Sėkmingos karjeros kūrimo užkulisiai

Dovilė vos 22 metų tik baigusi bakalauro studijas Jungtinėje Karalystėje išvyko į Ispanijos salą Tenerifę. Nors į salą atlydėjo meilė, tačiau apsiprasti ten nebuvo lengva. Pagrindinė to priežastis – nemėgstamas darbas vieno iš Tenerifės restorano adminstratūroje ir itin ribotos galimybes saloje, kur visi darbai sukasi apie atvykstančių turistų poreikius – viešbučius, barus ir restoranus.  Trokšdama realizuoti save ir daryti daugiau, Dovilė pradėjo svarstyti apie nuosavo verslo kūrimą šioje saloje. Tai buvo didžiausia jos gyvenimo avantiūra bei geriausias sprendimas, kurį Dovilė priėmė, nes nuo čia ir prasidėjo jos laimingo gyvenimo bei verslo kūrimas. Verslo idėja kilo tiesiog stebint paplūdimį bei svajojant, kad būtų šaunu pačiai šioje saloje susituokti. Ši mintis Dovilės nepaleido ir liko giliai širdyje, pasėdama meilę šiam darbui iki pat dabar.

„Trokšdama augti, kurti ir tobulėti, nusprendžiau pradėti vestuvių planavimo veiklą. Puikiai žinau, kad tik pati esu atsakinga už savo laimę, tad jei dabartinė situacija manęs nedžiugina, vadinasi, yra tik vienas sprendimas – kažką keisti. Būtent taip ir gimė mano pirmasis verslas!“ – užlieja savo drąsa, tvirtumu bei pozityvumu Dovilė.

Tiesa, verslui tik pradėjus rodyti pirmuosius sėkmės ženklus, keliai su mylimuoju, deja, išsiskyrė. Sudaužytoje širdyje įsišaknijusi vestuvių planavimo idėja, atkaklus, koncentruotas atsidavimas darbui bei augantis verslas Dovilę išgelbėjo nuo savo svajonės išsižadėjimo, banalaus „žaislų susirinkimo” ir pabėgimo, asmeninio žlugimo, padėjo ištverti išsiskyrimo, išdavystės skausmą. „Labai džiaugiuosi, kad vietoj liūdesio pasirinkau susifokusuoti į darbą“, – savo išlikimo receptu sudėtingoje situacijoje dalijasi Dovilė.

Pačioje verslo pradžioje, investavusi laiko bei pinigų mokymams apie vestuvių planavimą, atlikusi rinkos tyrimą, sudėliojusi verslo planą, kuo išsiskirs iš kitų jos teikiamos paslaugos, Dovilė įkūrė didžiausią Tenerifėje vestuvių planavimo kompaniją „Barefoot Bride“ (liet. „Basakojė nuotaka“). Dovilė įrodė sau, kad gali pati susikurti ne tik darbo vietą ir dirbti tai, kas jai labai patinka, bet ir sėkmingai vystyti, plėtoti bei išlaikyti verslą svetimoje šalyje. „Įgyvendinus tai, supratau kokią didžiulę jėgą turi mylima veikla – būtent todėl dabar taip džiaugiuosi galėdama prisidėti prie kitų moterų sėkmės istorijų kūrimo, – entuziastingai tvirtina Dovilė. – Niekuomet nebijau pradėti, todėl noriu paskatinti, padrąsinti moteris, kurios dvejoja ir bijo. Neleiskite savo svajonėms likti neįgyvendintoms!“

Pozityvumo, entuziazmo ir energijos šaltiniai

Dovilė spinduliuoja pozityvumu ir jaučiasi laiminga. Vien būnant šalia veiklios merginos jaučiami nuo jos sklindantys energijos, gerumo, entuziazmo pliūpsniai. Akys spindi, šiltas pokalbis užkrečia noru imtis veiksmų, keistis, kurti. Dovilei verslo sėkmė tik įrodo, kad atsakomybės prisiėmimas už save, noras keisti netenkinančią situaciją, nuoširdus darbas, disciplina, nuolatinis domėjimasis naujovėmis, investavimas į save, žinias, padeda geriau suprasti gyvenimo dėsnius, perprasti žmones, klientus bei jiems nuoširdžiai padėti, patarti ir suorganizuoti jų gyvenime pačią gražiausią ir labiausiai jaudinančią šventę. Dovilė atvirauja, kad plėtojant verslą, bendraujant su klientais, jos baigtos antreprenerystės (verslo pradėjimo ir augimo) magistro studijos Mančesteryje, saviugdos, koučingo žinios labai padeda, tad ji supranta, kokią naudą tai duoda jai pačiai, labai vertina ir jaučia nuolatinį poreikį geriau pažinti save, augti bei pritaikyti sukauptas žinias, suformuotus įgūdžius kasdienėje veikloje ir versle. Dovilės širdyje augantis didžiulis noras visu tuo dalintis su kitais, ypač moterimis, prieš metus įkvėpė ją imtis naujos veiklos. Mergina įkūrė veiklių moterų bendruomenę „She Is Glowing“ (liet. „Ji švyti“).

