Parengė: Lina Mockienė

Aušra Kuliešienė, beprotiškai mylinti sveiką gyvenseną, judesį ir aktyvų laisvalaikį, biuro kėdę iškeitė į sporto klubą ir jogos kilimėlį. Meilė sau ir kitiems, atsidavimas darbui ir galimybė būti naudingai Aušrai yra svarbiausi dalykai, o noras būti arčiau žmogaus, pasak Aušros, buvo „virš visko“ keičiant profesinio kelio kryptį.

20181015 Swedbank 3bures 011

Kuo užsiimate gyvenime?

Šiuo metu dirbu asmenine trenere sporto klube ir Mai Ram jogos mokyoja keliuose Vilniaus biuruose ir jaukioje studijoje Žvėryne. Be to, vedu seminarus įmonėms apie taisyklingą laikyseną, sveiką judėjimą ir mankštą darbo metu. Nuolat tobulinuosi ir keliu savo kvalifikaciją kursuose ir seminaruose, dalyvauju sporto konferencijose Lietuvos bei už jos ribų. Mėgaujuosi tuo, ką darau, jaučiuosi reikalinga ir įvertinta, kiekviena diena atneša naujų įspūdžių ir kaip niekada esu tikra tuo, kad nauja veikla yra skirta man.

Kas yra jūsų „IŠDRĮSAU PRADĖTI“? 

Prieš daugiau nei dvejus metus ryžausi startuoti ir iš esmės pakeisti savo profesiją. Įgijau trenerės licenciją ir iš pardavimų projektų vadovės rinkos tyrimų bendrovėje tapau sveikatingumo instruktore, vėliau Ace fitness asmenine trenere bei Mai Ram jogos mokytoja. Pusę metų bandžiau suderinti darbą biure ir darbą sporto klube, supratau, kad ant dviejų kėdžių nepasėdėsiu. Todėl pateikusi prašymą išeiti iš darbo, šimtu procentu pasinėriau į mylimą veiklą - sporto sritį. Pradėjau daryti tai, ko visada troškau – skleisti sveikos gyvensenos džiaugsmą pasauliui!

Kas paskatino išdrįsti?

Išdrįsti pradėti galbūt paskatino pokalbis su Raminta Girdvaine (sertifikuota koučingo specialiste, POINTS OF YOU™ trenere, lektore), o galbūt tai, kad atėjo laikas veikti. Pajutau, kad galiu, noriu ir man pavyks. Supratau, kad jei nepabandysiu, tai visą gyvenimą gailėsiuosi. Mačiau, kad mano mylima veikla įgauna pagreitį: klientų ratas plečiasi, atsiranda poreikis didinti treniruočių skaičių ir dirbti pilnu tempu. Taigi paskatino tiek vidinis balsas, tiek aplinkinių raginimai padaryti tai, apie ką kalbu. Taip pat nepaprastai svarbus buvo ir vyro palaikymas.

Kaip dabar jaučiatės dėl to, kad išdrįsote? 

Jaučiuosi stulbinamai laiminga. Mane žavi dinamika mano darbe, betarpiškas bendravimas, nenutrūkstamas judesys ir nuolat įkvepiantys klientai, kurie siekia savo tikslų kartu su manimi. Dabar būtų sunku įsivaizduoti kitokį gyvenimą arba gyvenimą prieš pokytį dirbant biure nuo 8 iki 5 valandos.

Ar pavyko išdrįsti iš pirmo karto?

Esu laiminga, kad pavyko iš karto, kai nusprendžiau, kad pradedu veiklą sporto srityje. Pradžioje nutraukusi darbo sutartį senajame darbe, išvykau į ilgą kelionę po Aziją. Pailsėjusi ir su naujomis jėgomis grįžau tiesiai į naują darbą, kuriame esu pati sau darbdavė - manęs jau laukė klientai. Taip pat iš pirmo karto pavyko išlaikyti daugiau mažiau panašų atlygį už darbą, nors tai iš esmės neramino mane pradėjus sporto trenerės veiklą.

Kokia buvo didžiausia nesėkmė, iš kurios pavyko pasimokyti?

Kol kas nesėkmės mane aplenkė, viskas klostosi labai gerai. Galbūt iškiltų keblumų, jei ir toliau darbuočiausi dviejuose darbuose. Pastebėdavau, kad būdama gana pavargusi nuo didelio darbų krūvio, nepatogumus pajusdavau ne tik aš, bet ir mano klientai, kuriems negalėdavau skirti maksimaliai jėgų ir laiko bei suteikti visapusiškai geros paslaugos. Manau, kad pavyko išvengti nesėkmių, pasiryžus skirti visą dėmesį ir jėgas vienai veiklai.

DSC 8414p

Su kokiais sunkumais susidūrėte pradėjusi pokyčius?

Sunkiausias buvo uždarbio klausimas: kaip nustatyti mokestį už savo paslaugas. Vėliau augant mano kompetencijai ir patirčiai, pajutau, kad kartu su manimi turi augti ir mano įkainiai. Taigi susidūriau su savo paslaugų kainų didinimo klausimu esamiems klientams. Tačiau šis klausimas išsisprendė savaime, klientams suvokus kvalifikacijų nešamą naudą. Išties turiu didelį savo klientų palaikymą, kas yra didžiausia motyvacija judėti pirmyn ir neužsistovėti vietoje.

Ar būna, kad norite viską mesti ir grįžti į laiką prieš pokyčius? Jei taip – ką tada darote?

Dar taip nėra buvę. Būna dienų kai kankina didžiulis nuovargis, bet mintis viską mesti nekyla... tikrai ne! Nebegalėčiau grįžti atgal į biurą. Pajutau laisvę, galimybę išgerti su drauge kavos vidury dienos ar pabėgti ilgiems savaitgaliams į stovyklas ar keliones, neskaičiuojant atostogų dienų. Žinoma, dažniausiai dirbti tenka daugiau nei 8 valandas per dieną. Nors būnu pavargusi, bet viduje jaučiuosi labai laiminga ir savo vėžėse – tai yra nepaprastas apdovanojimas už tai, kad išdrįsau.

Ką palinkėtumėte mūsų skaitytojoms, kurios nesiryžta pokyčiams?

Linkiu apsispręsti ir veikti. Nebijoti žengti pirmųjų žingsnių: įgyti reikalingus sertifikatus ir kompetencijas norimoje srityje, siūlyti savo paslaugas nemokamai arba dovanoti savo produktus, didinti savo žinomumą ir nebijoti dalintis su kitais savo svajone. Ryžtis pokyčiams reikia ne tik daug drąsos, bet ir aiškiai suvokti, ko siekiate, kokį save norite matyti po dešimties metų. Svarbu yra nuspręsti, KADA norite gyventi – visą dieną ar tik tas kelias valandas po darbo vakare. Dažnai žmonės dirba  tik dėl uždarbio, neturėdami didesnio tikslo. O kai dirbi mylimą darbą, mėgaujiesi procesu ir tuo ką darai – atlygis ateina savaime.

Išdrįsti pradėti verta, nes dažnu atveju gauname daugiau nei prarandame. Kaip rodo Aušros pavyzdys, drąsa pradėti suteiks galimybę mėgautis tuo, ką darai, jaustis reikalingai ir įvertintai, daryti tai, ko visada troškai. Tereikia išgirsti save ir tiesiog padaryti tai, apie ką kalbi.