„Džiugu, kad vystydama vieną veiklą galiu kurti nepamirštamas akimirkas poroms, nusprendusioms sumainyti žiedus saulėtoje Tenerifėje, o kita veikla – padėti moterims, kurios nori pradėti ar auginti savo mylimą veiklą. Visos šios mano veiklos man suteikia be galo daug vidinio pasitenkinimo“, – savo neišsenkančios energijos ir entuziazmo paslaptimi pasidalina Dovilė.

Nuolatinio tobulėjimo ir augimo pradžia

Mama vos 5 metų Dovilę išmokino pažinti raides ir skaityti. Nuo to laiko ją apsėdo skaitymo manija. Nepaisant didelio amžiaus skirtumo, Dovilės vyresnis brolis visada buvo labai pozityvus, taip pat daug skaitydavo, domėjosi politika, verslo peripetijomis, daug bendravo įvairiomis temomis su seserimi. Jos brolis duodavo skaityti „Veidas“ žurnalą, kai Dovilei buvo dar tik 10 metų. Dovilė iš savo šeimos sėmėsi ne tik žinių ir pozityvumo, bet išmoko gerbti kitus, suprato, kad savęs pažinimas, saviugda, nuolatinis mokymasis, tobulėjimas ir augimas yra jos gyvenimo variklis bei nuolatiniai palydovai. Nėra nuostabesnio dalyko ir savo žinių įtvirtinimo, patikrinimo bei pritaikymo, kaip dalinimasis su kitais – palengva šis suvokimas įsitvirtino Dovilės gyvenime.

„Dažnai jautiesi pavargęs ne dėl to, kad darei per daug, bet todėl, kad darei per mažai, kas tavyje įžiebia ugnelę (angl. You often feel tired not because you are doing too much, but because you are doing too little of what sparks a light in you)!“ – Dovilė nešiojasi ne tik savyje šią mintį, jai pritaria jau daugybę metų, bet ir pati spinduliuoja neišsenkančią pozityvią energiją, noru padėti kitoms moterims savyje įžiebti tą ugnelę, rasti motyvacijos bei įkvėpimo veiksmui.

Išdrįsti ir pradėti trukdo baimė

„Visada atsiras, kas mus stabdys pradėti veiklą ar net menkiausius pokyčius. Dažniausiai koją kiša nepasitikėjimas savimi, baimių „puokštė“ kažką keisti, pradėti. Mus gniuždo skeptikų komentarai iki tol, kol nepatikime savimi, savo idėjomis, nerandame palaikymo, – drąsina moteris Dovilė. – Siūlyčiau pasistengti kiek įmanoma labiau atsiriboti nuo negatyvių žmonių, o motyvacijos semtis iš knygų, tinklalaidžių (angl. podcast)“, – savo patirtimi dalijasi Dovilė. Dovilė labai gerai žino, kaip jaučiasi vieniša, išduota ir nepalaikoma moteris. Ji taip pat iš savo patirties žino, kad viskas yra įmanoma bei pakeliama, jei prisiimi atsakomybę už pokyčius, ypač jei situacija netenkina. „Negalime tiesiog laukti ir tikėtis, kad kažkas ateis į mūsų gyvenimą ir viską sutvarkys.“ – tvirtina Dovilė.

Žingsnis po žingsnio link pokyčių, savo laimės ir laisvės

Dovilė kviečia moteris būti ryžtingoms, drąsioms, ieškoti pagalbos, palaikymo – visko aplinkui yra, jei to norime ir ieškome. „Mes galime kontroliuoti savo gyvenimą, savo jausmus, emocijas, vadinsi, ir baimes. Mes galime susikurti tokį gyvenimą, kokio norime. Esame patys savo gyvenimo šeimininkai!“ – pakartoja Dovilė savo pagrindinę žinutę, kuria pati sėkmingai jau daug metų vadovaujasi ir yra be galo laiminga.

„Pradėkite kiekvieną dieną nuo laiko sau be telefono ir socialinių tinklų. Ten yra tai, kas jau įvyko ir nieko nepakeisite, o Jūs tuo metu galite įsiklausyti į save, pažinti savo kūną ir pradėti pokyčius, nes tik nuo Jūsų priklauso, kuria kryptimi judate – savo kasdieniais ritualais, kurie įkvepia ir veikia, dalijasi Dovilė. – Norinčioms kurti verslą, rekomenduočiau išsigryninti esminius dalykus – būtent apie tai kalbėsiu „Išdrįsk Pradėti“ renginyje, kuriame padėsiu moterims susikurti verslo planą per vos 90 minučių.“ Dovilė taip pat siūlo prisijungti prie veiklių moterų bendruomenės „She Is Glowing“ ir ten gauti palaikymą, atsakymus į iškilusius klausimus.

„Labiausiai gąsdinantys mūsų gyvenimo sprendimai dažniausiai būtent tie, kurie kardinaliai pakeičia mūsų gyvenimą. Baisu? Vadinasi, bus verta!“ – Dovilė linki kiekvienam nors kartą savo gyvenime pasinaudoti šiuo patarimu. Ji įsitikinusi, kad po šio bandymo negalėsite sustoti!